BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Nawigacje
PostNapisane: 14 września 2007, 13:25 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Witam

Postanowilem taki to wątek zalozyć, o nawigacjach prznosnych ktorych uzywamy u siebie.

Ja niedawno kupilem sobie komórko-palma SPV (HTC) M650, z nawigacją.
Na karcie jest soft AUTOMAPA 4.
Ponoć najlepszy polski soft nawigacyjny...... ponoć.


Tak tytulem wstepu, to nie myślcie że mając nawigacje można się pozbyć mapy samochodowej.

No i lepiej nie uzywac nawigacji, jak sie zna droge.

Pare przykladow.
Jade z W-wy do Wloszczowy.
Trasa jest oczywista - W-wa - Radom - Kielce, w prawo do Wloszczowy.
Nawigacja każe mi jechać gorszą drogą, przez Dębice,Nowe MIasto.
No OK, powiedzmy że to moge jeszcze skumać.

Ale, jadąc dalej, nawigacja na sile każe mi dojechac do tamtej drogi, zjechac z E7.
Drogi w ktore mi kaze zjechac to jakies dróżki 5 kategorii odśńieżania, gdzie asfalt pamięta czasy Gomólki, i gdzie dwa auta wymijajać się muszą pojechać po lące jednym kolem.
Nawigacja skumala, jaka drogą chce jechać, jak już skręcilem za Kielcami , w droge na Wloszczowe......

Jade z Katowic do Gliwic pod konkretny ares w strefie ekonomicznej:
Wyjezdzam na A4, nawigacja kaze mi skrecac juz po 7 km jazdy po A4, gdzies w jakas droge...
Ja nie zjezdzam, kazdy nastepny zjazd jest wskazywany do zjazdu.
Nawigacja kurna bez sensu ta droge dobiera - opcja: droga szybka, lub optymalna.
Przeciez wiadomo, że A4 pozwala na najszybsze dotarcie do Gliwic.
A jak pojechalem jeszcze droga ktora skreca w lewo, a nie w prawo, robiac delikatne kólko, by potem przeciąć autostradę i dojechac dokladnie do strefy przemyslowej w Gliwicach, od tylu miasta, to nawigacje mozna bylo kompletnie wylaczyc.
Serpentynki do A4 byly kompletnie poza zasiegiem nawigacji, kazala mi jezdzic po rowach i betonowych barierkach.

W czasie jazdy po W-wie, nawigacja kaze jezdzic uliczkami miedzy domkami i kamienicami, zamiast glowna droga.
Jak sie dostac spod Pomnika Lotnika, na ulice Solec?
Trasa Lazielnkowska, potem wislostrada, skret w lewo, i jestesmy.
Czasm przejazdu 4 minuty.
Nawigacja chce od razu zjezdzac z Lazienkowskiej, i pcha sie w uliczki Srodmiescia...


Plus to znaczniki fotoradarow, nawigacja ostrzega w czasie jazdy o nich, mozna tez dokladac samemu punkty z nowymi fotoradarami.
Plus kolejny, to mozliwosc odnalezienia bankomatu ( z nazwa banku wlącznie, stacji paliw danej firmy i wszytskiego innego co moze nam sie przydac, szkoly, sklepy, parkingi, myjnie).
jest opcja szukania najblizszego obiektu typu bankomat.
Dostajemy liste bankomatów np. z odleglościa od nas do obiektu.
Klikamy na niego i nawigacja nas do nie prowadzi. To samo stacje paliw,mozemy zoom oddalic i zerknac jakie stacje paliw mamy w okolicy.


Odpowiadam tez od razu, ze palm (telefon) jest szybki, i radzi sobie z moca obliczeniową, w W-wie potrezbuje 5 sekund na przekalkulowanie nowej trasy, kiedy pojedziemy inaczej jak chciala nawigacja.

Cytat z Twojej Komórki :



Kapelusz
Z tych wszystkich argumentów w powszechnej opinii AutoMapa uchodzi za najlepszą cyfrową mapę Polski przewidzianą do nawigacji. W tym stwierdzeniu jest nieco przesady, co zresztą postaramy się wykazać. Prawdą jest natomiast, że w dużych miastach ta mapa, jako jedyna, pokazuje obrysy budynków z prawdziwą numeracją. W innych mapach numeracja budynków jest tylko wyliczana, więc dość często system pilotuje nas nie dokładnie pod drzwi, ale w ich okolicę.

Z prezentowanych teraz rozwiązań też tylko AutoMapa zna w większych miastach kierunki ruchu. Wytyczając więc trasę z punktu A do punktu B możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nie zostaniemy skierowani w ulicę jednokierunkową pod prąd. Pamiętajmy jednak, że ważniejsze od kierunku jazdy nawigatora są nasze oczy – patrzenie na ekran nie zwalnia z obserwacji znaków drogowych.

Znacznie gorzej i – przyznam szczerze – nie do końca zrozumiale AutoMapa wytycza trasy przejazdu. Z Wrocławia do Warszawy najkrótsza trasa prowadzi drogą krajową nr 8. Jak to w Polsce nie jest to droga idealna i jedzie się miejscami powoli, ale to tylko 350 km. M650 wytyczał trasy natomiast niczym z kapelusza. Przy wybraniu parametrów „najszybsza” kierował z Wrocławia na autostradę i potem przez Opole i Częstochowę. Faktem jest, że tą trasą jeździ się szybciej (szkoda, że tak szybko trzeba z autostrady zjechać), ale to ponad 420 km.

Ta sama trasa została wskazana przy parametrach „optymalna”, co jednak jest pewnym przekłamaniem. A zgoła kuriozalne rozwiązanie zostało pokazane przy zadaniu pokazania drogi „najkrótszej”. Otóż AutoMapa kieruje wtedy bocznymi drogami i każe przejechać ponad 400 km. Przy czym ani jeden kilometr nie prowadzi przez krajową ósemkę.


Rower
Urządzenie testowaliśmy też w terenie na rowerach. Jeśli trudno mieć zastrzeżenia do pokazywania mało nawet używanych dróg asfaltowych to znacznie gorzej mapa radziła sobie z drogami nieutwardzonymi. Choć na przykład w rejonie Milicza tylko tak można dojechać do niektórych wsi, nawet zaznaczonych na mapie. Szkoda, bo Nokia 6110 Navigator była w takich momentach znacznie precyzyjniejsza.

Sporym utrudnieniem w czasie jazdy na rowerze był wspominany wcześniej ekran dotykowy. Gdy urządzenie było w kieszeni bardzo często „wychodziło” z aplikacji tylko po to, by połączyć się z Internetem lub przejść w tryb fotografowania (aparat ma rozdzielczość dwóch milionów pikseli). Trudno M650 zamontować na kierownicy roweru, poza tym nigdzie nie ma danych na temat jego wodoszczelności i zachowania w czasie deszczu. W końcu udało się znaleźć miejsce w kieszonce torby rowerowej. Rychło okazało się jednak, że po kilku godzinach wycieczki w urządzeniu rozładowywała się bateria. Przydatność więc do korzystania w terenie, w czasie wypraw pieszych czy rowerowych jest ograniczona.

Okazało się jednak, że przy wyłączeniu funkcji telefonu bateria wytrzymuje znacznie dłużej i da się nawigować nawet cały dzień. Co nam jednak wtedy z uniwersalności SPV M650?

Przy planowaniu wycieczki warto też zarezerwować sobie kilka minut na start urządzenia. Nie mam tu na myśli włączenia go, czy wyliczenia trasy, ale połączenia z satelitami. Bardzo często zajmowało to nawet 10 minut.


Z moich doswiadczen, aparat lapies sygnal GPS w ok. 1 minute.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 16:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
jak do tej pory używałem automapy 3.9.7 v3w mapy- ale wkurza mnie obsługa - za wolne to jest.
teraz używam igo - bardzo fajny programik ,
czekam az bedzie "dostępna" jakaś dobra wersja automapy 4 na pda :)
narazie mam ją na notebook-u i działa rewelacyjnie .
a sprzęt to mda 2 + gps BT nokia .

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2007, 14:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: malopolska
zdaje sobie sprawe ze kazdy z nas chce zaoszczedzic, to naturalne, i czasmi to co jest do wszystkiego nie zabardzo sprawdza sie. testowalem juz kilka sat-nav'ow. moge powiedziec ze Tom-Tom bije wszystkie na glowe. nie chodzi mi tylko parametry tego urzadzenia, jak naprzyklad antena i sledzenie satelitow, ktore sa wrecz doskonale. mapy sa bardzo dokladne i nawet w polsce to urzadzenie dziala swietnie(jak na polske, bo mapy sa ograniczone, ale to nie wina producentow map) jest tylko jeden problem, Tom Tom jest chyba najdrozsza nawigacja. ale jak ktos duzo podrozuje po europie jak np. ja to polecam to urzadzenie, jeszcze sie nigdy na nim nie zawiodlem. pozdro. :)

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19849


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2007, 22:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
sid-stachu napisał(a):
daje sobie sprawe ze kazdy z nas chce zaoszczedzic, to naturalne,


ale o co chodzi ??
palmtopy czy palmfony bardzo często mają lepsze parametry jako urządzenia,szybszy procek czy więcej ramu - na pda można mieć automape,igo,tomtoma, itp na raz .
i jeszcze mieć do tego neta przez wifi .

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 20:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: malopolska
vanos24, ale mozesz miec np. kiepska antene, i czesto sie zdarza ze palmtopy maja klopoty ze znaleziniem sygnalu, i jego podtrzymywaniem

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19849


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 21:01 
sid-stachu napisał(a):
czesto sie zdarza ze palmtopy maja klopoty ze znaleziniem sygnalu, i jego podtrzymywaniem


często? jak często?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2007, 22:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
sid-stachu napisał(a):
vanos24, ale mozesz miec np. kiepska antene, i czesto sie zdarza ze palmtopy maja klopoty ze znaleziniem sygnalu, i jego podtrzymywaniem


hmmm , no fakt jak jest słaby nadajnik to traci sygnał-ja na nowym odbiorniku nie mialem takich problemow i podobno zewnetrzne odbiorniki są dokładniejsze od tych wbudowanych .
wiem że każdy swoje chwali- ale navigacje typu tom tom czy produkowane przez blaupunkta,vdo,clariona mi nie odpowiadają .

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Co do nawigacji to moge troche powiedziec bo pracuje jako kierowca i w kraju w ktorym mieszkam bez niej sie nie obedzie. Wiec zgodze sie poczesci z przedmowca ze TOM tom jest dobry ale nie najlepszy. Glownym problemem tom toma jest to ze jak jest jakis korek i chce sie go objechac i skreca w jakas boczna uliczke to TT ciagle nas prowadzi do tej samej ulicy. I nikt mnie nie przekona ze tak nie jest bo jezdze na codzien z TT. Nastepnym problemem z tt to to ze ta firma totalnie olewa klijentow, jesli ktos od dawna sledzi nawigacje i TT to wie ze tom tom w wersi 3 ma takie same mapy jak najnowsza wersja tylko rozni sie wizain i mozliwosc znajdowania miejsca po post kodzie a reszta jest taka sama. Inna firma ktora jest napewno lepsza niz TT to garmin. Swego czasu wozilem obie nawigacje razem i sprawdzalem jak ktora prowadzi. Byl to garmin nuvi 660 i TT 6 zainstalowany na pockecie MIo 550 . Wiec tak w samym centrum Londynu garmin byl duzo dokladniejszy,mial lepsze mapy natomiast poza centrum TT potrafil doprowadzic pod wskazany adres z dokladnoscia co do nr domu natomiast Garmin pokazywal np 1 km dalej.I gdy sie stalo w korku to jest opcja dzieki ktorej nawigacja wyszukuje innej drogi co jest naprawde fajna sprawa.Firma garmin to jedna z najlepszych firm produkujacych nawigacje, oprocz samochodowych navi produkuja rowniez na statki i do samolotow.Ale mimo ze to zacny sprzet to szybko sie pozbylem bo ma tez pare minusow ktorych ja nie moge zakceptowac.Jednym z nich to bardzo slabe przyblizanie przy dojezdzaniu do skrzyzowania,TT bije go na glowe, nastepnie podpowiedz typu za 1 km skrec w ul barlicka,Totalny bezsens , bo jesli nie zam okolicy to skad moge wiedziec ktora to ulica barlicka, gdybym wiedzial to nie potrzebowal bym nawigacji.U konkurencji jest duzo lepiej.To samo jest z kolorami map jest strasznie ubogo.Ale oprocz tych wad to sprzet naprawde dla wymagajacych.Testowalem tez Beckera i szczerze mowiac tez nie wypadl najgorzej ale najlepiej mi sie jezdzi z TT. Co do wyboru uzadzenia to sa rozne opinie, czy najlepsza jest sama nawigacja,pocket, czy moze tel z odbiorniekiem. Ja caly czas uzywam tylko pocketow obecnie mam ipaq hp rx 5940 i jestem bardzo zadowolony. Ma antene rozmieszczona na calym obwodzie obudowy dzieki czemu nie gubi sygnalu,i szybko go lapie pozatym posiada mp3,WI-FI,notatnik wszystko co posiada normalny laptop ale jak kolega napisal zawsze pockety gozej lapia sygnal niz same nawigacje, ale sama nawigacja nie bedzie posiadac tylu innych przydatnych rzeczy.Pozatym na pocketa mozna wgrac kilka roznych oprogramowan typu TT, auto mapa,igo i wiele innych a np na sama nawigacje TT nawet model go 910 sie nic nie uda wgrac wiecej. Wiec pytanie czy warto kupowac sama nawigacje tylko dlatego ze zlappie sygnal minute wczesniej i nic nie posiada czy moze lepiej kupic pocketa do ktorego mozna wgrywac co sie tylko chce i moze sluzyc jako przenosny komputer a to ze zlapie chwile pozniej sygnal to chyba nic sie nie stanie , bo dokladnosc np TT samego a TT wgranego na pocketa czy telefon jest taka sama.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 21:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: malopolska
jarecki napisał(a):
Glownym problemem tom toma jest to ze jak jest jakis korek i chce sie go objechac i skreca w jakas boczna uliczke to TT ciagle nas prowadzi do tej samej ulicy. I nikt mnie nie przekona ze tak nie jest bo jezdze na codzien z TT
?????????????? co ??? coz Ty masz za TT ? a np. wytycz alternatrywna trase ? mozesz wlaczyc mape i dostosowac droge przez alternatywna droge, ulice, a omin blokade drogi, 200yrd, 1ml..... co Ty na to ? moze poprosu jeszcze nie opanowales jeszcze jego mozliwosci w pelni. A tak pozatym jesli jestes zawodowym kierowca mam nadzieje ze nie jezdzisz na slepo z nawigacja(jaka kolwiek ona by nie byla) przed uprzednim sprawdzeniu trasy na mapie. Znam wielu ktorzy wlasnie ta tego nie robia, i pozniej zaklinowuja sie pod wiaduktami jezdza przez wioski ciezarowkami tylko dla tego ze im tak nawigacja pokierowalo. pozdro

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19849


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 21:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Po pierwsze nie jezdze tirami tylko vanami, po drugie na tom tomie jezdze juz od ok 3 lat a zaczynalem na TT3 na MIO 168 wiec troche wiem o nim. po drugie pewnie wiesz ze to ze mozesz dostosowac droge wg swojego widzi mi sie na 100 przypadkow nawet w 50 nie zdaje egzaminu bo potrafi pokazac nowa droge a okazuje sie ze droga jest zamknieta a mapa nie miala aktualizacji i niemogla po prostu tego wiedziec. Widze ze jestes ostrym fanatykiem TT. tak jak pisalem ja rowniez jezdze na TT obecnie 6 i dobrze sie jezdzi ale napisalem jakie ma wady. A na jakim innym sprzecie jezdziles , bo chyba na zadnym . Bo jak pisalem jak bys sie przejechal na np garminie ktory ma aktualizacje map dosc czesto i jak bys zobaczyl ze wiele ulic ktorych TT ma pod stara nazwa ktora dawno nie istnieje i nie mozna znalesc a jego najwiekszy rywal garmin ma wszystko nabiezaco to bys zmienil zdanie. Pozatym o czym my tu mowimy przejezdzasz jakas ulice i widzisz ze jest tam korek i nie chcesz jechac ale rowniez nie masz czasu wchodzic w opcie dodatkowe to zobaczyl bys ze TT bedzie cie ciogniol spowrotem tam gdzie jest korek a Garmin jest na tyle inteligentny ze sam sie zorientuje i bez dotykania sprzetu znajdzie i pokieruje cie inna droga. Ale jak pisalem mimo niedogodnien TT, jakos jestem przyzwyczajony do tej firmy i inne juz mi tak nie podchodza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2007, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
sid-stachu napisał(a):
zdaje sobie sprawe ze kazdy z nas chce zaoszczedzic, to naturalne, i czasmi to co jest do wszystkiego nie zabardzo sprawdza sie. testowalem juz kilka sat-nav'ow. moge powiedziec ze Tom-Tom bije wszystkie na glowe. nie chodzi mi tylko parametry tego urzadzenia, jak naprzyklad antena i sledzenie satelitow, ktore sa wrecz doskonale. mapy sa bardzo dokladne i nawet w polsce to urzadzenie dziala swietnie(jak na polske, bo mapy sa ograniczone, ale to nie wina producentow map) jest tylko jeden problem, Tom Tom jest chyba najdrozsza nawigacja. ale jak ktos duzo podrozuje po europie jak np. ja to polecam to urzadzenie, jeszcze sie nigdy na nim nie zawiodlem. pozdro. :)

a to ciekawe Tom Tom to najdrozsza nawigacja. Tylko niewiem gdzie bo chociazby Becker czy garmin ma drozsze. najtansza wersja TT mozna kupic za pare groszy. Ale napisz kiedy ten cudowny TT mial ostatnio aktualizacje map. Bo moge ci udowodnic ze 3 lata temu w pierwszym wydaniu mapy sa takie same jak w ostatnim bo mam jeszcze na pockecie TT 3 i nowego i sa takie same.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2007, 10:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E32 750iL, X1
Kod silnika: M70B50
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103686
miałem tom toma w zeszłym roku, ale sprzedałem ze względu na kiepskie mapy :kwasny:

bywało, że jak jechałem np z Warszawy do Kazimierza, na 4 km przed celem tomtom mówił, że do niego dotarłem :hyhy:

jednak, interfejsowo bardzo przypadł mi do gustu, gdy pojawią się dokładniejsze mapy, z przyjemnością zakupię to urządzenie ponownie.

próbowałem też automapy i navroad, ale w porownaniu z tomtomem to jakas maskara.

na pewno nigdy nie kupię żadnej nawigacji korzystającej z palmtopa/komórki

_________________
pozdrawiam
qba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2007, 10:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E32 750iL, X1
Kod silnika: M70B50
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103686
miałem tom toma w zeszłym roku, ale sprzedałem ze względu na kiepskie mapy :kwasny:

bywało, że jak jechałem np z Warszawy do Kazimierza, na 4 km przed celem tomtom mówił, że do niego dotarłem :hyhy:

jednak, interfejsowo bardzo przypadł mi do gustu, gdy pojawią się dokładniejsze mapy, z przyjemnością zakupię to urządzenie ponownie.

próbowałem też automapy i navroad, ale w porownaniu z tomtomem to jakas maskara.

na pewno nigdy nie kupię żadnej nawigacji korzystającej z palmtopa/komórki

_________________
pozdrawiam
qba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 października 2007, 11:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
Boogie napisał(a):
Jade z W-wy do Wloszczowy.


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

sorka, Boogie, nie mogłem się opanować. już mnie tu nie ma...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, 07:41 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
blaupunkt jest the best :) ... Tom Tom-ów nie chce za darmo największy badziew wśród nawigacji :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, 22:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
ja korzystam z palma z wbudowanym odbiornikiem gps - jestem zadowolony. Po niemczech poruszam sie z tomtomem ale to dla niego żadne wyzwanie i nie ma tam żadnych problemów z trasami. tyle, że tak jak mówił jarecki to usilne kierowanie na poprzednią trasę jest troche dziwne i czasem męczące.
W PL to już różnie - czasem AM 3.x.x a czasem tomtom. pokrycie na pewno lepsze ma Automapa.
No i też nie włączam jak znam trase ;-)

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, 15:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Ostatni hit AutoMapy 4.0.1

Jade z Gdańska do W-wy.

Nagle, w Mlawie, dostaje polecenie skrętu w droge nr 563, na Żuromin.... :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2007, 16:28 
Boogie, AM 4 to w ogóle porażka :wstyd: w moich okolicach mi pokazuje, że jeżdżę po polach, a nie po drodze -.-

Jak do wawy jechałem, do tylko i wyłącznie 3-ka, chodź i ta ma jeden foch w białym borze każe mi skręcić w jakąś boczną ulicę, gdzie jest- zakaz wjazdu :wstyd:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2007, 09:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Czarny_simr napisał(a):
Boogie, AM 4 to w ogóle porażka :wstyd: w moich okolicach mi pokazuje, że jeżdżę po polach, a nie po drodze -.-



Tylko jeżli AutoMapa to porażka, to jak nazwać inne mapy ?

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2007, 11:24 
Cytuj:
Tylko jeżli AutoMapa to porażka, to jak nazwać inne mapy ?


tzn. miałem na myśli AM 4 w stosunku do AM 3 :]

o innych systemach trochę czytałem, trochę ze znajomym sprzedawcą gadałem...
i konkluzja taka, że po prostu są po kancie... :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL