BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z ksenonem e46
PostNapisane: 5 listopada 2017, 21:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 318i
Witam!
Panowie mam problem z światłami mijania bmw e46 318i 2003r. Posiadam ori lampy ksenonowe które świecą tragicznie. Podczas deszczowej pogody muszę jechać 30 km/h bo nie widzę drogi. Myślicie że to złe ustawienie czy może żarniki kończą swoją żywotność? A może jeszcze coś innego? Proszę o pomoc gdyż nie ukrywam że dużo jeżdżę w nocy.
Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ksenonem e46
PostNapisane: 5 listopada 2017, 21:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Zacznij od tego czy żarnik jest dobrze włożony i czy jego mocowanie nie jest powyginane(zdarza się przy wymianie że coś się odegnie), wówczas żarnik świeci w innej pozycji a odbłyśniki nie skupiają symetrycznie światła w jednym punkcie tylko rozpraszają je na wszystko strony czego efektem jest to co mówisz. Najlepiej podjedź gdzieś pod ścianę i sprawdź czy światło jest skupione w jednym obszarze czy rozproszone po całej ścianie. W 95% przypadków taki jest problem. Ja po każdej wymianie żarówki to sprawdzam, robię to na dłoniach z bliska, wtedy też dobrze widać nawet w dzień.

Jeśli pozycja żarnika jest ok, sprawdź zasilanie. Jeśli reflektory nie są oryginalne może to być kwestia przetwornicy.

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ksenonem e46
PostNapisane: 5 listopada 2017, 21:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 318i
Jak wjeżdżam do garażu to wydaje mi się że światła są ustawione dobrze, chociaż mogę się mylić. Jutro bardziej zwrócę na to uwagę i dam znać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ksenonem e46
PostNapisane: 5 listopada 2017, 21:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Jeżeli skupiają prawidłowo światło, to wymień żarniki, a jeśli to nie pomoże to z pewnością napięcie, może kość nie styka? wystarczy, że prawy kiepsko świeci, sam lewy nie pociągnie, za nisko ustawiony.

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ksenonem e46
PostNapisane: 5 listopada 2017, 22:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 318i
Kurcze szkoda by było wydać sporo pieniędzy na dobre żarnik jakby to nie było problemem. No ale pewnie wyjścia nie będzie. A pomogłoby jakbym wstawił tu jakieś zdjęcie jak święcą na ścianie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ksenonem e46
PostNapisane: 5 listopada 2017, 22:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
jak się ma xenony to trzeba płacić za żarniki.

zdjęcie pomoże jeśli jest złe skupienie światła, jeśli słabe żarniki to mógłbyś sprawdzić fotomierzem jeśli interesujesz się fotografią to zapewne masz coś takiego, zakres lumenów dla Twoich żarników masz zwykle na opakowaniu, niestety na zdjęciu nie da się ocenić mocy światła.

możesz też wywalić tamten zestaw i kupić przetwornice hid za 120 zł, która ma żarniki w zestawie, dzięki temu rozwiążesz dwa problemy jednocześnie: problem żarników i ewentualny problem elektryki. Zestaw zamontujesz samodzielnie w pół godziny. ale uczciwie powiem, że możesz mieć później problemy z odbiorem radia, gdyż przetwornica pracuje w takich częstotliwościach, że zakłóca to radio, słyszałem że niekiedy i głośniki słabiej grają nawet z płyty, słychać szum w tle. ale jak patrze to są w tych przetwornicach jakieś filtry przeciwzakłóceniowe, ale na ile pomagają to Ci nie powiem, miałem takie w e36 ale nie miałem radia :)

same xenony działają bez zarzutu, a nawet dużo lepiej niż można się spodziewać po xenonach za nieco ponad stówę :) w zasadzie siła światła jest taka sama, prawdopodobnie gorzej z trwałością, choć i tak jest ona zapewne większa niż w zwykłych żarówkach.

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z ksenonem e46
PostNapisane: 6 listopada 2017, 18:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
wrzuc zdjęcie jak świecą, tak pozatym to na 90% obstawiam wypalony odbłyśnik w lampach, który odbija światło do soczewki. Generalnie E46 z wpełni sprawnymi lampami xenonowymi świeci naprawdę dobrze.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL