BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 11:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Alarm Fabryczny
PostNapisane: 24 stycznia 2008, 17:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 140
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28TU
..Od kiedy kupiłem swoje auto nie działał tam alarm ale z braku czasu i wazniejszych zabiegów przywracajacych swietnosc auto - sprawe odłożyłem na dzis :)

..Sprawa ma sie tak: wykrecam dzis schowek i co widze: same kostki od alarmu a centralki brak :( ..O tyle wielkie moje zdziwienie - po co komus byla ta centralka ;)

..Oto zdjecia kostek:
Obrazek

Obrazek

..Powiedzcie mi teraz jaka ta centralka powinna u mnie byc (dodam ze mam czujniki ruchu przy podsufitce) .. Moj VIN WBACB31020FD80950. Rok produkcji Luty 1993.

Ewentualnie jesli ktos takową - pasującą i sprawna posiada - chetnie kupie :)

[ Dodano: 24 Styczeń 2008, 17:16 ]
..Czy to jest wogóle od fabrycznego alarmu czy moze od jakiegos innego? - zapomniałem dodac iz syrenka alarmowa pod maska ma na sobie wytłoczone logo BMW i dochodzi do niej kostka na 6 pinów.

[ Dodano: 1 Luty 2008, 17:51 ]
..Nikt nic nie wie? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2008, 21:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
jesli piszesz ze masz "czujki ruchu" w podsufitce to znaczy ze nie jest to fabryczny alarm. czegos takiego nie bylo fabrycznie. zrob jakies fotki tych czujek i ewentualnej diody gdzie sie znajduje oraz pilota wraz z kluczykiem to moze cos ci podpowiem. syrena bmw sie nie przejmuj bo mogla byc z innego wozu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, 20:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 140
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28TU
..więc tak: dioda jest koło przycisku ASC, pilota nie ma bo nie dostałem jak kupowałem. Pod maska czujnik otwarca - jak w fabrycznym alarmie (umieszona po lewej stronie), wiazka ktora widac na zdjeciu to nie jakies rzemiosło, wszystko ładnie poupinane itp itd..

..Na elektroda.pl napisano mi ze jest to wiazka od alarmu ktory montowano w tych latach i zwał sie GEMEL, a i znalazłem tez info o podobnym marki META...

..Hehe - tylko gdzie i skad ja go zdobędę :( - U HELP?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, 00:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
polozenie diody i czujnika otwarcia maski wskazuje na fabryke ale podpadaja mi te czujniki ruchu... pilota nie ma... a jaki masz kluczyk??bo jesli nie z przyciskami to napewno nie fabryka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, 08:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 140
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28TU
.. Kluczyk zwykły.. Nie zapomnij ze byly wersje gdzie alarm uzbrajany byl z klamki poprzez zakmniecie auta z kluczyka..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, 20:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
sam mam taki alarm (2 wariant) zamykany z klamki i nie mam przyciskow w kluczyku tylko latarke. ale nie mam zadnych czujnikow na ruch w srodku i pierwszy raz sie spotykam zeby ktos je mial fabryczne.. a moze zobacz czy da sie je wyjac bo widzialem taki fajans (atrapke czujnikow) w necie. nie mialy kabelkow...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, 23:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 140
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28TU
..Kabelki sa i jak widac koncza sie przy kostce.. Jak juz pisałem na zyczenie montowano pod te wlasnie kostki alarm marki GEBEL :) - i mam nadzieje że to informacje potwierdzone bo szukam juz tej centralki w połowie europy. Zreszta sami zobaczcie:

Obrazek
Obrazek

..Udało mi sie odnaleźć czlowieka w PL który ma własnie takową centralke, teraz czekam tylko na potwierdzenie :)

..Zreszta w jednej z wiekszych firm zajmujacych sie alarmami uslyszałem: "Drogi Panie znam ponad 150 alarmów które maja takie kostki" ..

..Aczkolwiek GEMEL wkładany byl do BMW w tych latach z ktorych pogodzi moja E36. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2008, 22:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
sorry ze sie podlaczam po chamsku pod temat :wstyd:

ale widze ze moze znajdzie sie tu ktos kto odpowie mi na pytanie co to za dziwny alarm w moim aucie ?:

kluczyk: Obrazek

czujniki mam na podsufitce, dioda na najwiekszym nawiewie (ten nad radiem)- uzbrojony alarm mryga na czerwono, podczas uzbrajania pomarancz/zielony na zmiane

przycisk w kluczyku oprocz zamykania auta./uruchamiania alarmu domyka takze wszystkie szyby i szyberdach, i nikt nie potrafi mi dorobic tego kluczyka a mam tylko 1 :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL