BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] audio- emulator zmieniarki, subwoofer
PostNapisane: 31 sierpnia 2018, 10:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e39 2003, 3.0d, 193
A więc tak: adapter o który zapytałem w tym temacie działa- moim zdaniem jest to najtańsze bardzo dobre rozwiązanie jeśli nie korzystamy z nawigacji i zmieniarki. Czekam jeszcze na odpowiedź sprzedawcy adaptera z "wzbudzaczem" wzmacniacza czymkolwiek jest, o który zapytałem w poprzednim poście- na dzień dzisiejszy wypiąłem tuner w bagażniku, wtyczkę podłączyłem do adaptera i to poszło do radia Alpine cde 120. Na razie korzystając z przedłużki dźwiek z telefonu leci jackiem (mam kabel 5 metrów i swobodnie mogę korzystać z dobrodziejstw gniazda w telefonie mimo że radio jest w bagażniku) i odziwo jakość dźwięku jest bardzo dobra; oczywiście jack/ aux to obcięte pasmo pewnie i parę innych zniekształceń ale słyszę z lewej słyszę z prawej z tyłu- można powiedzieć przestrzenność dźwięku zachowana- jest efekt wow nawet na badziewiaskim utworze. Jak dostanę odpowiedź o ile lepszy jest adapter z tą tajemniczą skrzyneczką postaram się w niedługim odstępie czasu opisać krok po kroku jak bez drastycznych przeróbek i tanio wstawiłem radio 2 din do e39 z systemem hifi


Update: odpowiedź na pytanie jakie zdanie odgrywa skrzyneczka: Adapter uruchamia wzmacniacz. Dodatkowo podaje sygnał liniowy na wzmacniacz.

- Co o tym sądzicie? moim zdaniem nic nie uruchamia- skoro zwykła przejściówka spowodowała że to u mnie gra to znaczy że wzmacniacz jest uruchomiony. Nie da się obejść wzmacniacza i dźwięk nie pojawi się jeśli wzmacniacz jest nie uruchomiony.

Oj strasznie forum śpi :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] audio- emulator zmieniarki, subwoofer
PostNapisane: 21 września 2018, 09:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e39 2003, 3.0d, 193
Udało się przedłużyć przejściówkę ISO, radio śmiga kupiłem Pioneera 2 din z bluetooth. Teraz zabieram się za montaż tego ramka zamówiona. Mam duży problem z poprowadzeniem wiązki- tłumaczono mi że po lewej stronie w progu bardzo ładnie się to schowa ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Powiedzmy że schowam ją w progu a co dalej? przy kierownicy czy całkiem gdzieś przy spodzie się ją chowa? jak dojść do wnęki radia od środka?

W dalszym ciągu nie mam sterowania z kierownicy. 2 Wtyczki po wyświetlaczu pozostały, wydaję mi się że dalej działają skoro ja tylko wypiąłem kabel z tunera i zastosowałem przejściówkę. Czy jest szansa z tych 2 wtyczek wyciągnąć sterowanie z kierownicy? szukałem schematu 2 wtyczek ale bez sukcesu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] audio- emulator zmieniarki, subwoofer
PostNapisane: 21 września 2018, 10:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
jeżeli poszedłeś w radyjko pionka to do sterowania z kierownicy powinieneś zakupić odpowiedni interfejs do podłączenia. Nie jest to zwyczajnie p&p. Jeśli chodzi o sam montaż to po prostu musisz rozebrać dość znaczną część deski rozdzielczej na tyle byś swobodną możliwość położenia kabli tak by nic nie stawiało oporu przy składaniu kokpitu ponownie :) jak dobrze kojarzę to były tu na forum opisy wraz ze zdjęciami jak dobrać się do dechy co i w jakiej kolejności rozbierać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] audio- emulator zmieniarki, subwoofer
PostNapisane: 21 września 2018, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e39 2003, 3.0d, 193
Dzięki, poszukam- zakupić zamierzam taki kabel https://www.car-tronic.pl/uniwersalny-p ... -2din-p300
ale muszę wiedzieć skąd pobrać sygnał. Mam 2 wtyczki od konsoli które do niczego się nie przydadzą więc z czystym sumieniem mogę je pociąć i zlutować z powyższym kablem. Jestem prawie pewny że któryś z nich może mieć sygnał wejściowy sterowania kierownicą


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL