BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Audio do 2k - coupe
PostNapisane: 11 lipca 2020, 18:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
Witam.
Postanowilem wymienic sobie audio w swoim e46 coupe przedlift, na coś konkretnego.
Jako, ze mamy rok 2020, a tematy o car audio i popularnych hertz dsk 165 są z przed kilku dobryych lat, bo 2013-2014, jestem ciekaw czy jest cos nowszego i ciekawego na rynku z glosnikow.
Interesują mnie tak: glosniki na cale auto, obecnie jest ich 8 - po 4 na przód, 2 tył i 2 na pólce z tylu.
Dodam, ze chcialbym zostawic radio, ktore jest na androidzie z wyswietlaczem, wiec potrzebny będzie rozumiem wzmacniacz ?
I tak, z tego co sie naczytalem to potrzebna bedzie przeróbka na otwor 16cm z tych 13, wiec to moze jakos ogarne, oczywiscie przkyrecajac do blachy nie do tapicerki...
Auto będzie cale wyciszone - boczki, podloga.
Więc prosilbym Was o polecenie jakiegos set-up'u w kwocie do 2000 pln, w to aby wchodzily glosniki wraz ze wzmacniaczem.
Chyba, ze macie jakies inne pomysly, to proszę sie nimi podzielic :)

Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 11 lipca 2020, 20:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Hertz jest Ok, a do jakiegoś chińskiego radia co masz nic lepszego nie trzeba ;)
Głośników masz całą masę i takie firmy jak Morel, Focal, Eton, Dls były dawno i są nadal na rynku a wybór zależy od głębokości portfela.

Za 2koła to nie poszalejesz - wzmacniacz, głośniki, wygłuszenie, kable, kondensator, jeszcze 8 głośników chcesz to nie wiem czy na te Hertze Ci wystarczy :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 11 lipca 2020, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
W cene nie wchodzi wygluszenie, bo to chce tylko i wylacznie na glosniki i wzmaczniacz.
Kable i inne rzeczy nie wliczam w ta kwote wiec moze i wyjdzie 2.5k, te 500 moge dorzucic na kable itp.
Co do glosnikow, mam bardziej na mysli 4 nisko-srednio tonowe i 4 tweetery + wzmak, za to moge dac 2k, chyba ze bedzie cos warte uwagi to cos jeszcze dorzuce w PLN.
Jakies propozycje ? :>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 11 lipca 2020, 23:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
Znalazlem takie glosniki PIONEER TS-A1600C, tylko ze one sa 165mm.
Z tego co wyczytalem w internecie w e46 coupe jest okolo 15.5cm na glosnik, niektorzy pisza ze 16.5 da sie zmiescic bez rzezbienia.
Czy ktos sie orientuje, czy takie glosniki weszly by z dystansem np z MDFu do coupe ?
I co sadzicie o tych glosnikach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 12 lipca 2020, 13:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
przetworniki pionka możesz włożyć do śmietnika... nie ma to dobrej jakości dźwięku...

Ja bym uderzył w Rockford Fosgate zestaw odseparowany to tego wzmacniacz i sub.



2 koła to dobry start na audio... jeśli nie masz więcej to zrobił bym to etapowo.


Same wygłuszenie autka to już spore koszta...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 12 lipca 2020, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
Sprawdzilem te glosniki Rockforda i wydaja sie ok, ale trzeba zamawiac zza zagranicznych stron, choc to nie problem.
Mam jeszcze taka sugestie, co myslicie np o tych ?
MOREL MAXIMO ULTRA 602
I doradzcie jeszcze jaki wzmacniacz dobrac stosunkowo cena do ceny glosnikow, np. glosniki za 1400zl wyjdą, to wzmak za 600?1000?1500?
Z góry dzieki :>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 12 lipca 2020, 17:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Z jakiej części kraju kolega jest ?

Morele też przyjemny wybór :)

na wzmacniacz jaki masz plan 4 kanały ? dwa na zestaw odseparowany i dwa w mostku na suba ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 12 lipca 2020, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
Dolnosląskie, wlasnie chwalą te Morelki.
Tak... juz mam skrzynke basowa ze wzmakiem tylko i wylacznie na to (z poprzedniej instalacji)
Chce drugiego wzmaka pod te nowe glosniczki co beda i wiadomo 4 kanalowy, dwudrozny, odseparowany tez bo tweetery wrzuce pod fabryczne otwory coupe.
Wiec teoretycznie jesli bedzie jednym zestawie 2x tweeter i 2x glosnik to kupie dwa takie zestawy.
Nie wiem wlasnie jakie glosniczki i jaki nowy wzmak, aby je dobrze napedzal, jak trzeba bedzie to wyjde leciutko poza 2k
EDIT, tylko jeszcze pytanko czy ten chinski android (radio) nie będzie mnie za mocno ograniczal przy tym budzecie, czy to dopiero przy wiekszych kwotach taka sytuacja jest mozliwa ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 13 lipca 2020, 20:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Koushe napisał(a):
Dolnosląskie, wlasnie chwalą te Morelki.
Tak... juz mam skrzynke basowa ze wzmakiem tylko i wylacznie na to (z poprzedniej instalacji)
Chce drugiego wzmaka pod te nowe glosniczki co beda i wiadomo 4 kanalowy, dwudrozny, odseparowany tez bo tweetery wrzuce pod fabryczne otwory coupe.
Wiec teoretycznie jesli bedzie jednym zestawie 2x tweeter i 2x glosnik to kupie dwa takie zestawy.
Nie wiem wlasnie jakie glosniczki i jaki nowy wzmak, aby je dobrze napedzal, jak trzeba bedzie to wyjde leciutko poza 2k
EDIT, tylko jeszcze pytanko czy ten chinski android (radio) nie będzie mnie za mocno ograniczal przy tym budzecie, czy to dopiero przy wiekszych kwotach taka sytuacja jest mozliwa ?



Jeśli idziesz w zestaw odseparowany na przednie drzwi to zajmują Ci dwa kanały bo do zestawu jest zwrotnica :)

Jednostka centralna to bardzo ważny element układanki... wiadomo że chiński android to nie szczyt technologi ale na razie zostaw dobierz konkretny zestaw odseparowany do tego piec... i najważniejsze to zadbaj o poprawny montaż. Wygłuszenie i dystanse na których musi być głośnik solidnie zamontowany do drzwi. Do tego masz plan na suba :ok: Zobaczysz jak będzie Ci to grało... myślę że nie będziesz musiał zmieniać jednostki... ;) Można jeszcze pomyśleć o procesorze dźwięku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 14 lipca 2020, 19:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
No mam nadzieje, ze nie bede musial :)
Bylby jeszcze ktos sklonny dobrac/polecic jakis ciekawy wzmak do glosnikow Morel tempo ultra 602? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 14 lipca 2020, 19:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ten zestaw ma 120 RMS-u więc piec nie może być za słaby ;)

Patrzyłeś na markę Ground Zero ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 14 lipca 2020, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
Kilka sprawdzalem popularnych i jeszcze tam polecali rozne na zagranicznych forach, typu: alpine, i jakies ktore nie pamietam.
Na polskich jakis z Pioneera za 650zl byl polecany, ale jestem otwarty na rozne propozycje, aby dzwiek byl czysty i dobrej jakosci.
Ten ground zero tez polecali, tylko mi chodzi jakies konkretne modele, bo wiadomo kazda marka ma swoje budzetówki, ktore nie zagraja dobrze, jak i te lepsze badz topowe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 14 lipca 2020, 21:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Swoim coupe posiadam piec rockford fosgate 4 kanały... od około 7 lat bo już tak dawno składałem u Siebie audio :D Modelu nie pamiętam musiał bym luknąć chodź u Mnie znowu co innego siedzi na przodzie :D


Nie sądzę by ktoś od tak rzucił Ci konkretny model wzmacniacza bo to jednak każdy ma inne oczekiwania i każdy ma inne preferencje ;) A jesli mówimy o zasileniu przodu do nie sama moc jest najważniejsza ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 15 lipca 2020, 19:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
A tak sie zastanawialem, bo ten wzmak ma isc na przod i tyl (glosniki), natomiast drugi wzmak ktory posiadam bedzie zasilac tylko suba.
Chodzi mi o to, ze przód chce z tych morelków, a tyl jeszcze nie jestem pewien, ale chyba wezme cos innego, wiec na przodzie bedzie 120 na glosnik, a na tyl pewnie wezme cos slabszego np. 80-90W i pytanie, czy na wzmaku da sie to poustawiac, czy to juz na zwrotnicy sie ustawia moc? Pytam bo jestem zielony w tym :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Audio do 2k - e46 coupe
PostNapisane: 15 lipca 2020, 22:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Od razu na wstępie Ci powiem iż granie buduje się z przodu a tył może być ewentualnie mocno wyciszony tak żeby tylko plumkał tym co jadą z tyłu a nie psuł sceny z przodu ;)

Do zestawu odseparowanego dostajesz zwrotnicę i ona dzieli pasmo na na oba przetworniki :)

U siebie mam koloksialne głośniki z tyłu wrzucone aby było i zasilam je samym radiem i są prawie na maxa wyciszone ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL