BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 04:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Biały ekran nawigacji po wymianie LCD, nie działa OBC
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 16:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2822
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: to gokart
Kod silnika: M20B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121082
Temat mnie męczy od 2 dni, ciągłe rozkręcanie, sprawdzanie, wymiana bezpiecznika na płycie i dalej nic.

Przewertowałem co się dało zarówno u nas na forum, jak i na zagranicznych stronach.

Kupiłem nowe LCD u chińczyka (niby Sharp), i wszystko ładnie wygląda, wtyczki takie same, numerek się co prawda nie zgadza o jeden, ale nie sądzę, żeby to był powód moich problemów (byłoby to raczej związane z niewłaściwym kątem widzenia).

Zatem od początku:

1. Pacjent to nawigacja 16:9. Stary wyświetlacz minimalnie wylany, więc zachciało mi się wymiany
2. Za pierwszym podejściem poszło całkiem gładko, jedynie taśmę od CD niewłaściwie zamocowałem przy składaniu, reszta wydawała się dobrze złożona. Efekt - biały ekran, brak jakichkolwiek napisów czy kolorów, niedziałające CD i winda.
3. Za drugim podejściem poprawiłem taśmę CD i tak poskładany panel nadal się świecił na biało, przyciski reagują, można ściszać, podgłaśniać, przełączać na CD, CD gra. Na dodatek zauważyłem, że BC nie pokazuje nic innego jak godzinę, nie da się przełączyć manetką (wcześniej działało).
4. Za trzecim podejściem stwierdziłem, że czas wymienić nową matrycję na starą, działającą. Efekt - o dziwo ten sam. Biały ekran i reszta jak wyżej.
5. Za czwartym podejściem przebadałem wszystkie połączenia multimetrem, poszukałem bezpieczników - jeden mały bezpiecznik SMD 1A na tyłach płytki był niesprawny. Dało mi to nadzieję, znalazłem, kupiłem i przylutowałem bezpiecznik. Bardzo ostrożnie i powoli poskładałem wszystko do kupy będąc prawie pewnym, że nowiutki monitor zadziała - nie zadziałał.

Tutaj moje morale podupadły. Nie wiem co jest przyczyną, dodatkowo martwi mnie fakt niedziałającego BC (choć to pewnie naczynia połączone w tym przypadku).

Ostatnia próba (jak nikt z Was mi nic nie podpowie) będzie się opierała o sprawdzenie ponownie bezpiecznika na płytce i w razie jego przepalenia wlutowania kolejnego i zamontowanie starego LCD.

Odpinanie aku nic nie daje. Wszystkie bezpieczniki odpowiedzialne za nawi i zegary w aucie dobre. Próbowałem resetować OBC. Inpa nie pokazuje błędów, choć wchodząc w status monitora pokazuje jakieś okropnie wysokie napięcie na poziomie 21 Volt!!!

Nie próbowałem jeszcze odpinać osobno czytnika Navi, choć ten wygląda i wydaje dźwięki jakby był sprawny.

Jakieś pomysły? :orany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Biały ekran nawigacji po wymianie LCD, nie działa OBC
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 19:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 132
Moje BMW: E46 320d sedan 04'
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152743
Biały ekran w jakimkolwiek LCD = brak sygnału wideo. Jeżeli oba nie działają to a) uszkodzone jest wejście taśmy b) zbieg okoliczności i obie taśmy są do dupy(chyba, że masz jedną to stawiam na taśmę).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Biały ekran nawigacji po wymianie LCD, nie działa OBC
PostNapisane: 10 kwietnia 2016, 23:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2822
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: to gokart
Kod silnika: M20B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121082
xLewy, dzięki, natchnęło mnie to do ponownego sprawdzenia, przeszedłem ząbek po ząbku taśmy wyświetlacza. Efekt? Tasma od lcd do płytki scalonej jest porwana. Teraz wielkie poszukiwania i kombinacje żeby ją dostać bo naprawić raczej się nie da.

Druga rzecz - OBC wróciło. Nie są to jednak naczynia połączone. Moja wina, po prostu w ferworze walki pomyliłem jeden bezpiecznik w skrzynce, już jest dobrze :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL