BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 11:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] battery
PostNapisane: 14 lipca 2016, 14:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 227
Lokalizacja: Slask
Moje BMW: 545i
Kod silnika: n62
chlopaki mam problem podlaczylem inpe i zaniepokoilo mnie ladowanie czy powinno byc stale? do tego lekkiie falowanie obrotow co widac na filmiku jak by alternator dawal jakies dziwne obciazenie https://www.youtube.com/watch?v=CkZRbQxJQJk czy to alternator? to tego mam blad 27a0 control e-box fan ale juz zlokalizowalem znajduje sie pod podszybiem i wiazkom kabli wentylator do wymiany zapewne Obrazek

_________________
Obrazek
Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...
Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...
Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] battery
PostNapisane: 15 lipca 2016, 11:02 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Przecież silnik nigdy nie będzie pracował idealnie równo.
Takie wahania to żadne wahania. Jak w przypadku obrotów tak i ładowania.

Włącz światła, ogrzewanie tylnej szyby i przytrzymaj obroty przy ok. 1000obr. Sprawdź jaką wartość ma napięcie ładowania.
Jeśli będzie poniżej 13,7 jest to jest powód do rozważania naprawy alternatora. Jeśli będzie tyle lub więcej(nawet 14,7V nie jest niczym strasznym) to nie ma powodów do obaw

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] battery
PostNapisane: 15 lipca 2016, 16:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Wahania obrotów w normie natomiast w ładowaniu - na moje oko nie. Jak masz możliwość porównaj z innym 645CI, może taka uroda auta ale zainteresowałbym się tym.

Co do napięcia - 13,8 V do 14,7 gwarantuje że akumulator ma szansę się naładować a jednocześnie opad masy czynnej nie zabije go przedwcześnie. Idealna sytuacja to ładowanie 14,7 w niskich temperaturach a 13,8 V jak jest gorąco (niektóre nowe samochody i prostowniki mają taką funkcję kompensacji temperaturowej). Prostsze alternatory są na stałe wysterowane na napięcie z tego zakresu (najczęściej 14,4 V). Ładowanie poniżej 13,8 V na wolnych obrotach nie oznacza usterki (niektóre samochody tak mają) ale należy mieć na uwadze, szczególnie w zimie, żeby nie szastać prądem bo może go braknąć (czasem jest to nawet tylko 13 V - takie napięcie oznacza że alternator wydala "na styk" a akumulator w zasadzie nie jest doładowywany). Także napięcie masz w normie, natomiast te skoki mi się nie podobają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] battery
PostNapisane: 16 lipca 2016, 08:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Nie mogę edytować więc piszę post pod postem:

Te skoki napięcia to mogą być od silników valvetronik, jak to silnik który masz w opisie, powinny być dwa takie silniki (dwa rzędy po 4 cylindry obsługiwane) a one czerpią sporo prądu. Tak jak napisałem - porównać do innego egzemplarza takiego samochodu z podobnym wyposażeniem i wyjedzie czy jest powód do niepokoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL