BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 10:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Wygłuszenie bagażnika
PostNapisane: 29 września 2006, 14:23 
Witam

Ostatnio w końcu znalazłem czas zeby zainstalować swojego sub'a w aucie. Pół dnia roboty w chowaniu kabelków w samochodzie i oczywiście podłączania ich do radioodtwarzacza oraz akumulatora, na szczęście wszystko poszło gładko :)

Przyszedł moment pierwszego uruchomienia i ..... przyszło małe rozczarowanie. O ile sub gra wyśmienicie ( w środku bass jest b. przyjemny a ludzie z zewnatrz nie ogladaja sie "co to jedzie") to w bagażniku coś wyraźnie wpada w drgania ;(

Sprawdzałem już kilka rzeczy "podejrzanych" o to zjawisko, no ale jak narazie to bez większego efektu.. Na pewno trochę tłukła się tablica rejestracyjna oraz minimalnie plastikowe osłony lamp tylnych.

I tu moje pytanie: Czy ktoś z użytkowników napotkał na podobne problemy i ew. doradziłby co należy wygłuszyć? :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2006, 15:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
najlepiej byloby wygluszyc matami calosc, czyli wszedzie pod dywanikami plastikami, na miejscach styku plastikow z blacha, mozliwe ze te plastikowe obudowy glosnikow w polce tez powoduja rezonans, w nastpenym tygodniu najprawdopodobniej montuje glosnik basowy jl audio u siebie to zdam relacje z placu boju...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2006, 20:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
bardzo dobrze znam to zjawisko, u mnie też ładnie "brzęczy" , troche juz wytłumiłem, ale jeszcze sporo jest do zrobienia,
mam zamiar wykleić cały bagażnik.
Proponuje zakupić maty np. APP i do roboty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2006, 21:45 
Maty juz zakupione, powoli przymierzam sie do wyklejenia nimi wnetrza bagaznika ;] Po skonczonej robocie moze wkleje fotki i powiem co i jak :p


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2008, 23:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: pomorskie
a jak najlepiej poradzic sobie z tablica rejestracyjna?? ja juz nawet przykleilem małą gąbke ale wiecie jak to jest deszcz popada, woda wsiaknie ;/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 08:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ja nic nie wygłuszałem w kufrze i nie brzęczy...

Co do tabliczy to miałem kiedyś taki patent.....

Castorama, listwa aluminiowa ok 3x30mm, dłudości takiej aby starczyło na dwa paski na szerokość tablicy.

W domu przycinami listwę i przeklejamy ją do rejestracji od wewnątrz (na dole i na górze) na taśmę dwustronną - gąbkową. Polecam markowe produkty, taka za 2zł nie dość że się nie klei to... Tym samym sposobem kleimy listwę do blachy auta.
I gotowe.

Obecnie każdy che mieć ramki, więc analogicznie robimy a tablcę można uszczelnić w ramce gumowymi uszczelkami okiennymi.

Co do huczenia plastików.
Patent banalny. Tuba silikonu sanitarnego bezbarwnego, paczka lateksowych rękawiczek i... jazda :hyhy: Miejsca dolegania palstików smarujemy silikonem, używamy do tego niezawodnego palca. Przeda się rolka ręczników papierowych, lub taśma papierowa (polecam). Smarujem cieniusieńką warstewkę (może 0,2mm) i zostawiamy do wyschnięcia. Potem już mamy fajną silikonową powłokę na plastiku, która nie drga jak plastik i nie ma chęci się sama przesuwać i poruszać :super:

P.S. Wymyśliłem to ostatnio :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 11:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
a co Ci brzęczy? musisz do tego dojść. bo wykleisz cały bagażnik a potem okaże się że na marne. może to blacha pod tylną półką. wejdź do bagażnika i posłuchaj. jak trzeba to nawet sie w nim zamknij przy pomocy kolegi. dobre rozwiązanie to to które daje efekt...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 11:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
Problem stwarza tez czesto półka od strony kabiny, drży i klepie o profile wypelniajace ktore sa pod nią


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 11:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: pomorskie
ja jak docisne tablice rejestracyjna z tylu to drgania ustępują

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, 00:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
vi7o napisał(a):
ja jak docisne tablice rejestracyjna z tylu to drgania ustępują


najprosciej - rezygnazja z ramki i przykrecenie tablicy kilkoma blachowkretami, podloz jakas gume wielkosci zblizonej do tablicy miedzy nią a klape - efekt gwarantowany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL