BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 21:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] złe wskazania prędkościomierza oraz licznika przebiegu
PostNapisane: 8 czerwca 2016, 18:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E39 535iA 1996r
Kod silnika: M62B35
Witam,

niedawno zakupiłem E39 535iA z 1996r. Poprzedni właściciel chciał naprawić piksele na wyświetlaczu w zegarach ale mu to się nie udało i rozwalił zegary :mur: zakupił inne i wsadził do auta. Nowe zegary zostały wyjęte jak się dowiedziałem z PA Softu z E38 735iA więc taki sam silnik tylko że data ich produkcji to 12 tydzień 1997r.

Problem polega na tym że prędkościomierz wskazuje zbyt wysoką prędkość (w porównaniu z GPSem o 10km/h za dużo), po odblokowaniu zegarów elektroniczny prędkościomierz pokazuje prędkość o 5km/h mniejszą niż wskazówka. Dzisiaj zauważyłem także, że trasa pokonywana przeze mnie według E39 ma długość 40km, a według nawigacji lub Google Maps 37km.

Dodam, że do zegarów przepisane zostały wszystkie dane z EWSa oraz przebieg z LCM.

Pytanie jest takie, co powoduje złe wskazanie prędkościomierza wskazówkowego oraz złe naliczanie kilometrów? Felgi założone na auto to 17" wraz z oponami 235/45.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] złe wskazania prędkościomierza oraz licznika przebiegu
PostNapisane: 16 czerwca 2016, 09:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: E39 528i
Kod silnika: M52B28
U mnie w e39 528i zegary oryginalne i mam takie same kola jak ty 234/45R17 i w porownaniu do gps predkosc rozna o jakies 9km/h
a po odblokowaniu zegarow zauwazylem ze wskazowka w porownaniu do cyfrowego wolniej sie zbiera i czasami np hamujac silnikiem z 90km/h cyfrowy pokazuje juz jakies 78km/h a wskazowka nadal sztywno 90km/h i dopiero gdy zejdzie do 70km/h na cyfrowym to szybko opada wskazowka

po obserwacjach stwierdzone ze przy przyspieszaniu wskazowka wspina sie ladnie razem z cyfrowym

wiec chyba po prostu tak jest :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL