BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 05:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Nawigacja 16:9 Problem/Pytanie
PostNapisane: 7 lutego 2016, 20:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
Witam, mam problem z nawigacją ponieważ gubi stacje radiowe. Wygląda to tak że jade sobie autem wszystko jest ok, za chwile totalna cisza, bez szumów nic cisza słychać silnik tylko :) żadna stacja radiowa nie działa, wyświetlacz wskazuje tylko np 105.6 bez napisów ESKA itd. Nie ma reguły czasami jest dobrze caly dzień mam radio kilkanaście stacji ciągle czasami nie mam wcale, albo mam przez jakiś czas i znika.

Po takim zniknięciu czasami przywróci się samo po czasie, tzn na wyświetlaczu pojawi się np Eska Warszawa i żeby zaczęło grać muszę wyłączyć i włączyć. Jest to irytujące radia więcej nie mam jak mam. Dodatkowo inpa wyświetla taki błąd:

Obrazek

Nie wiem natomiast gdzie szukać problemu co może być uszkodzone, dlatego proszę o porady jak sobie poradzić.

Dodatkowo chciałem ruszyć nawigacje wgrać mapy, spolszczyć. Niestety mam czytnik MK2, ponieważ oryginalnie w aucie była navi 4:3, poprzednik wymienił monitor jednak graty takie jak tuner BM24 i czytnik MK2 zostały od starej navi.

Jak wiemy najlepszą opcją jest MK4 ponieważ ma DVD i jest chyba najwięcej map. Chciałbym sobie zmienić graty tak żeby było jak powinno przy dużej nawigacji. Tylko nie wiem czy jest sens zmieniać tuner BM24 na BM54, bo nie mogę nigdzie znaleźć czym się różnią, może ktoś podpowie ?

Z góry dziękuje za pomoc, wszystkie wskazówki są cenne, pozdrawiam :)

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nawigacja 16:9 Problem/Pytanie
PostNapisane: 9 lutego 2016, 22:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Moje BMW: E39
Sprawdz wtyk anteny przy tunerze radiowym (taka czarna fajka). Bardzo czesto przerywa sie tam wiazka, wystarczy lekko pociagnac i sie przerywa. Mialem to samo, najlepiej rozbierz te koncowke i przylutuj przewod do takiej blaszki w tej fajce, bedziesz mial pewnosc, ze sie ponownie nie popsuje, lub, ze to nie to. Napisz pozniej, czy tutaj byl problem.

Odnosnie BM24 i BM54 roznice sa malo odczuwalne np.: BM54 nie wylacza muzyki, tylko przycisza, przy powiadomieniach o radarach, ma tagi przy mp3 (to akurat przydatne), wyjscie aux (tez przydatne) i w sumie tyle co wiem. Kwoty za te tunery radiowe sa kosmiczne i sadze, ze nie warto wydawac tylu pieniedzy za takie male zmiany. No i uwazaj, jezeli sie zdecydujesz na zakup BM54 to patrz, zeby bylo z tymi plaskimi Zlaczami(?), bo te na okraglych nie posiadaja niektorych funkcji, ktore wymienilem.

Wymiana na MK4 jak najbardziej zalecana i na +. Mozna juz kupic za 500zl jak dobrze poszukasz, albo i taniej. Zyskujesz duzo szybsze dzialanie, lepsze mapy no i ladniejsza grafike. Przy zmianie z MK2 na MK4, jezeli nie posiadasz tunera tv to wystarczy przepiac dwie wtyczki z czytnika, wyciagnac wtyczke od modemu nawigacji (w mk2 modul byl osobno taka brazowa wtyczka i wtyczka anteny) oraz przepiac wtyczke z tego modemu do czytnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nawigacja 16:9 Problem/Pytanie
PostNapisane: 12 lutego 2016, 23:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
Więc tak, co do głównego problemu - trafiłeś w 10 :) Blaszka raz stykała z przewodem a raz nie dlatego działo się to co wyżej opisałem, problem rozwiązany, wymieniłem całą końcówkę kątową ponieważ przy rozbieraniu rozleciała się :niepewny: Mimo wszystko, dzięki :zdrowko:

Mam tuner tv, więc coś dodatkowo muszę rzeźbić przy zmianie na MK4 ?

Ciekawe dopiero teraz się dopatrzyłem, przy tunerze TV ktoś wyprowadził czincza żeńskiego, podejrzewam że to do kamery cofania, bo niby do czego innego ?

Chciałbym też dopytać może ktoś wie czy mogę w jakiś sposób wyprowadzić aux/bluetooth z BM24 ?

Znalazłem coś takiego co mnie zainteresowało, jako że zwykłego auxa, pod warunkiem że jest to możliwe, musiałbym ciągnąć z bagażnika do konsoli, myślałem nad czymś takim żeby to schować w bagażniku i bez ciągania kabli słuchać muzyki:

http://allegro.pl/aux-radio-bmw-busines ... 55567.html

Może ktoś podpowiedzieć czy to możliwe ? Mam zmieniarke więc niby wejscie mam, ale czy napewno w BM24 jest funkcja aux po podłączeniu aktywna ? Ktoś wie ?

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nawigacja 16:9 Problem/Pytanie
PostNapisane: 13 lutego 2016, 14:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Moje BMW: E39
Ciesze sie, ze pomoglem ;)
Jezeli chodzio chinch to moze byc albo od kamery, albo od av, zeby np podlaczyc dekoder dvbt. Musialbys zobacyzc od ktorych pinow ten chinch idzie i zobaczyc od czego one sa. Jak chcesz zmienic z malego ekranu na duzy, a Twoj tuner nie obluguje 16:9 to przepinasz bodajze biala kostke bezposrednio w czytnik i bedzie wyswietlalo duzy ekran (tracisz tak opcje "tv" oraz mozliwosc zamontowana kamery cofania lub av do momentu az nie wymienisz tunera na 16:9).

Jezeli chodzi o link to dziala to tylko dla BMW powyzej 2002r. Tam albo masz radio na cd(BM53), albo BM54, jezeli ekran i jest opcja AUX. To co sprzedaja to najtanszy odbiornik bluetooth + kawalek kabla z dwoma kondensatorami, moza duzo taniej takie cos zrobic.

Jezeli natomiast chodzi o BM24 to podesle Ci linki na pw do DIY'a. Mozna wyciagnac aux z kanalu am, lub zamiast kasety tzn., ze jak wlaczysz am na radiu to bedzie leciec to co podlaczyc do jack'a.

Podsylam Ci troche materialow na pw. Pozdrawiam ;)

edit:
Nie ogarnalem tematu, Ty chcesz zmienic sam czytnik, czy ekran i czytnik? Jezeli sam czytnik to o ile nie masz MK1 to jest plug&play*

* jezeli masz MK1 to lipa, jak masz MK2 to musisz jeszcze przepiac wtyk od anteny z modemu nawigacji (taka mala skrzyneczka, wchodza tam dwie wtyczki brazowa i wlasnie od anteny - brazowa wypinasz i zostawiasz, antene przepinasz do czytnika)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL