BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 14:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Fxx][NBT][CIC] MMI carplay android auto - recenzja
PostNapisane: 26 września 2020, 16:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Zamontowałem w F32 MMI boxa z Chin dzięki któremu można uruchomić Carplay lub Android auto.
Załącznik:
271323920_5228273443868515_2135557615845264690_n.jpg
271323920_5228273443868515_2135557615845264690_n.jpg [ 501.21 KiB | Przeglądane 1285 razy ]

Załącznik:
andream.jpg
andream.jpg [ 88.75 KiB | Przeglądane 1356 razy ]

Załącznik:
andream2.jpg
andream2.jpg [ 71.05 KiB | Przeglądane 1356 razy ]



Gdzie urządzenie może podejść?
Do nawigacji NBT, ID4 oraz CIC. Znalazłem też 'trochę inną' wersję pod CCC którą prawdopodobnie kupię do E92.

Generalnie urządzenie działa nieźle, są pewne wady i zalety i pewne kompromisy.

Co działa (Carplay, iOS).
1. działa carplay, na ekranie wyświetlają się programy z gejfona, oczywiście ich wersje carplayowe
2. automatycznie wóz się przełącza na OEM menu w przypadku wrzucenia wstecznego lub wciśniecia do parkowania
3. jakość dźwięku jest OK, nie słyszę jakby miałaby być gorsza niż przez BMW Connected drive Spotify czy USB
4. miękko chodzi wszystko bezprzewodowo, wsiadasz do samochodu i samo ładnie startuje
5. dobrze działa obsługa z idrive i guzików na konsoli (następna, poprzednia piosenka).
6. działa integracja z telefonem i systemem samochodu po bluetooth, działa odbieranie z kierownicy, ostatnie kontakty, system przełącza się na bluetooth i wraca później na swoje źródło wyjścia AUX
7. Działa Siri* z kierownicy

Kompromisy:

1. MMI box jest podłączany do AUX z tyłu headunit (nie w podłokietniku), więc aby słyszeć coś, trzeba przełączyć sobie na aux (mapuje się pod guzik 8 i ustawienie samochód pamięta), co wiąże się z kilkoma minusami
2. nie działa przerzucanie piosenek z kierownicy w przypadku połączenia wyjścia dźwięku przez AUX, można próbować po bluetooth, wtedy działa, ale z kolei nie słychać wszystkich dźwięków z Carplay, więc niezbyt polecam Bluetooth. Przerzucanie piosenek za to dział dobrze ze strzałek na konsoli
3. dźwięk nie jest mixowany, czyli jak jesteście na AUX i tam macie nawigację Carplay z ostrzeganiem o radarach, to nie usłyszecie jej, słuchając np OEM Radia czy muzyki z OEM CD/USB. Natomiast działa w drugą stronę, czyli jak macie AUX i słuchacie Spotify z Carpaya, to będziecie słyszeć komunikacji z nawigacji wbudowanej
4. Siri działa z kierownicy, ALE, wraz z iOS 14 jej źródło 'wyjścia' dźwięku jest skierowane na Carplay, czyli jak jesteście na carlpay AUX to usłyszycie co odpowie, jak np słuchacie radia to nie.

Polecam czy nie?
To Wasz wybór, znacie już plusy i minusy. Ja nie lubię myków, ale przyzwyczaiłem się i w zasadzie jest OK. Not good, not terrible. Dobra alternatywa do bardziej kosztownej rozbudowy do EVO ID6, natomiast EVO z Carplayaem widziałem jak działa i 'nie urwało mi tylka', poza tym miksowaniem dźwięku nie ma jakichś istotnych zalet.

Cena: ok 900 PLN
Montaż: samemu zakłada się w ok 3h lewą ręką

Gdzie kupić?
https://www.android-car-dvd.de/collecti ... nbt-system NBT/CIC
Są też na aliexpresie, robi to kilka firm, ale chyba najbardziej 'polecana' to Andream, która ma dwie rewizje, A i B. Do A jest fajny custom fw, ale B (A już nigdzie nie można dostać) też działa dobrze (taką właśnie mam)

CCC - nie testowałem, ale pewnie będę:
Sinairyu - http://pl.aliexpress.com/item/4001085017067.html


Wątek na Bimmerpost stanowiący MEGA bazę wiedzy, dzięki któremu zdecydowałem się na urządzenie:
https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... ?t=1675929

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL