BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 19:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 29 grudnia 2016, 20:23 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Cześć,
jak wiadomo z jakością dźwięku w prawie każdej bawarce jest kiepsko (przynajmniej jeśli chodzi o zestawy Stereo czy HiFi - Logic 7 nie miałem okazji słyszeć), nawet dla takiego zwykłego gościa jak ja (nie jestem audiofilem :P ).
Przeszukałem chyba wszystkie tematy typu: "Wymiana nagłośnienia w BMW E9x", "Jak poprawić jakość dzwięku" itp itd. i ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. "Grube" modyfikacje z wymianą głośników na większe, przerabianie boczków drzwi, dystanse itp nie wchodzą w grę, bo nie mam do tego ani zdolności, ani czasu, ani nie chcę wydać worka pieniędzy by ktoś to za mnie zrobił. W internecie można znaleźć sporo zestawów dedykowanych (wiem, wiem "to nie zagra, szkoda kasy, zakładaj 16 cm i milion wzmacniaczy", ale jak wspomniałem wcześniej audiofilem nie jestem, więc za wypowiedzi tego typu serdecznie dziękuję, jest ich wystarczająco w innych tego typu tematach), dlatego chciałbym usłyszeć opinie ludzi, którzy taki zestaw posiadają i mogą podzielić się swoimi wrażeniami (myślę, że na takim forum znajdzie się choć kilka osób, które skusiły się na taki zestaw :hyhy: ) . Czy takie zestawy polepszą jakość dźwięku (głównie chodzi mi o głębszy bas i lepsze wysokie tony)? Czy wystarczy seryjne radio (nawigacja professional CCC) czy konieczne jest stosowanie dodatkowego wzmacniacza (jakoś już bym sobie z tym poradził). W internecie najczęściej znaleźć można takie zestawy:

1. DIETZ CX-BM841

2. u-Dimension EL COMP 8B BMW

3. Audio System X200

Kolejność wg ceny zestawu. Na YouTube można "posłuchać" jak grają te zestawy i jak dla mnie wydają się być dużo lepsze od seryjnych, ale może to mylne wrażenie. Bardzo, więc proszę o wypowiedzi osób, które posiadają jeden z ww zestawów czy też inny pasujący Plug&Play lub przynajmniej miały okazję słyszeć (na żywo, a nie tak jak ja w internecie :P ) jak one grają.
z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
pozdrawiam Simoniak

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 29 grudnia 2016, 20:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 227
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B30
Garaż: BMW 530i E39
Honda CR 250 :)
Zestawy ok. Każdy zabrzmi inaczej. Polecam zainteresować się również firmą Morel, a dokładnie modelem Tempo lub tańszym Maximo.
Radio może zostać, ale może ono wygenerować max. 30 W RMS. To ledwie ruszy te głośniki.
Sprawdź czy masz w radiu wyjście na wzmacniacz. Dobrze byłoby takie mieć. Inaczej trzeba będzie wykorzystać sygnał ze wzmacniacza radia. Ten już będzie nieco zniekształcony przez wzmacniacz. Jeśli nie masz wyjść na wzmacniacz zewnętrzny to dobrym pomysłem byłoby wymontowanie radia, przekazanie jakiemuś elektronikowi, który wyciągnie sygnały z przedwzmacniacza pomijając samą końcówkę mocy (wzmacniacz) w radiu. Wtedy masz drogę wolną.

_________________
Zabawa z moim egzemplarzem E39:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159828


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 30 grudnia 2016, 06:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolega wyżej dość dużo Ci podpowiedział i skierował na dobry tor... dodam od Siebie iż udałbym się na Twoim miejscu na odsłuch i po testował troszkę te dedyki z tego względu że każdy głośnik/przetwornik gra inaczej. A to właśnie Ty musisz określić jaka barwa dźwięku będzie dla Ciebie najlepsza ;) Zestaw odseparowany na przodzie i do tego sub plus odpowiednio przygotowane drzwi to podstawa :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 5 lutego 2017, 23:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Pozwólcie ze sie przyłącze:
Jako że sam jestem od niedawna posiadaczem E90, też ubolewam nad audio w wersji "stereo" + CCC Profesiional i od kilku dni namiętnie poszukuje zestawu audio ktory sprosta moim skromnym wymaganiom. Tak jak kolega Simoniak w gre wchodza miejsca przewidziane przez inżynierów BMW , w poprzedniej E46 bagażnik zajmowala skroma skrzynia plus monoblock, wiec tym razem ta przestrzeń chcial bym zachować do użytku. Pierwszy pomysł to poprostu upgrade do wersji HiFI, jednak z kilkoma smaczkami

1.Krok to wygluszenie boczków drzwi ( tak jak w magik z BAVSOUND którego polecam podgladnać :) )
2.Suby, tutaj akurat bede raczej celował w ori Logic7, duzo pozytywnych opinii a i czasem idzie cos upolowac w rozsadnych pieniadzach.
3.Tylniej półki nie ma co ruszać.
4.Uzupełnienie w tweety
5. Zmiana srednich townow
6.Dolozenie wzmacniacza i spiecie tego w kupę.

A Teraz schody:
1.Wiadomo zeby to wszysyko ładnie zagrało nie obejdzie sie bez wzmocnienenia. Czy w ori HIFI caly zestaw napedzany jest wzmacniaczem (glosniki w drzwiach, polce, tweetery, niskie tony)? Czy tylko suby ? Noi oczywiscie w co celowac : ori wzmacniacz z wersji hifi czy tez coś swojego (majac na uwadze jak najmniesza inwazyjnosć oraz ingerencje w skorupe pojazdu)?

2.Tweetery, wiadomo...ramki, tylko co do nich ? Morel, focal, dietz, czy moze iść w ori ? Srednie tony , rowniez pokusić sie moze o ori od logic7 czy tam HIfi czy postawić na zwrotnice i coś jak w przypadku tweeterow ?

Mam nadzieje że autor tematu ie bedzie zły a może nawet skorzysta. Zaś was koledzy prosił bym o fachowa porade czy moja logika jest aby sluszna ? Pozdrawiam Piotr ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 5 lutego 2017, 23:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Integy czy wystarczy logic7 ? Powinieneś Sam postarać się o możliwość odsłuchu a wtedy odpowiesz Sobie na pytanie czy dla Ciebie taki setup będzie wystarczający ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 6 lutego 2017, 08:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Szczurek1986 napisał(a):
Integy czy wystarczy logic7 ? Powinieneś Sam postarać się o możliwość odsłuchu a wtedy odpowiesz Sobie na pytanie czy dla Ciebie taki setup będzie wystarczający ;)



Wiadomo, tyle że w okolicy nie mam nikogo z zestawem Logic7 ba, ciężko kogoś znaleźć nawet z zestawem HIFI, poza tym setup Logica i mój będą się znacznie różnic, choć by nawet przestrzennością i ilością głośników ?

Macie chłopaki doświadczenie, słuchaliście nie jednego, więc budując audio na moim wyimaginowanym schemacie jesteście w stanie coś obiektywnie doradzić ?:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 6 lutego 2017, 11:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 227
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B30
Garaż: BMW 530i E39
Honda CR 250 :)
Integy daj sobie spokój z tymi oryginałami. Firmy głośników, które wymieniłeś są dobre. Kwestia tylko doboru odpowiedniego modelu.
Osobiście polecam głośniki Morel Tempo lub tańsze Morel Maximo.
Jeśli w oryginalne masz 16 cm to jest super. 13 cm też zagrają w miarę dobrze.
Gdy wybierzesz już model głośników to wtedy należy dobrać do nich wzmacniacz.

_________________
Zabawa z moim egzemplarzem E39:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159828


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 6 lutego 2017, 11:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kwestia w k Tora stronę chce kolega iść: :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 6 lutego 2017, 13:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Majster128 napisał(a):
Integy daj sobie spokój z tymi oryginałami. Firmy głośników, które wymieniłeś są dobre. Kwestia tylko doboru odpowiedniego modelu.
Osobiście polecam głośniki Morel Tempo lub tańsze Morel Maximo.
Jeśli w oryginalne masz 16 cm to jest super. 13 cm też zagrają w miarę dobrze.
Gdy wybierzesz już model głośników to wtedy należy dobrać do nich wzmacniacz.


Dzięki za bystre słowa :) Doceniam pomoc :ok:

16 cm o których mowa ? drzwi ?

Cytuj:
kwestia w k Tora stronę chce kolega iść: :)


To znaczy ?:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 6 lutego 2017, 20:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 227
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B30
Garaż: BMW 530i E39
Honda CR 250 :)
16 cm najlepiej w przodzie. Jeśli chcesz się trzymać oryginalnych rozmiarów to sprawdź średnicę i głębokość montażową.
Czy głośniki montowane są w własnych tubach, czy przestrzeń za nimi jest otwarta?

_________________
Zabawa z moim egzemplarzem E39:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159828


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 6 lutego 2017, 21:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Majster128, przy moj obecny setup to :

Miejsca montazowe na tweetery ( obecnie ich nie ma)
Drzwi przednie : 10cm Srednie tony
Pod siedzeniami : Woofery 16cm ( fo dyspozycji jest upgrade na srednice 20 cm
Tylna polka rowniez 10 cm

To wsyzysko pedzone z jednostki CCC.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 7 lutego 2017, 15:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Wiadomo nie od dziś iż najlepszą recepta na dobre granie to zestaw odseparowany zamontowany w odpowiednio przygotowanych czyli wygłuszony drzwiach na dystansach wszystko ładnie sztywno przykręcone ;) Do tego dokładamy wzmacniacz i efekt jest mega pozytywny. Musisz kolego określić czy właśnie w ten sposób widzisz Swoje granie :) Czy zwyczajnie wykręcasz stare przetworniki wkręcasz nowe i się cieszysz graniem :P


Firm jakimi warto się zainteresować jest mnóstwo i tutaj moja rada jest taka byś się udał do warsztatów CarAudio lub sklepów tam gdzie jest możliwość odsłuchu ponieważ każdy z Nas ma inny słuch i indywidualne wrażenia akustyczne ;)

Coś dla jednego będzie grało fajnie ładnie i przyjemnie a dla drugiego będzie to mizerny dźwięk...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 7 lutego 2017, 18:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 227
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B30
Garaż: BMW 530i E39
Honda CR 250 :)
No 10-tkami to nie zagrasz... Dobrze byłoby zamontować przynajmniej 13-stki.
Jeśli nie zamierzasz montować osobnego subwoofera to montaż 20 cm wooferów jest jak najbardziej na miejscu.

_________________
Zabawa z moim egzemplarzem E39:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159828


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 7 lutego 2017, 19:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Podejrzewam iż rzeźbić kolega nie będzie chciał i tutaj jest lipa :P


Wiadomo iż 10-ątki nie zagrają...

Nawet przepaść między 13-nastką a 16-nastką jest spora ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 11 lutego 2017, 08:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Chłopaki, doskonale rozumiem stwierdzenie ze 10cm nie zagra... Tymbardziej weźcie pod uwage ze obecnie w tym aucie nie ma nawet tweeterow.

Bez wzmacniacza sie nie obejdzie , a co do rzeźby , to Szczurek1986, ma racje , chce tego uniknać.

Plan jest taki że podniosę to audio do wersji HIFI, gdzie dojda tweetery, 20cm suby, oraz wzmacniacz. Wyglusze drzwi, rozciagne skrupulatnie kable. Jezeli bede miał maloo, wystarczy tylko zmienić glosniki i pewnie wzmacniacz bo reszta juz bedzie zrobiona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 11 lutego 2017, 09:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 28
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B25
Garaż: E46->E90: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 16&start=0
Ja w swojej mam org. HiFi, gra to bardzo przyzwoicie (nie jestem audiofilem) w porównaniu do standardu w e90 który ma znajomy to nawet bardzo przyzwoicie ;)
Jest jakiś tam bass, nic nie pierdzi itp. Jestem zadowolony i nie czuje potrzeby upgrade'u :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 12 lutego 2017, 15:44 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Te 10cm wcale nie musi grać basem, a mniejszej membranie łatwiej przenieść średni zakres częstotliwości i najczęściej robi lepiej niż większy głośnik.
Za bas odpowiedzialny jest subwoofer pod fotelem, który nie jest fabrycznie cięty jak typowe subwoofery(do 60-80Hz) tylko wyżej, więc cały system współgra.

Do E90 był dostępny zestaw doposażenia firmy Alpine. Był to niewielki wzmacniacz pracujący w klasie D oraz głośniki, które na zdjęciach wyglądają tak jak te z Logic7.
Wzmacniacz obsługiwał sam przód. Osobno były podłączone subwoofery, osobno głośniki w drzwiach.
Jak to brzmi, nie wiem, bo nie miałem kontaktu z tym(poza zajrzeniem do środka takowego wzmacniacza).
W Individual audio(E90 i E60) była normalna zwrotnica pomiędzy wysokotonowym, a średniotonowym, zamiast zwykłego kondensatora na wysokotonowym



Kiedyś widziałem E91, gdzie subwoofery pozostały oryginalne(HIfi lub Logic7), a głośniki w drzwiach zostały zastąpione dwudrożnym, koaksjalnym głośnikiem 10cm. W tamtym przypadku był to Morel Integra Ovation jak dobrze pamiętam.
U siebie zastosowałem głośniki z Logic7, pochodzące bodajże z tylnych drzwi Land Rovera/Range Rovera(dwudrożny koaksjal 10cm) i jak na budżetowe elementy, to też potrafi zagrać całkiem przyjemnie

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 12 lutego 2017, 18:21 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Pozwólcie, że jako założyciel tematu wtrącę swoje trzy grosze:
Po pierwsze prosiłem o wypowiedzi w kwestii wymienionych przeze mnie dedykowanych zestawów, przez osoby które je posiadają lub przynajmniej miały okazję je usłyszeć na żywo. Jednak jak to bywa (w przypadku chyba każdego forum) skończyło się to na wypowiedziach typu "ctrl+c" i "ctrl+v" czyli jak wyżej "10 cm nie grają, pakuj 16 cm i wzmacniacz najlepiej taki za 2000 zł". Prawdę mówiąc rozczarowałem się tym, że na tak dużym/popularnym/znanym forum ani jedna osoba nie posiada takiego zestawu w swoim aucie, a prawie każdy narzeka jak to kiepsko gra nagłośnienie w BMW.
Po drugie upgrade do wersji HiFi moim zdaniem jest nieopłacalny. Sprawdzałem u kolegi i jedyna różnica jest taka, że basu jest ciut więcej, ale nie na tyle, żeby warto było to wymieniać.
Po trzecie zamówiłem jeden z wymienionych przeze mnie w pierwszym poście zestawów i jak tylko zrobi się trochę cieplej to będę go montował. Na początek podepnę pod samo radio/nawigację, a jak będzie brakowało to dołożę wzmacniacz.
Po czwarte jak już będę po wymianie nagłośnienia opowiem o swoich wrażeniach i podsumuję czy tylko "16 cm i subwoofer na pół bagażnika" dają radę, czy też dedykowane zestawy potrafią jakoś zagrać.

Podsumowując sprawdza się jedyna metoda rób wszystko sam, nawet jeśli popełnisz błędy i wydasz przy tym trochę pięniedzy.

dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wypowiedzi.
pozdrawiam Simoniak

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 12 lutego 2017, 18:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nikt acie kolego nie pcha w suba na pół bagaja :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Wymiana nagłośnienia
PostNapisane: 12 lutego 2017, 19:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 227
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B30
Garaż: BMW 530i E39
Honda CR 250 :)
Simoniak napisał(a):
Jednak jak to bywa (w przypadku chyba każdego forum) skończyło się to na wypowiedziach typu "ctrl+c" i "ctrl+v" czyli jak wyżej "10 cm nie grają, pakuj 16 cm i wzmacniacz najlepiej taki za 2000 zł".

Hahahaha
To życzę powodzenia w dalszym topieniu kasy w błocie :super:

_________________
Zabawa z moim egzemplarzem E39:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159828


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL