BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 07:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Konfiguracja car-audio
PostNapisane: 7 stycznia 2008, 13:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
Witam !

Chciałbym się dowiedzieć co powiecie o tej konfiguracji sprzętowej Audio...
Na dzien dzisiejszy nie posiadam jeszcze zadnego autka ale jak tylko zdam prawko kupuje Bawarke, najprawdopodobniej 318 Cupe z polowy lat 90-tych :P
Jako ze jestem fanem dobrego brzmienia, a dopiero co zaczynam swoja przygode z motoryzacja, jak i car audio, potrzebuje kilku rad, starszych doswiadczonych i znajacych sie na rzeczy kolegów ;)

Na sprzęt nie chce wydać wiecej jak: 3500 zł + 1500 zł akcesoria i robocizna...
A oto moja wstepna konfiguracja ;]

Jednostka sterująca: Radioodtwarzacz CD Alpine CDE-9870R - 390,00 zł
Obrazek

50W x 4, 1 para wyjść RCA, współpraca z iPodem,

Parametry techniczne
Moc wzmacniacza max
4x45 W

Wzmac. MOSFET
nie

Odtwarzanie płyt
CD-R, CD-RW

Odtwarzanie formatów
CD-Audio, MP3, WMA


Dwa Wzmacniacze Magnat RX 44 535,00 zł x 2 = 1075 zł
Obrazek

Stereo 4x250 Watt, pasmo przenoszenia 5-50 Hz

Parametry techniczne
Moc ciągła/kanał
125 W/4ohm

Moc szczytowa/kanał
250 W/4ohm

Ilość kanałów
4-kanałowy

Pasmo przenosz.
5-50000 Hz

Czułość max
200 mV

Max sygnał wej.
6 V

Stosunek syg./szumu
100 dB


Subwoofery:

2 x RAPTOR-6 - 407.39 PLN x 2 = 814 zł
Obrazek

Kompaktowy głośnik niskotonowy do subwooferów high-tech, 300WMAX, 100WRMS, 4Ω

Zaletą tego wyjątkowego głośnika niskotonowego jest nie tylko fakt, iż można go użyć w bardzo małych objętościach ale także rewelacyjna jakość dźwięku, dzięki której w pełni zasługuje aby nazywać go RAPTOREM. Jest w stanie dostarczyć niezwykle niskiego, superszybkiego a także kontrolowanego basu w ekstremalnie małych obudowach typu bas-reflex przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości mocowej. Jest to oczywiście także najlepszy wybór jako wysokosprawny głośnik typu kick bass.
Dzięki zachowaniu idealnego wyważenia pomiędzy odpowiednią podatnością zawieszenia a dużym wychyleniem, uzyskano perfekcyjne charakterystyki w pełnym paśmie niskotonowym.

ILMAG 15/03
"RAPTOR-6 od CARPOWER to coś bardzo wyjątkowego. Wyśrodkowanie, kosz, doskonale przemyślana technologia. W typowych aplikacjach ten głośnik zapewnia jakość o której inne 16" mogą tylko pomarzyć. Odtwarzany dźwięk uzasadnia każde wydane na niego EURO, a podobnej jakości nie uzyskacie za mniejsze pieniądze."



BLACKBASS-12 - 455.90 PLN
Obrazek

Blackbass - seria wysokiej klasy subwooferów Carpower. Dostarczają bardzo mocnego i jednocześnie czystego w całym przetwarzanym paśmie. W swojej klasie cenowej stabilność mechaniczna i dźwięk tych głośników wyznaczają standardy.

Subwoofer wysokiej mocy , 2 x 300WMAX, 2 x 4Ω

30-to cm głośnik zaskakujący eksplodującym dźwiękiem. Bardzo wysokie wychylenia membrany połączone z doskonałą wytrzymałością mechaniczną oferują bardzo wysokie ciśnienie dźwięku niespotykane w tej klasie. Blackbass-12 może pracować w obudowie bass-reflex (ok. 60 l.) lub zamkniętej (ok. 40 l.)


Na przód:

Monacor carpower NEOSET-130 - 591.70 PLN
Obrazek

Najwyższej jakości zestaw głośnikowy dla car HiFi dla audiofili, 3Ω, 200WMAX, 100WRMS
Zestaw ten posiada prawie wszystko co powinien mieć high-endowy zestaw car audio: ekstremalnie małe wymiary dzięki zastosowaniu magnesów neodymowych, perfekcyjne charakterystyki przetwarzania dzięki syntetycznej membranie dla głośnika niskośredniotonowego, tekstylnej kopułce wysokotonowej oraz odpowiednio zaprojektowanej zwrotnicy pozwalającej na wiele różnych możliwości konfiguracji. Poziom jaki uzyskano był do tej pory nieosiągalny.

Zestaw 130 najlepiej sprawdzi się w połączeniu z pojedynczym lub podwójnym 16cm kick basem. Dopóki nie wymagana jest duża moc można podłączyć bezpośrednio subwoofer. NEOSET-130 jest także idealnym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń.


...oraz w tylne drzwi zestawik 2-drożny Monacor carpower CRB-165SL
- 184.31 PLN
Obrazek

O kondensatorach i kablach i innych akcesoriach nie bede sie rozpisywał... no do 1.5 tyś zł
Jezeli chodzi o robocizne, zabudowe itp. ...to całosc wykonam samodzielnie z pomocą przyjaciela, co zna się na rzeczy ;)

Co byście zmienili w tej konfiguracji sprzetowej... oczywiście mieszcząc się w budżecie 3500 zł. Liczę na wasze porady i pozdrawiam !

Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2008, 16:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 157
Lokalizacja: Opole
ja bym proponowal najpierw po zakupie auta doprowadzic je do jak najlepszego stanu technicznego (o ile w takim nie bedzie, a znajac zycie to nie bedzie :P) a pozniej myslec o akcesoriach, bo car audio nawet najlepsze i najdrozsze ktore nie jest polaczone z przyjemnoscia prowadzenia samochodu jest marnym car audio
takie jest moje zdanie
dziekuje za uwage
znikam :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2008, 17:16 
Tyskaczpl napisał(a):
najprawdopodobniej 318 Cupe z polowy lat 90-tych :P


fst napisał(a):
ja bym proponowal najpierw po zakupie auta doprowadzic je do jak najlepszego stanu technicznego


musisz się liczyć, że część funduszy pójdzie na to. auta z tych liczników po kupieniu czasami wymagają pewnych inwestycji, dlatego sądzę, że najpierw lepiej kupić auto i później ustalać budżet na audio :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2008, 17:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 140
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28TU
..Siedze w Car Audio i robiłem nie jedno BMW.. Z takimi subami jakie pokazałes to bedzie tanczaca wiejska dyskoteka.. Muzyke robie sie dla brzmienia a nie dla gabarytów. Zapraszam na GG. Chetnie pogadam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 02:56 
AndrzejMT napisał(a):
..Siedze w Car Audio

wygodnie jest? :rotfl:

Czemu niby wiejska dyskoteka? bo nie rozumiem.. :zdziwko:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 09:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 663
Lokalizacja: [ LB ***** ]
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=79102
AndrzejMT napisał(a):
..Siedze w Car Audio


sensmilia napisał(a):
wygodnie jest? :rotfl:


normalnie chłopaki boki zrywać :rotfl:

_________________
E46 330Ci CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 10:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
sensmilia napisał(a):
Czemu niby wiejska dyskoteka? bo nie rozumiem.. :zdziwko:


Ja tez niebardzo czaje tę wypowiedz.. ale looz... :P
Mogłem przedstawić konfiguracje na podzespolach VoiceKraft'a i Audiona :hyhy: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :super:

Ps: Znajomy w Glofie II ma taki sprzęcior.. :] :)
2 Suby Audiona 30 cm i napedza to Voicekraftem :rotfl:
Powiem wam ze na wsiach wzbudza zainteresowanie :P :P :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 12:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
Robik napisał(a):
AndrzejMT napisał(a):
..Siedze w Car Audio


sensmilia napisał(a):
wygodnie jest? :rotfl:


normalnie chłopaki boki zrywać :rotfl:


jeden z lepszych tekstów w tej tematyce jakie było mi słyszeć :D:D:D :help: hehe

[ Dodano: 9 Styczeń 2008, 12:16 ]
Tyskaczpl napisał(a):
Ps: Znajomy w Glofie II ma taki sprzęcior.. :] :)
2 Suby Audiona 30 cm i napedza to Voicekraftem :rotfl:
Powiem wam ze na wsiach wzbudza zainteresowanie :P :P :P


najczęściej w okolicy remizy :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Bmw
PostNapisane: 12 stycznia 2008, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: WROCÂŁAW
Z tego co napisałes jestes typowym dresiarzem. Auto za 10tys(pewnie rozwalone ale moc jest i marka). Sprzet audio tez musi byc, wkoncu laski na to leca. 5 tys to mozna ladowac ale do auta za 50tys. Moze wez sobie powycinaj nadkola i walnij felgi 20. Mam nadzieje ze nie jestes tym gosciem ktory sobie kupi auto a pozniej na paliwo nie bedzie mial kasy.
Zamiast tracic kase na sprzet sobie lepsze auto. A audio za 1tys(np. tuba blaupunkt 750w-200zł, wzmacniacz blaupunkt-300zł, radio(sony,pioneer)-300zł, jakies glosniczki-200-300zł

P.S sory jak cie obrazilem ale nie moglem sie oprzec napisania tego komentarza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw
PostNapisane: 12 stycznia 2008, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
tomaten napisał(a):
Z tego co napisałes jestes typowym dresiarzem.


Tu sie mylisz... ubieram sie jak kazdy normalny 20 latek...

Cytuj:
Auto za 10tys(pewnie rozwalone ale moc jest i marka).


nie za 10 tylko mam 20 tyś do dyspozycji... zreszta ktore ciezko zarobilem za granica...
za 10 tys nawet gdybym kupił auto to sądze iz za 5 doprowadził bym je do stanu uzywalnosci... i reszta na audio...


Cytuj:
Sprzet audio tez musi byc, wkoncu laski na to leca. 5 tys to mozna ladowac ale do auta za 50tys.


Poprostu jestem fanem dobrego brzmienia.. a nie głośnego grania..
Cytuj:
Moze wez sobie powycinaj nadkola i walnij felgi 20. Mam nadzieje ze nie jestes tym gosciem ktory sobie kupi auto a pozniej na paliwo nie bedzie mial kasy.


Niestety nie jestem fanem wiejskiego Tuningu...

Cytuj:
Zamiast tracic kase na sprzet sobie lepsze auto. A audio za 1tys(np. tuba blaupunkt 750w-200zł, wzmacniacz blaupunkt-300zł, radio(sony,pioneer)-300zł, jakies glosniczki-200-300zł


Lepsze auto... ? ... Bawarka ktora chce kupic to bedzie moj 1-szy samochód, takze na starcie lepsze auto mi nie jest potrzebne... zreszta tez mam określony budżet...


Cytuj:
P.S sory jak cie obrazilem ale nie moglem sie oprzec napisania tego komentarza


Na nastepny raz powstrzymaj sie od takiego debilnego komentarza...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2008, 21:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
za 3,5k zł to można już zaszaleć. ale skoro jesteś fanem dobrego brzmienia to powinieneś sam sobie coś zaproponować. nas możesz się pytać bardziej jak wygląda sprawa z montażem głośników bo w BMW jest ciężko coś zrobić tak na prawde i jakie rozmiary głośników kupić np. zestaw przedni... a o konfiguracje zapytać ludzi od car audio co się tym zajmują bardziej pro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2008, 17:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Wbrew pozorom zaproponowana kwota wcale nie jest taka wielka jeśli się chce mieć naprawdę z prawdziwego zdarzenia sprzęt grajacy.
Na początek na pewno 1/10 kwoty na jednostkę sterująco to trochę mało, wzmacniacz - poszukaj coś z Rockforda, u-Dimension- nawet z używanych. Głośniczki np. Focal, DLS, MB Quart, subik może JL. Do tego dobre kabelki i ktoś kto to porządnie założy.
Na pewno nie będzie dresiarstwa, festynu, itp. a jakość brzmienia będzie powalająca.

Jak chcesz się więcej dowiedzieć i zasięgnąc fachowych porad zapisz się na jakieś forum o car audio, np. Elektroda , jest tam sporo audio maniaków, którzy są na bierząco i bardzo dużo wiedzą na ten temat.

Pzdr Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2008, 19:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
Cytuj:
Na początek na pewno 1/10 kwoty na jednostkę sterująco to trochę mało,


A duze znaczenie w jakisci brzmienia ma rodzaj radioodtwarzacza ? Przecierz to jaki bedzie dzwiek w znaczącej mierze zalezy od wzmacniacza... wiec warto wydawać 1 koła czy wiecej na same radyjko ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 13:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Goszczyn
lololo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 21:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Tyskaczpl napisał(a):
Cytuj:
Na początek na pewno 1/10 kwoty na jednostkę sterująco to trochę mało,


A duze znaczenie w jakisci brzmienia ma rodzaj radioodtwarzacza ? Przecierz to jaki bedzie dzwiek w znaczącej mierze zalezy od wzmacniacza... wiec warto wydawać 1 koła czy wiecej na same radyjko ??


Największe znaczenie maja głośniki, więc tutaj bym za bardzo nie oszczędzał.
Radio aż tak wielkiego znaczenia nie ma ale wydając ok. 5 koła na sprzęt i kupując radyjko za mniej niż 400zł. to trochę sknerostwo :hyhy: nie sądzisz ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2008, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
Cytuj:
Radio aż tak wielkiego znaczenia nie ma ale wydając ok. 5 koła na sprzęt i kupując radyjko za mniej niż 400zł. to trochę sknerostwo :hyhy: nie sądzisz


Skoro nie ma znaczenia to po co przepłacać :P :rotfl: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2008, 15:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Panowie czemu kazdy pisze co by było gdyby....
Czy skoro mówicie że sprzęt CARPOWER nadaje się na wiejską dyskotekę to wytłumaczcie dlaczego???????? Jak narazie żaden nie wypowiedział się konkretnie co kolega Tyskaczpl ma innego kupić??? Tylko piszecie bzdury jak na forum "BRAWO GIRL..."
nie oszukujmy się ale ten sprzęt jest skonfigurowany pod dużą moc.... a jak z jakością??? NIE WIADOMO.....
A nie piszecie że lepiej JBL albo Rockford.... tylko żaden z was nie powiedział że to jest sprzęt który ma o połowę mniej WATÓW RMS.... jest może bardziej niezawodny niż Magnat RX44 ale nigdy nie będzie miał takiej mocy i nie będzie kosztował 600zł....
Tak samo z resztą sprzętu.... Tu jest wybrany CARPOWER z "NAJWYŻSZEJ PÓŁKI"
A JBL CZY INFINITY w tej cenie będą zestawem ze średniej bądź niskiej półki.... za te same pieniądze....
Więc osobiście uważam że należą się wytłumaczenia czemu ten sprzęt to WIOCHA?????
Chyba że wypowiada się ktoś kto nigdy nie słyszał jak to gra!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL