BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 01:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] JBL 1204 Jaki typ obudowy wybrac??
PostNapisane: 18 marca 2008, 11:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
chce zekupic ten model ale nie wiem jaka obudowe skrzyni wybrac ;/ tak naprawde nie wiem czy one sie rózna od siebie, wiem tylko ze wygladem. jesli mozecie napiszcie mi jaka jest róznica. chciałbym zeby w mojej buni był ładny dzwiek i a nie walenie jak w kadecie w którym jest tuba jak beczka na rope. prosze o pomoc. pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2008, 14:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
z tego co na szybko poczytalem o tym glosniku to najlepiej bedzie jak wybierzesz skrzynie zamknieta, uzyskasz szybki i zwarty bass, a co do gabarytow to juz obojetne czy bedzie to szescian czy jakas inna figura geometryczna byle by skrzynia miala odpowiednia do tego glosnika pojemnosc, zacytuje Ci opis tego glosnika ktory znalazlem na necie:
"Jestem akustykiem i mam kilkanaście lat doświadczenia w tej dziedzinie, i nieczęsto mam do czynienia z tak udanym głośnikiem basowym. Jest na rynku wiele markowych subwooferów z potężnymi magnesami, grubymi zawieszeniami i mocami powyżej 400W RMS, które w porównaniu z JBL CS1204 poprostu wcale nie grają!!! Co więcej, ten subwoofer jest -podobnie jak najlepsze konstrukcje- stworzony do pracy w skrzyni zamkniętej, i w takiej zabudowie osiąga maksimum swoich osiągów.

Cóż, kiedy skrzynia zamknięta nie cieszy się zaufaniem niedoświadczonych klientów, oni myślą że subwoofer to musi być wieeelki i koniecznie musi mieć "dyszę"- tak wieśniacy określają bassreflex... Doświadczeni amatorzy basu wiedzą że subwoofer ciśnieniowy to jest kwintesencją jakości i brzmienia!"
zdaje sobie sprawe ze jest to ladny tekst zeby glosnik sie lepiej sprzedawal ale znajdziesz w nim kilka pozytecznych informacji :)
pozdro

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2008, 14:19 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
JBL w zamkniętej skrzyni gra pięknie. Czysto mocno i pewnie. Bierz zamkniętą skrzynkę z pochyloną tylną ścianką. Musi być masywna, z MDFu i mieć solidne połączenia do kabli. Pojemność powinna być gdzieś w instrukcji do głośnika...

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2008, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
Panowie zrobiłem bład ze nie napisałem dokładniej nazyw sobwoofera :( To jest JBL GTO 1204 BP. i nie wiem czy wybrac ze skrzynia z basreflexem czy basowo przepustowa :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2008, 15:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
a po co Ci GTO 1204 BP albo BR jak mozesz miec GTO 1204 do zamknietej skrzyni, ktory zagra ladniejszym basem, niz chuczaco-szumiacym z bass reflexu, glosnik juz jest konkretnych rozmiarow jak podepniesz pod dobry piec to uzyskasz super efekt, jak dla mnie tylko skrzynia zamknieta :ok: ale jesli juz sie uparles to z tych dwoch to wolal bym skrzynie pasmowo-przepustowa, rozumiem ze chodzi Ci o takie cos:
http://www.lumarc.pl/jbl-gto-1204-bp-p-750.html

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2008, 22:05 
a ja mam JBL http://www.allegro.pl/item325261248_jbl ... oclaw.html

w skrzyni BR, ale staram sie zamienic z kims na skrzynie....


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL