BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 04:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] światła cofania(wsteczne) instalacja co i jak
PostNapisane: 30 grudnia 2009, 17:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 41
Posty: 652
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18 swap m50b20
Dziś doszedłem do którego miejsca idzie przewód od wstecznych świateł,
Od tylnych lamp lewa strona biegnie przewód niebiesko-żółty,biegnie on lewa stroną pod fotelem kierowcy aż do skrzynki bezpiecznikowej i wchodzi to gniazda gdzie wpina się wiązkę silnika, jest to pin nr 10(foto,klik i będzie większe),gniazdo e36 is m42b18
Obrazek

I na tym miejscu stanąłem tzn bo nie wiem jak to szło dalej od tego gniazda :-( na pewno szło przez wiązkę silnika tylko do którego miejsca.......??

Teraz w mojej siedzi silnik z e34 m50b20vanos wcześniej był IS m42b18 i wtyk wiązki tego silnika a dokładnie miejsce pinu nr 10 jest puste(foto do wglądu,klik i foto większe)
Obrazek

I jak to teraz rozwiązać? gniazdo z is-a pin 10 jest a wtyk wiązki silnika z m50b20 brak pinu nr 10(wolne miejsce).
Jak to ugryźć żeby było dobrze, przeprowadzić od pinu nr 10 przewód do skrzyni(czujnika)
żeby wsteczne działały.
Może ktos wie jak jest w e34 zrobione wsteczne światła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: światła cofania(wsteczne) instalacja co i jak
PostNapisane: 31 grudnia 2009, 16:12 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 41
Posty: 652
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18 swap m50b20
nikt niema pomysłu albo np ktoś kto ma e34 z silnikiem np m50 jak idzie wiązka do swiateł cofania.
Jak nikt nie pomoże to zrobię to chyba po swojemu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] światła cofania(wsteczne) instalacja co i jak
PostNapisane: 30 września 2019, 15:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E36 coupe 92r
Kod silnika: M50b20
Witam Wszsytkich to mój pierwszy post na tym forum :hyhy:
Autorze tematu czy doszedłeś dalej co było ? 

Ja Mam taki problem ze buda e36 92r. Jest po is ktoś tam włożył m50b20, ale brakuje wiązki do czujka wstecznego na skrzyni. Po czytałem w necie i piszą że jeśli silnik Był z e34 i jeździł z automatem to kostki nie będzie.

  
 Uznałem że znajdę Kabel który powinien iść do czujnika i biało/zielony a z czujnika niebiesko/ żółty który idzie na tylne lampy.
Otworzyłem skrzynkę bezpieczników widzę że z bezpiecznika nr.26 wychodzi biało/zielony kabel i idzie do wiązki silnika i zawraca na złącze diagnostyczne :/ kabel niebiesko/ żółty wychodzi z za silnika z wiązki i leci na tylne lampy, ale nie widzę dokładnie gdzie się zaczyna za silnikiem.
Wczoraj wziąłem długi kabel z tego bezpiecznika i przeciągnąłem go do tylniej lampy, gdy przykładam do kostki w miejsce wstecznego nic nie świeci :/ jak przykładam kabel obok np do stopu świeci, kierunek też itd wszystko jest. 
Myślałem ze puszcze z bezpiecznika nowe kabel do czujnika i powrcającym wepnę sie do kostki która jest po lewej str przy nogach kierowcy, ale jeśli nie świeci mi po podłączeniu dodatkowego kabla ' na krótko" to znaczy że albo mam zepsutą kostkę w lampie lub ten kabel niebiesko/żólty jest gdzieś podłączony przy silniku i dlatego po podłączeniu na króko nie świeci ?
Przecinać ten kabel niebiesko/żółty przed lampą i tak sprawdzać czy świeci? ? ? ?

Proszę o jakieś podpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL