BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 18:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Co są dzicie o głośnikach Lanzar VX-693 na tył
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 16:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Mam okazje kupić od zanjomego takie głośniczki, użwyane 2 tygodnie

Lanzar VX-693

coś takiego
http://www.allegro.pl/item299906900_lan ... szawa.html

Czy warto ??

Czy te głośniczki są godne polecenia ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co są dzicie o głośnikach Lanzar VX-693 na tył do E36 co
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 17:38 
ANDREW E36 napisał(a):
Czy te głośniczki są godne polecenia ??

Tu można dyskutować!, maniacy powiedzą nie :wstyd: , inni powiedzą tak ;) !

Moge powiedzieć tylko tyle, że mam coś takiego (z tym, że pioneer-y) u rodziców w Megane (wiadomo, pożyczałem auto, o wzmacniaczach itd. nie było mowy :kwasny: ) dla normalnego słuchacza gra to ciekawie, powiem nieźle!. Kilka postów niżej wspominałeś coś o bagażniku!- moim skromnym zdaniem lepiej inwestować odrazu w bagażnik :kwasny: (jeśli to jeszcze aktualne?)

PS. O przodzie nie wspominam, od tego powinno się zaczynać, ale to długa historia...!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 18:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Już kombinuje z tym audio jak koń pod górę :wstyd: :wstyd: :wstyd:


Drażni mnie już ten temat =/
Mam MIXA :zdziwko: :znudzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 18:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja z Lanzara mogę polecić. miałem subwofer kiedyś a obecnie mam 2 drożne 13 jeszcze i sprawują się świetnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 19:31 
ANDREW E36 napisał(a):
Już kombinuje z tym audio jak koń pod górę :wstyd:

Tak to jest jak chce sie dobrze! ;)
Jeśli głośniki ma znajomy, podłącz, sprawdź i sam będziesz wiedział czy warto ;), jakieś dystanse jeszcze będą potrzebne :kwasny:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 19:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
... "jajkom" stanowcze nieee !! ... cooo?? .. zamontujesz to w tylną półkę ... i jak to bedzie grało... jak zestaw Voice Krafta popularny na allegro... jak chcesz bez sensu wydac pieniądze to prosze :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 20:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
80% ludzi ingerujących w audio na tylną półkę daje elipsy i jakoś nie słyszałem szczególnych narzekań na ten temat

Chyba że mówisz o tym konkretnym modelu Lanzara


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 20:50 
ANDREW E36 napisał(a):
80% ludzi ingerujących w audio na tylną półkę daje elipsy

Nie do końca tak jest!, napaleńcy zaczynają od przodu: panele, wygłuszenie drzwi, zestaw odseparowany+ wzmak do tego to podstawa, piec 4- ro kanałowy z myślą o dalszej rozbudowie- skrzyni w bagażniku! i bajka sie toczy wygłuszenie bagażnika itd.

Coś takiego robią melomani, którzy się tym interesują, ciągle testują nowe "klocki", nie ma mowy o żadnym mp3, tylko stare sprawdzone jednostki!, dlatego kolega Tyskaczpl ma po części racje!
PS. Ale ty na zawody Car- audio nie będziesz śmigał i rozumiem, że nie chcesz wywalać kupy kasy?, poprostu ma coś grać?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, 20:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
dokładnie, na tą godzinę mam plan kupić 6x9 i dać je pod wzmacniacz, ale nie wiem co będzie za 5 min. może mi się wizja zmieni

Myślałem nad wygłuszeniem drzwi ale nie ma tam żadnych głośników (poza tweeterami) więc zrezygnowałem z wygłuszania... na zawody i dla audiofili to ma sens, ale tak na codzień to nie wydaje mi się...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, 06:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
ANDREW E36 napisał(a):
dokładnie, na tą godzinę mam plan kupić 6x9 i dać je pod wzmacniacz, ale nie wiem co będzie za 5 min. może mi się wizja zmieni

Myślałem nad wygłuszeniem drzwi ale nie ma tam żadnych głośników (poza tweeterami) więc zrezygnowałem z wygłuszania... na zawody i dla audiofili to ma sens, ale tak na codzień to nie wydaje mi się...


Meloman czy nie meloman.. kazdy chce aby audio jakoś grało... jak dasz te elipsy w półke to po co Ci Wzmacniacz... ?? :zdziwko:
Oczywiscie te Lanzary mogly by dobrze zagrać ale z tego co sie orientuje nie zamierzasz robić zabudowy pod te głosniki :P
Zamontowane luzem na półce one nie zagrają... te głosniki będą "popierdywać" zamiast grać basem, musza byc odpowiednio wytłumione... (zreszta jak kazde głosniki)

Nawet jezeli ktos chce aby tylko coś mu grało podczas jazdy to w cenie tych głosnikow juz lepiej gdybyś kupił małą tube lub skrzynke z głosnikiem basowym o średnicy 20 cm oraz jakiś zestawik 2 drożny (np 130 mm) i dał go w połke i zrobil prowizoryczną zabudowe do tych małych głośniczkow.... - no i wtedy juz jest sens aby to napedzic jakimś wzmacniaczem ;)
... to o niebo lepiej zagra niz te Lanzary włożone luzem :P :)

pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, 08:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ciekawie się robi w temacie. uważam że dla zwykłego słuchacza 6x9 jest wystarczające. często jest przecież tak że ktoś wsadzi sobie tube magnata do bagażnika i jeździ zadowolony bo ma audio. hahaha ale 6x9 pod wzmacniaczem będą w zupełności wystarczające i zrobią trochę basu. jest też mankament bo mogą one grać tak że tylna półka będzie brzęczała i ją trzeba będzie wygłuszyć jakoś...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, 08:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Lokalizacja: Ino
misssiaq6, ja tylko koledze ANDREW E36, próbuje wytłumaczyć ze za tą samą cene mozna kupić sprzę ktory lepiej zagra jezeli juz nikt sie w zabudowy bawić nie bedzie...
Zresztą wiadomo ze nawet najdroższe komponenty zamontowane w samochodzie przez "byle kogo" niezagrają... to samo sie tyczy taniego audio.. owszem można cos podłubać samemu (wkońcu mowimy tu o sprzecie za 250 zł heh ;)) czyli nawet nalezy to samemu zrobić... ale jak sie jest laikiem lepiej troche poczytać na temat audio w samochodzie jak zrobić tanio i dobrze (dobrze tzn wystarczajaco dla przecietnego Kowalskiego :P), czasem warto troche dolożyć $$$ na audio i mieć naprawde przyjemność z pobutu w aucie, sprawdza się to podczas stania w korkach :P :hyhy: -... zero nerwow tylko delektować sie dzwiękiem :]

pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, 10:33 
ANDREW E36 napisał(a):
80% ludzi ingerujących w audio na tylną półkę daje elipsy i jakoś nie słyszałem szczególnych narzekań na ten temat


jak robiłem u siebie "audio" to trochę zagłębiałem się w temacie i z tego co wyczytałem najlepszym rozwiązaniem jest montaż nowych, odseparowanych głośników na przód plus subwoofer (nie tuba) do bagażnika, jak nie chcesz zajmować miejsca w bagażniku to załóż okrągłe głośniki też na tył, nie wolno montować elpisy, bo zniekształcają dźwięk.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, 10:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
Tyskaczpl, doskonale Cię rozumiem... ja do swojej 3 też założę 6x9 w półkę gdyż taka opcja najbardziej mi odpowiada. nie zależy mi na super brzemieniu itd. te głośniki na pewno będą pod wzmacniaczem i przedni zestaw tak samo. szczerze Ci powiem że mam niezłe jajka bo trafiłem infinity kappa jedno drożne czyli sam bas:D naprawdę to daje rade i dla większości słuchaczy jest wystarczające. byle tylko półka nie brzęczała.
ANDREW E36, zamiast kupować te Lanzary za ponad 200zł poszukaj jakiś używanych głośników za połowę tej ceny można kupić jakieś JBL albo coś podobnego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, 11:22 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 528
Lokalizacja: Ząbki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
ANDREW E36, mam TAKIE Lanzary używane tylko nie wiem ile to może być warte jak byś chciał :)

_________________
///M40
Wiesz jak wymontować i oczyścić lampy w E36? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL