BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Problem z tylnymi szybami
PostNapisane: 12 lipca 2017, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 sedan
Kod silnika: m50b25nv
Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem tylnych szyb w moim e36 z 91 roku. Instalacja jest oczywiście bez modułu komfortu sterowana "prądowo". No i właśnie próbuje rozgryźć jak to powinno działać. Szyby przód/ tył wychodzą z VIN także zakładam że nikt nic przy tym nie majstrował. Przednia konsola składa się z 4 białych wtyczek 4 pinowych.Obrazek. Znowu w tylnych drzwiach mam zamontowane niebieskie 5 pinowe Obrazek, tak wygląda przełącznikObrazek. Przełączniki tylnych szyb nadają się do wymiany to wiem :P No i idąc dalej wymontowałem silniki szyb tylnych podłączyłem do przodu, silniki normalnie pracują góra dół czyli teoretycznie można wykluczyć uszkodzony podnosnik szyby. Myślałem też że może jakieś kable gdzieś po drodze się poprzecierały i może to jest przyczyną. Niestety po obejrzeniu wiązki była ona w zadziwiającym dobrym stanie bez przetarć i uszkodzeń.

Teraz pytanie czy były fabrycznie montowane pod tą instalacje jakieś przekażniki ? Jeżeli byłby wadliwy to mogło by być to przyczyną mojego problemu. Fajnie by było jakby ktoś np. miał gdzieś dostępny schemat elektryczny tego rodzaju podłączenia szyb w bmw albo jakktoś przerabiał podobny problem z szybami co ja i mogłby coś poradzić/doradzić :ok: Na dzięń dzisiejszy nie wiem za co się zabrać bo nie mam jakby żadnego punktu zaczepienia co mogłoby być nie tak. Jeśli miałby ktoś jakieś sugestie co mi tu nie halo to prosze o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Problem z tylnymi szybami
PostNapisane: 22 lipca 2017, 23:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 sedan
Kod silnika: m50b25nv
Serio ? Nikt nic ? Nikt nie mial szyb w prądzie na tyłach bez modułu komfortu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Problem z tylnymi szybami
PostNapisane: 23 lipca 2017, 20:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Nie bardzo zrozumiałem co napisałeś, domyślam się że szyby nie otwierają się/nie zamykają. Sprawdź ślizgi w prowadnicach szyby, może fabryczny smar uległ degradacji i już nie spełnia swojego zadania. Prąd może dochodzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Problem z tylnymi szybami
PostNapisane: 6 sierpnia 2017, 23:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 sedan
Kod silnika: m50b25nv
problem został rozwiazany :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL