BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 08:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 15 grudnia 2014, 21:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Witam. Mam w swoim samochodzie PDC, czujniki są sprawne (prawidłowo odczytują odległość, co widać na INPIE), ale nie ma sygnału z brzęczka o zbliżaniu się do przeszkody. Wcześniej PDC wydawało długi dźwięk z powodu niedziałających czujników, ale nowe są na 100% sprawne, więc raczej problem nie leży w wadliwym brzęczku lub jego podłączeniu. Wie ktoś może co może być tego przyczyną? Albo jakie funkcje muszę aktywować w NCS Expercie żeby PDC działało poprawnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 15 grudnia 2014, 22:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Sprawdzałeś podłączenie ? Szczerze mówiąc to się nie spotkałem jeszcze z brakiem dźwięku przy PDC raczej częściej wyją z powodu uszkodzenia :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 15 grudnia 2014, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Z powodu uszkodzenia wyło wcześniej, ale to z powodu niesprawnych czujników, które już wymieniłem. Gong jest sprawny (test 13 to pokazał). Zastanawia mnie czy po prostu nie mam gdzieś wyłączonych powiadomień dźwiękowych od PDC, ale nie mam pojęcia która funkcja za to odpowiada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 09:56 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Jakie czujniki założyłeś? Nie wszystkie czujniki współpracują z E46.

Sprawdzałeś błędy w PDC?


Spróbuj wrzucić wsteczny, odłączyć wtyczkę z czujników od sterownika pdc i znowu podłączyć

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 10:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Założyłem zamienniki do tego samego modelu czujników (numery się zgadzają). Może właśnie to jest powód niedziałającego PDC (czytałem że niektórym nie działają zamienniki). W PDC nie wyskakują teraz żadne błędy, po prostu nie ma dźwięku przy zbliżaniu się do przeszkody, ale w związku z tym nie są generowane żadne błędy.

Planuję w najbliższym czasie wyjąć moduł PDC i posprawdzać przewody, ale nie wiem dokładnie które do czego służą. Ma ktoś może jakiś schemat?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 14:10 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Masz dostęp do np. Inpa?

W opcjach odczytu, jest gdzieś informacja czy PDC jest w ogóle aktywne. Jeśli po wrzuceniu wstecznego nie będzie się aktywować, to sprawdź te czujniki. Z zamiennikami różnie bywa

Jeśli nie masz sprzętu do diagnostyki, to odłącz wtyczkę z czujników(bodajże biała) od sterownika pdc i sprawdź czy pojawi sie dźwięk informujący o usterce

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 14:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Sprawdzałem już w inpie i jak dojeżdżam do przeszkody to czujniki pokazują poprawną odległość. Jedynym problemem wydaje się być wyłączony dźwięk - pytanie jaka funkcja za to odpowiada. Pozostaje jeszcze opcja że gong jest nie podłączony lub źle podłączony, ale do tego przydałby się jakiś schemat elektryczny systemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 16:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Całe okablowanie znajdziesz w WDS, pod hasłem Acoustic generator lub gong: http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/e46/index.htm

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 20:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Po odłączeniu białej wtyczki od modułu PDC (tej od czujników) od razu słychać dźwięk sygnalizujący błąd systemu, natomiast po odłączeniu czarnej wtyczki nie ma takiego dźwięku - co w sumie nie jest zbyt zaskakujące. Mam coraz poważniejsze podejrzenia, że problemem są chyba jednak nieoryginalne czujniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 17 grudnia 2014, 06:38 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Ja dalej obstawiam czujniki.


Walczyłem kiedyś z podobnym tematem. Z tym, że ja użyłem oryginałów, ale o innym numerze(wg ETK nie pasujące do E46).

Co ciekawe. E39 ma taki sam sterownik PDC. Po przekodowaniu sterownika na pracę z E39(opcje gongu musiałem tylko przekodować zgodnie z tym co w E46), zaczęło wszystko działać w miarę prawidłowo.

Nie testowałem dokładnie odległości. Aso ma odpowiednie plansze do tego, umożliwiające sprawdzenie poprawnej pracy czujników

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] PDC - brak dźwięku
PostNapisane: 30 kwietnia 2017, 09:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 64
Lokalizacja: BUK
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28
Witam
Chciałbym trochę odświeżyc temat.
Mam wszystkie nowe czujniki i inpa nie ma błędów ( były jak były stare uszkodzone czujniki),
Sygnału o zbliżaniu się do przeszkody brak. W inpa pokazuje prawidłowo informacje o odległości i jak aktywuje test gongu to działa ale jak wrzucam wsteczny i sprawdzam to gongu brak !!!
Podmieniałem ten moduł w bagażniku od takiego samego auta i jest sprawny ( tzn mój działa na innym aucie ).
wymieniałem w międzyczasie moduł komfortu ( nie działały szyby tylne - sedan) i chyba od tego momentu nie ma PDC.
Czy możliwe że w module jest gdzieś wyłączona ta opcja ???
Jak testuje PDC w INPA to niby wszystko poprawnie ale jak cofam to nie ma sygnału.

Proszę o jakieś pomysły :)

_________________
TM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL