BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 03:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e92] wymiana wzmacniacza
PostNapisane: 27 czerwca 2016, 10:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2081
Lokalizacja: Sandomierz
Moje BMW: X6
Witam serdecznie
Posiadam bmw e92 z opcją nagłośnienia S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM + radio professional gra to już przyzwoicie ale jeszcze czegoś mi brakuje.

Poczytałem trochę info w necie i zastanawiam się nad niżej wymienianymi opcjami

*dołożenie innego radia niefabrycznego radia + sub ze wzmacniaczem

*dołożenie samego suba + wzmacniacz do obecnego zestawu

*dołożenie samego DOBREGO wzmacniacza w miejsce oryginalnego, zostawiając wszystkie fabryczne fabryczne głośniki i radio

Nie jestem audiofilem ale lubię dobry soczysty bas, a w obecnym zestawie jest go troszkę mało. Nie chciałbym jednak ingerować zbytnio w wygląd wiec opcja z wymiana radia jest ostateczna a najbardziej jestem przychylny wymianie samego wzmaka na jakiś naprawdę mocny, porządny sprzęcik bo słyszałem że gra to już naprawdę przyzwoicie na ori głośnikach.

Czy ktoś zakładał może inny wzmacniacz do opcji nagłośnienia takiej jak u mnie tj. S676A? Lub może słyszał u kogoś jak takie coś gra?
Wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi mile widziane ;)
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e92] wymiana wzmacniacza
PostNapisane: 28 czerwca 2016, 08:16 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Poprawiałem niedawno w E93 podłączenie subwoofera. E93 także z systemem Hifi jak u Ciebie
Ktoś sygnał do subwoofera wziął z głośnika w tylnym boczku(który filtrem odcięty jest od basu) i grało to tragicznie.

Przepiąłem się z konwerterem pod subwoofery z podłogi. Doregulowałem wszystko i różnica była spora.
Sprzęt był słabej jakości i nie była to skrzynka, tylko płyta przykręcona za podłokietnikiem tylnym, a za skrzynkę robił bagażnik.

Głośnik to zwykły JBL GT5, który robi hałas, ale z graniem ma niewiele wspólnego.


Moim zdaniem, najlepszym wyjściem w Twoim przypadku jest użycie konwertera sygnału podłączonego pod subwoofery fabryczne. Do tego dobry wzmacniacz i subwoofer.

Będzie to najmniej problematyczne.
Zmiana wzmacniacza Hifi na coś lepszego dałaby na pewno poprawę jakości dźwięku w całym zakresie. Tyle, że nie jest to takie proste.
Każdy głośnik w systemie hifi ma swoją końcówkę mocy. Przed końcówką jest jeszcze aktywna zwrotnica dzieląca odpowiednio pasmo

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e92] wymiana wzmacniacza
PostNapisane: 28 czerwca 2016, 11:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2081
Lokalizacja: Sandomierz
Moje BMW: X6
cursor, dzięki za objaśnienie czyli wymiana samego suba nie wiele da bo i tak tej mocy nie da się puścić dalej bo są końcówki mocy na każdym głośniku :/
czyli chyba tak jak mówisz najlepszym rozwiązaniem będzie wrzucenie dodatkowego suba ze wzmacniaczem

nie jestem jakoś bardzo obyty jeśli chodzi o nagłośnienie, wiem tylko że ma grać dobrze heh
więc wytłumacz mi co da mi konwerter podłączony pod oryginalne suby skoro tak jak mówiłeś każdy głośnik ma końcówkę mocy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e92] wymiana wzmacniacza
PostNapisane: 28 czerwca 2016, 13:54 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Konwerter jest po to, żeby sygnał głośnikowy zamienić na sygnał RCA, który ma znacznie niższy poziom.
W innym przypadku miałbyś za duży poziom sygnału na wejściu wzmacniacza co doprowadzałoby do przesterowania.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e92] wymiana wzmacniacza
PostNapisane: 29 czerwca 2016, 07:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2081
Lokalizacja: Sandomierz
Moje BMW: X6
cursor, ok to dzięki za info :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e92] wymiana wzmacniacza
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 18:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Jawiszowice
Moje BMW: e90 '11 320xd
@cursor nie do końca ma rację ;)

W opcji HiFi sygnał transmitowany jest do wzmacniacza bez jakiegokolwiek kodowania. Jest to najłatwiejszy system do modernizacji. System Business ma sygnał z podbitymi niskimi, wysokimi i loudnesem na max, a Logic7 i Individual mają sygnał przesyłany cyfrowo.

Żeby nie było za łatwo wzmacniacz ma wejścia zbalansowane co wymaga wzmacniacza o takim samym wejściu.
Suby oryginalnie są pod fotelami.
Wzmacniacz 6-cio kanałowy.
W wersji HiFi suby są 2 Ohm'owe i nie da się wrzucić tych lepszych z opcji Logic7 bo one są 4 Ohm'owe i oryginalny wzmacniacz nimi nie zagra.

Dodatkowym kłopotem jest wtyczka przy wzmacniaczu która ma ok. 20 kabelków. Ja przejściówkę ściągałem z USA ale to koszt 400 PLN.

Opcji jest wiele, wszystkie opisane.
W USA standard to wymiana wzmacniacza na (najczęściej) JL Audio 600/6, dedykowana wtyczka, podmiana subów i głośników w drzwiach.

Ja na razie nie zmieniłem subów ale słucham muzyki, która nie musi 'walić' basem a jakościowo na razie jest OK.
Jest opinia, że suby z Logic7 zasilone wzmacniaczem 150W/kanał nie potrzebują podmiany ;)

Koszt:
wtyczka - 400
wzmak 5 kanałów - 550
głośniki przód - dedykowane Focal - 1000 ale są tańsze.

Plusem tego rozwiązania jest to, że ja te komponenty demontuję w 1h a wiązki nie są uszkodzone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e92] wymiana wzmacniacza
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 20:25 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
ap2 napisał(a):
Logic7 bo one są 4 Ohm'owe

Mam 2 suby z E60 Logic7. Mają impedancję 2ohm

ap2 napisał(a):
W opcji HiFi sygnał transmitowany jest do wzmacniacza bez jakiegokolwiek kodowania. Jest to najłatwiejszy system do modernizacji. System Business ma sygnał z podbitymi niskimi, wysokimi i loudnesem na max, a Logic7 i Individual mają sygnał przesyłany cyfrowo.

Ja nie twierdzę, że jest tu użyte jakieś kodowanie, ale wewnątrz wzmacniacza Hifi są dodatkowe filtry dzielące pasmo.
Nie jest to mocno rozbudowane, zwykły Low-pass i High-pass, ale jednak należy to uwzględnić


Dwa, że jeśli komuś zależy tylko na wzmocnieniu basu to po co kombinować coś więcej

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL