BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E46 2001 Radio - zmiana na oryginał vs. coś innego
PostNapisane: 28 marca 2018, 15:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Witam serdecznie.

Padł mi prawdopodobnie laser w BMW Business CD (nie czyta płyt) i mam dylemat co z tym zrobić, związany także z brakiem informacji.
Kupiłem transmiter FM i od razu powiem - odradzam. Zakłócenia przy wysokich dźwiękach albo momentach dużej dynamiki dyskwalifikują takie rozwiązanie.
Obecnie myślę nad zakupem:
1. Jakiegoś dobrego radia Alpine (podobno ładnie grają i są trwałe, choć wzorniczo ciężko będzie dopasować), z Bluetooth najlepiej i żebym się przy tym nie wykrwawił finansowo. Jak wygląda montaż takiego sprzętu (czy otwory mocujące pasują, czy złącza elektryczne pasują i nie trzeba lutować) ew. skąd wziąć przejściówki i brakujący fragment plastiku (przód radia oryginalnego)?
2. Kaseciaka. Dlaczego? Bo dotychczasowy sprzęt gra przyzwoicie, mam sentyment do kaset, sporo świetnych taśm, można podłączyć adapter kasetę (podobno jakość lepsza niż transmitera FM). Tutaj następne pytania - czy takie radio 1-dinowe będzie pasować P&P od każdej wersji E46 (mam na myśli również inne CD, może z wersji poliftowych)? Czy jakość dźwięku kaseciaka (chodzi mi o wzmacniacz, jego moc i jakość dźwięku, wiem że kaseta brzmi inaczej) będzie porównywalna z tym na CD czy też jest znacznie gorsze? Jak wygląda możliwość podłączenia AUX, zmieniarki, emulatora zmieniarki i tym podobnych dodatków?
Co do wymagań - dźwięk wystarczał mi z oryginału, za lepszy bym się nie pogniewać ale to nie warunek. Mam 6 głośników fabrycznych. I szukam radia sprawnego, niegorszego (ew. nieznacznie gorszego) od tego co mam, ale pasującego wzorniczo, lub coś trwałego, ładniej grającego - wtedy już nie musi pasować wzorniczo jak ma ładnie grać.
Przepraszam za pewnie naiwne pytania, ale o ile interesuję się trochę mechaniką i elektryką, to w kwestii car audio zerowa wiedza, tak samo jak nie wiem jakie były wersje wyposażenia, co do czego pasuje (kaseta, CD, CD z mp3, zmieniarki, AUX, jedno dinowe z nawigacją, dwudionowe, jakieś wypaśniejsze wersje Concert czy coś takiego) pod względem podłączeń itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 2001 Radio - zmiana na oryginał vs. coś innego
PostNapisane: 28 marca 2018, 16:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Dość sporo pomysłów masz kolego na raz :hyhy: A przy tym sam nie wiesz czego chcesz :P

Alpine z podświetleniem pod oświetlenie BMW można dobrać :ok: jakość dźwięku nawet na fabryczny przetwornikach poprawi się :ok: Ale według Mnie jeśli nie masz planów na dalszą rozbudowę systemu audio to chyba bym sobie darował i poszedł w coś fabrycznego ;)

Kasetki mają kiepską jakość. Swego czasu miałem interfejs podłączany jako zmieniarka i byłem zadowolony nic nie szumiało grało czysto bez żadnych przycinek i niepożądanych dźwięków ;) Miałem ten interfejs podpięty pod kaseciaka z możliwością obsługi zmieniarki ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 2001 Radio - zmiana na oryginał vs. coś innego
PostNapisane: 28 marca 2018, 16:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 379
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moje BMW: E46 330CI / E39 520i
Kod silnika: M54B30
Szczurek1986 napisał(a):
Alpine z podświetleniem pod oświetlenie BMW można dobrać :ok:


Które konkretnie polecasz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 2001 Radio - zmiana na oryginał vs. coś innego
PostNapisane: 28 marca 2018, 21:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Konkretnie w tej chwili to nic nie polecam ponieważ dawno nie obserwowałem rynku jeśli chodzi o radia 1 din ;) Podświetlenie pasujące do BMW ma sporo modeli Alpine. A co teraz jest na topie pod względem jakość/cena to ciężko mi powiedzieć bo tak jak mówiłem w rynku 1din już jakiś czas mam przerwę i brak zainteresowania :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 2001 Radio - zmiana na oryginał vs. coś innego
PostNapisane: 29 marca 2018, 08:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
A jak z kwestią montażu? Radia 1 dinone fabryczne od e46 pasują plug and play zamiennie? Jeśli kupię niefabryczne radio to dostanę przejściówki w zestawie czy muszę je dokupić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL