BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Dziwny dźwięk z sykaczy
PostNapisane: 27 lipca 2017, 13:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39
Kod silnika: 530d
Witam. Mam nietypowy problem z swoim audio.. Mianowicie któregoś razu wsiadłem do samochodu odpaliłem i jak jeździłem zacząłem dostrzegać ciche hmm nazwę to bzyczeniem.. więc zacząłem dostrzegać ciche bzyczenie z sykaczy.. Teraz już jest o wiele gorzej, z przodu odłączyłem to miałem spokój przez kilka dni, ale zaczęło to samo się dziać z tyłu.. Dokładniej mówiąc gdy stoję wszystko jest w porządku, jak tylko auto się toczy, czy to jadąc do przodu czy do tyłu zaczyna bzyczeć z sykaczy.. Dodam, że im szybciej jadę tym to bzyczenie jakby również przyśpieszało... zauważyłem też, że przy mocnym skręcie w prawo bzyczenie znika.. Kupiłem nowe sykacze jak jeszcze było to tylko z przodu, ale to samo było i no oczywiście to tylko z sykaczy jest w każdych 4 drzwiach oraz w tych gwizdkach co znajdują się po obu stronach obok lusterek od wewnątrz..

Moje pytanie brzmi od czego zacząć bo nie mam zielonego pojęcia co to może być.. Gdzieś wyczytałem, że może to być wina alternatora choć problem był tam inny, ale nie wiem czy ma znaczenie alternator do głośników jeżeli to tylko sykacze wydają taki dźwięk..

Samochód to BMW e39 z 2002r po lifcie, kombi jeżeli ma to znaczenie. Pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dziwny dźwięk z sykaczy
PostNapisane: 27 lipca 2017, 15:47 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Przyczyn może być wiele począwszy od słabej masy idąc aż po padające końcówki mocy... radio rozumiem że fabryka ? jakie ? Alternator również może powodować takie problemy chodź nie często.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dziwny dźwięk z sykaczy
PostNapisane: 27 lipca 2017, 17:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39
Kod silnika: 530d
radio tak fabryczne, navi 16:9 alpiny. Powiem, że auto mam rok i nie było problemów z tym, dopiero tak nagle zaczęło i jak wspomniałem tylko i wyłącznie z głośników wysokotonowych. Dziwna sprawa. na początku było to tylko z przodu, a gdy odłączyłem z przodu to po 2 dniach zaczął być ten sam dzwięk z tych głośników z tylnych drzwi.. Jeżeli chodzi o mase to nie byłby po prostu szum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL