BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 16 lipca 2016, 09:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: Poznań
Witajcie,
Od zeszłego roku walczę z elektryką szyb w E87. Co jakiś czas wyskakuje komunikat "Anti-Trap Windows System Malfuncion". Za pierwszym razem wystarczyło zakodować przyciskami od otwierania/zamykania szyb. Pomogło. Po raz drugi błąd był na tyle poważny, że musiał interweniować elektryk samochodowy i zakodować szyby komputerem - poszło gładko. Niestety, teraz nie pomaga już nic a co gorsze komunikat z błędem wyświetla się co 15s, do tego nie otwierają się tylne szyby.
Dwóch mechaników twierdzi, że do wymiany moduł komfortu. OK, pojawia się tylko jeden problem. Jaki kupić? Wydawało mi się, że to jest łatwa odpowiedź ale jednak nie :D
Oryginalnie mam zamontowany - 61 35 6 955 002. Gdy wpiszę ten numer w RealOEM pojawia się się informacja, że jest pełno zamienników i niektóre są zamienne a niektóre nie :D Bardzo proszę o pomoc jaki moduł mogę kupić :)

Jeszcze raz: oryginalnie zamontowany moduł ma numer 6955002, VIN mojej Bety: VA00279.

Z góry dzięki za pomoc :)

PS Mój mechanik miał pod ręką 3 moduły od E90 i akurat żaden nie chciał z moją współpracować.
PPS Dokopałem się do informacji, że istnieją moduły oznaczone L oraz H. L=low, H=high, dla mojej wersji powinien być H gdyż ma bogate wyposażenie. Prawda czy mit?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 16 lipca 2016, 10:35 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Footweel module bo to on steruje szybami obsługuje też światła, więc należy dobrać ten moduł też uwzględniając oświetlenie.

Na początek można spróbować zaktualizować Twój moduł(do każdego modułu BMW wypuszczało aktualizację) i ponownie zrobić kalibrację.
Jeśli to nic nie da to dopiero szukać modułu. Tyle, że moduł należy także dokodować

Moduł FRM jest na lewym przednim słupku.
Zrób zdjęcie naklejki to będzie wiadomo co musisz szukać

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 16 lipca 2016, 11:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: Poznań
cursor napisał(a):
Footweel module bo to on steruje szybami obsługuje też światła, więc należy dobrać ten moduł też uwzględniając oświetlenie.

Na początek można spróbować zaktualizować Twój moduł(do każdego modułu BMW wypuszczało aktualizację) i ponownie zrobić kalibrację.
Jeśli to nic nie da to dopiero szukać modułu. Tyle, że moduł należy także dokodować

Moduł FRM jest na lewym przednim słupku.
Zrób zdjęcie naklejki to będzie wiadomo co musisz szukać

Dziękuję za odpowiedź :)
Cieszę się, że pojawiła się nowa informacja w sprawie bo od kilku dni kopię temat i kopię, i nic nowego :)
No dobra, to muszę się dokopać do FRM.

PS Przypomniało mi się, że ostatnio kilka razy pojawiła się także informacja o przepalonej żarówce od tablicy (bez powodu, mam od dawna LEDy z "canbusem". Więc to ma sens :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 18 lipca 2016, 12:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: Poznań
Z góry przepraszam bo nie chcę, żeby wyszło, że podważam czyjeś zdanie tylko jestem w stałym kontakcie z moim mechanikiem (specjalizuje się w BMW, ogarnia mechanikę i elektrykę) i powiedział, że FRM owszem ale nie ma nic wspólnego z tylnymi szybami.

Jeszcze nakreślę raz problem - co 20s. wyskakuje komunikat "Anti-Trap Windows System Failure", nie działa otwieranie tylnych szyb, w przednich szybach nie działa opcja "one touch opening/closing" tylko trzeba trzymać przycisk i ostatnio doszedł jeszcze wyskakujący co jakiś czas błąd przepalonej żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej (może nie ma nic wspólnego z oknami a może jednak tak?).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 18 lipca 2016, 13:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Oczywiście moduł FRM steruje szybami. Dobrze Ci kolega napisał.

Problem ten dość znany jest w e87/e90. Pierw zrób tak:
viewtopic.php?f=25&t=144004

Jak to nie pomoże to trzeba zaaktualizować FRM do najnowszego softu.
Jak dalej będzie źle to wymiana i kodowanie.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 19 lipca 2016, 10:46 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
///Max napisał(a):
Z góry przepraszam bo nie chcę, żeby wyszło, że podważam czyjeś zdanie tylko jestem w stałym kontakcie z moim mechanikiem (specjalizuje się w BMW, ogarnia mechanikę i elektrykę) i powiedział, że FRM owszem ale nie ma nic wspólnego z tylnymi szybami.

Przekaż mu, że pomylił E90/E70 z E60.
W E60 na nowym kluczu(jak w E90) za szyby odpowiedzialne są 2 moduły. KGM i KBM.
W przypadku E90 i E70 za oświetlenie, szyby i centralny zamek odpowiada moduł FRM(tzw. moduł przestrzeni przypodłogowej)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 20 lipca 2016, 15:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: Poznań
Bardzo Wam dziękuję za pomoc!
Wiecie jak to jest w takich sytuacjach - nie chcę nikogo urazić bo ja się na tym nie znam a pytam i tutaj, i mechanikowi podpowiadam :D

Jak będę po naprawie to dam znać co i jak :)

Jeszcze raz dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Moduł komfortu w 1er
PostNapisane: 5 sierpnia 2016, 09:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 85
Lokalizacja: Poznań
Obiecałem, że napiszę po wizycie u mechanika ;)
Jednak mechanik miał rację - moduł komfortu :) Zamontowany został nowszy, z E91, oznaczony jako obustronnie wymienny ze starym (RealOEM), H4, oczywiście odpowiednio zakodowany pod moją 1er :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL