BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 07:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 11:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 320
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Szczurek1986 napisał(a):
To zależy do czego to by to porównać :P


Nie mówie tu o studyjnym sprzecie:P

_________________
Żyj tak byś mógł patrzeć w lustro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 22:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
nugat18 napisał(a):
Szczurek1986 napisał(a):
To zależy do czego to by to porównać :P


Nie mówie tu o studyjnym sprzecie:P



Sie wie :D


Lubie łapać za słówka :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: M47
Od jakiegoś czasu sam przymierzam się do zamontowania tableta w mojej bumce i zastanawia mnie jeden szczegół,co z nagrzewaniem się tableta w trakcie pracy??? :/ :/ :/
Potrafi się nieźle nagrzać podczas pracy,a zabudowany w desce pewnie nagrzeje się jeszcze mocniej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 21:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że zimą jeszcze dodatkowo grzejemy w aucie :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 22:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
dikeys napisał(a):
Od jakiegoś czasu sam przymierzam się do zamontowania tableta w mojej bumce i zastanawia mnie jeden szczegół,co z nagrzewaniem się tableta w trakcie pracy??? :/ :/ :/
Potrafi się nieźle nagrzać podczas pracy,a zabudowany w desce pewnie nagrzeje się jeszcze mocniej...

Używałem przez jakiś czas tabletu dość intensywnie i raczej nie zauważyłem żeby nagrzewał się do tego stopnia aby przeszkadzało to w użytkowaniu czy powodowało jego nieprawidłową pracę. Oryginalne radio nagrzewa się dużo bardziej i nie stanowi to problemu.
Jak ktoś jest nadgorliwy to zawsze można zamontować jakiś radiator z komputera dla świętego spokoju :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 07:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
wandii napisał(a):
Używałem przez jakiś czas tabletu dość intensywnie i raczej nie zauważyłem żeby nagrzewał się do tego stopnia aby przeszkadzało to w użytkowaniu czy powodowało jego nieprawidłową pracę. Oryginalne radio nagrzewa się dużo bardziej i nie stanowi to problemu.

Miałem chińskiego 10 calowego tableta Overmaxa (z 1GB RAMU i 1GHZ CPU). Dośc intensywnie był używany. Grzał się. Nie na tyle aby parzyć ale było to mało komfortowe biorąc pod uwagę jeśli ktoś stale trzyma go w rękach. Ja podłączałem pod niego myszke i klawiature więc go nie trzymałem. Z resztą jak wspomniał Wandii - Radio samochodowe grzeje się o wiele bardziej niż tablet. Niezgodzę się co do samej pracy pod obciążeniem. Ogólnie na początku byłem zadowolony z zakupu tak, później po prostu mnie wkuuurrr. Dotyk potrafił się zawiesić i pomagał tylko Reset. Zawiesić się też potrafił. Przyznać trzeba, że Ja użytkowałem go praktycznie jak normalny komputer. Robiłem na nim wszystko. Czyli podczas pracy podłączony był do neta przez wifi, w tle używałem GG, przeglądarki, playera mp3. Czesto, gęsto ... przeglądałem pare stron jednoczesnie które potrzebowały flasha. Pod takim obciążeniem potrafił też nieźle wsiorbać baterie, a wiadomo, że ciągłe ładowanie jest denerwujące. Na dłuższa mete niedorastał do pięt PC'towi.

Aaaaale... w aucie sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdyż tabletu w rękach nie trzymamy, a i nie obciążamy go podczas pracy na milionach aplikacji w tle. W aucie conajwyżej jednocześnie możemy posłuchać muzyki i używać GPS. Na postoju sprawdzić można poczte, czy wygooglować jakieś info w necie. Wiec ryzyko zwiechy i obciążenia nie jest tak duże. Z resztą ja swojego Tableta uzywałem ponad roku temu i sądze, że obecnie niskobudżetowe tablety sprawują się o wiele lepiej. No i z tabletem sądze, że jest mniej roboty przy samym montażu. Wkładasz go... dorabiasz ewentualnie przedłużki do konkretnych portów aby były pod ręką.

Sam się zastanawiałem nad zakupieniem małęgo 7'calowego tableta do auta. Niekoniecznie do zabudowy, Ot tak po prostu. Na rynku można znaleźc już tablety z wbudowanym GPS'em i tunerem DVB-T. Czego chcieć więcej dla zwykłego zjadacza, siedzącego w aucie pod supermarkietem czy wożącego się po mieście z muzyczką i sporadycznie wyjadącego poza obręb własnego województwa!?

ps. taaaak wiem.... PC jest lepszy i tablety nigdy mu nie dorównają. Ale trzeba się określić co jest nam w aucie potrzebne, a co zbędne i na jakim poziomie to będzie użytkowane. Wielu z nas poza domem- na telefonie robi więcej i jest zadowolona. To czego chcieć więcej w aucie? Będe bronił tableta, tak samo jak PC'ta, gdyż każdy produkt ma swojego klienta. A jak wiemy każdy klient jest inny i ma swoje wymagania.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 08:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: M47
"Jak ktoś jest nadgorliwy to zawsze można zamontować jakiś radiator z komputera dla świętego spokoju :D"

Pewnie,można i dwa... :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 15 sierpnia 2013, 00:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 20
Lokalizacja: Coventry uk
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22+
No to ja chyba tez zaczne kminic bo mam taki maly tablet z winda 7 cali wyswietlacz, tzn nie do konca to jest tablet tak jakby maly komp przenosny uzywany byl w restauracji jako przenosna kasa fiskalna. Po odkrenceniu tylnej klapki mozna wymienic normalnie dysk, ram albo procka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, 20:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 46
Posty: 126
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: było E39, jest E70
Kod silnika: było M52B20
Nie wiem jak sprawa ma się z tabletem ale do carpc trzeba ciągnąć wiele przewodów (od monitora do kompa, dzwiękowe i inne) jest to bardzo uciążliwe bo trzeba rozbebeszać pół samochodu - wiem bo miałem carpc z komputerem w bagażniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, 20:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Debe116 napisał(a):
Nie wiem jak sprawa ma się z tabletem ale do carpc trzeba ciągnąć wiele przewodów (od monitora do kompa, dzwiękowe i inne) jest to bardzo uciążliwe bo trzeba rozbebeszać pół samochodu - wiem bo miałem carpc z komputerem w bagażniku.

Widziałeś kiedyś tablet? Trzeba pociągnąć jedynie przewód do zasilania, przedłużacz usb, podłączenie audio.

CarPC też można zamontować w miejscu oryginalnego radia. Płyta ze wszystkimi podzespołami mieści się za wyświetlaczem. Nie trzeba ciągnąć aż z bagażnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 24 sierpnia 2013, 10:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 320i
Kod silnika: m52
Tak ,sobie czytam wasze przemyślenia nad jakże super pomysłem, i sam tez tak pomyślalem nad rozwiązaniem problemu dobrego dźwięku , mianowicie jakby od sytemu głośnikowego do pc np. 4+1 czy tam 5+1 wyjąć wszystkie bebechy z panelem sterowania przecież są takie z sterowaniem manualnym i zabudować to w popielniczke wtedy mamy wszystkie pokretła od sterowania na wierzchu i to w systemie przestrzennym na wszystkie głosniki plus ew. sub oczywicie nie możę byc tak pieknie bo wchodzi kwestia zasilania ale mysle ze są takie głosniki które działaja z zasilacza 12v a jak nie to przetwornice trzebaby było zamontować .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 2 października 2013, 08:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: M47
Widziałem na You Tube intarface do połączenia tableta z szyną i-bus.Fajne rozwiązanie,pytanko o koszty...

Tak na marginesie,jak połączyć tablet z zasilaniem,żeby uruchamiał się po przekręceniu zapłonu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: M47
Dobra zamontowane :super: ,śmiga jak ta lala.Jest tylko jeden mały problem,mianowicie po włączeniu tableta słychać w tle trzaski i szumy,raz mocniej,raz słabiej.Próbowałem z kablami,założyłem w końcu ekranowany,niby lepszy a tu d... .
Podejrzewam że wina leży po stronie kabla USB od łądowania,bo jak podłączę tylko jacka,jest cisza,podpinam kabel USB i zaczyna się symfonia :cenzura: .POMOCY!!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 14:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
kabel USB od ładowania? to jak ty ładujesz tableta? Nie ma normalnego gniazda zasilania?

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 15:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zaprezentuj fotostory :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 17:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: M47
Właśnie przez wejście microUSB,nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedniego kabla do ładowarki samochodowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 18:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Próbowałbym ogarnąć normalne zasilanie dla tabletu... bardziej stabilne i o wymaganym napięciu.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 10 grudnia 2013, 11:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: M47
Próbowałem,końcówkę z ładowarki sieciowej podłączyłem do kabla USB,zakłócenia są jeszcze mocniejsze. :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 10 grudnia 2013, 16:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
U któregoś z naszych forumowiczów jest zbudowane audio na bazie tableta ma fotki i jakiś tam opis z tym związany można by podpatrzeć jak rozwiązał sprawę ładowania u siebie. Tyle że nie pamiętam jaki to był user...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Audio na bazie tableta
PostNapisane: 10 grudnia 2013, 16:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
dikeys napisał(a):
końcówkę z ładowarki sieciowej podłączyłem do kabla USB

i co to ma zmienić?? :wstyd: to np tak jakbys do zwykłego telewizyjnego kabla RGB-EURO - dolutował tylko końcówke HDMI i chciał żeby popłynął obraz w wysokiej rozdzielczości :zakrecony:

USB może podać maxymalne napięcie na poziomie +5V (0,5A) i nie więcej. Więc sprawdz sobie na ładowarce od tableta z jakim napięciem ładowany jest normalnie z gniazdka 220. Kolejna sprawa, to te USB w aucie masz podłączone do czego? do hubu USB z zapalniczki? Więc to napięcie jakie podaje zapalniczka też jest ważne, jak nie najważniejsze. A wiem, że na zapalniczce rewelacji nima, bo nie raz miałem problem z porządnym naładowaniem zwykłej navigacji 5 calowej. Ogólnie to dobrze by było ogarnąć do tabletu normalne ładowanie od aku/po zapłonie lub coś w tym stylu.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL