BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 01:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 21 grudnia 2016, 09:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 42
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Hej, witam,

słowem wstępu - na forum konto już od bardzo dawna, dopiero niedawno kupiłem swoje pierwsze śmigło, może niedługo jakaś galeria.

Przechodząc do sedna sprawy, posiadam E39 02" z najbiedniejszym, 8śmio głośnikowym wyposażeniem, które gra bardzo biednie.. Nie chcąc zawalać sobie całego bagażnika tubą, co swoją drogą nie jest moim zdaniem mocno estetyczne, pokusiłem się o kupno sobwofera w półkę od DSP. Chciałem kupić cały zestaw gdzie czytałem, że ludzie potrafili go kupić za ok 1k zł, wszystkie, które sam znalazłem owszem kosztowały powiedzmy 700zł, ale brakowało w nich wiązki, wzmacniaczy itp, więc odpuściłem temat i pokusiłem się o samego suba. Klient, od którego kupiłem subwoofer napędzał go zewnętrznym wzmacniaczem marki AXTON ale miał podpięte to wszystko pod nieseryjne radio. W moim 5er siedzi navi 16:9 mk4 i za nic w świecie nie chciałbym się jej pozbywać.

Głośniki w moim subie połączone są mostkowo, wystarczy do nich jakiś dwukanałowy wzmacniacz. Pytanie jest: czy ktoś, kiedykolwiek podpinał zewnętrzny wzmacniacz głośnikowy do takiego radia jak moje? Jeżeli tak, co będę potrzebował żeby to uczynić. Mam już zarobioną kostkę od suba do wzmacniacza, wzmacniacz ( na próbę, od kolegi, docelowo będę czegoś jeszcze szukał )

Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o elektronikę, mechanikę, a zabawy w mody itp dopiero się zaczynają :padam:

Help koledzy i koleżanki! Help!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 22 grudnia 2016, 08:19 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Najprostsze rozwiązanie to użycie konwertera sygnału głośnikowego na sygnał RCA.
Sygnał do wzbudzenia wzmacniacza znajdziesz bodajże na lewym słupku, możesz wykorzystać sygnał włączający wzmacniacz antenowy

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 22 grudnia 2016, 14:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Możesz też kupić wzmacniacz który ma wejście HI INPUT. Nie potrzebujesz wtedy konwertera RCA.
Ja tak mam w E38 i wszystko działa

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 22 grudnia 2016, 23:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Samo podłączenie to podłączenie ale jeszcze pozostaje kwestia co chcesz poprawić i czego oczekujesz...czystości jakości ? sopranu czy też średnicy a może tylko niskich tonów ?bo wybór suba popierdółki może okazać się średnim wyborem... :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 08:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
wszystkie konwertery RCA, czy podłącznie wzmacniaczy przez HI INPUT sobie, wieje drutem na kilometr !
Wymontuj radio i daj fachowcowi który wyprowadzi Ci wyjścia z przedwzmacniacza. Kiedyś to robiłem w swojej E46, jednak w efekcie zrezygnowałem z navi 16;9 bo gra ona beznadziejnie i kompletnie nie spełniała ona moich oczekiwań, ale może Tobie wystarczy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 11:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 42
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Głównie brakuje mi dołu, chcę wpiąć ten sub od DSP i sprawdzić czy cokolwiek się poprawi, jeżeli nie, sprzedam go i będziemy myśleli nad czymś większym :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 13:16 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
irakleo napisał(a):
wszystkie konwertery RCA, czy podłącznie wzmacniaczy przez HI INPUT sobie, wieje drutem na kilometr

A co w tym druciarskiego?
Myślisz, że będzie duża różnica między wyprowadzeniem RCA, a użyciem konwertera?

Wyprowadzając RCA z radia/tunera mamy niski poziom sygnału na wyjściu. Mało kto bawi się z dodatkowy wzmacniacz napięciowy.
W przypadku konwertera mamy sygnał głośnikowy, który trudniej zakłócić, a używając krótkich przewodów RCA mamy mniejsze ryzyko, że złapią zakłócenia.


Konwertera używałem już kilka razy i sprawdza się to w prostych instalacjach.
Tak na prawdę, to samo BMW używa tego rozwiązanie seryjnie.
Sprawdź sobie jaki sygnał trafia do wzmacniacza systemu HIFI w E38/E39 lub nawet Harmann w E46.
Na wejściu wzmacniacza mamy sygnał głośnikowy z radia/tunera radiowego nawigaci

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Subwoofer DSP
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 21:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Po prostu podpięcie przez konwerter to pójście na łatwiznę... ale w takim wypadku jak tutaj iż tylko sub i koniec rozbudowy to zwyczajnie może zadowolić kolegę bo jak mniemam ma niewielkie oczekiwania...



W Moim przypadku audio było mocno zmieniane/poprawiane bo jak to się mawia apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pewien czas jeździłem z centralną jednostką fabryczną BMW właśnie z wyprowadzonym wyjściem na wzmacniacz i zdaje to egzamin pod warunkiem że robi to kumaty elektronik bądź gość z warsztatu CarAudio znający się w temacie ponieważ można to wlutować tak że gra to kiepsko a można tak iż gra to nieźle ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL