BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 16:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Wyciagniecie chinchy z seryjnego radia
PostNapisane: 26 marca 2008, 18:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
Witam poraz kolejny :D Dzisiaj zadzwoniłem do firmy w sprawie wyciągnięcia chinchy z seryjnego radia. Oczywiście nie w tym tkwi problem tylko ze powiedzieli mi czy nie lepiej kupić sobie normalne radio z wejściem na wzmaka i z opcja ustawienia suba. Bo jak każdy wie seryjne radio nie ma takiej opcji jak sub i sygnał wysyłany na suba nie będzie taki jak powinien być!! Jak mam to rozumieć ze dźwięk nie będzie taki jak powinien być ?? czy sygnał pobierany z głośników przez wzmacniacz z wejściem hi będzie taki sam czy lepszy?? czy JBL GTO 1204 BP bedzie kiepsko grał jesli podejme sie takiej przeróbki radia?? Prosze o pomoc :) Pozdro for all


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Witam ,ja mam podpięte pod głośniki i jestem zadowolony (adapter SIGNAT),można też wpiąć się przed końcówke mocy.

_________________
Pozdrawiam Bysiu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
hmm z tego co wiem to adapter zabieraja na jakosci dzwieku. ALe to zalezy kto jakie ma wymagania. kupiłem jbl gto 1204 bo chciałem miec czysty i dokładny bass. Tylko czy podłaczenie go do seryjnego radia nie minie sie z celem :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 19:03 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Witaj, wszystko zależy od wzmacniacza, jeśli Twoje radio Ci odpowiada to warto wlutować te 3 przewody, w sposób opisany przez mojego przedmówcę, czyli przed końcówkę mocy.

Jak kupisz wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym, jak będzie też filtr subsoniczny to b.dobrze, to po dobrym wyregulowaniu wg Twoich upodobań będzie wszystko OK, jeśli chcesz zmieniać wygląd kokpitu i masz 1000zł na lepsze radio to warto je zmienić na np wyższy model Alpine :hyhy:

ps. adaptery sobie daruj, lepiej przerobić radio, choć adapter to wersja dla leniwych :cool:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 19:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
jeśli chodzi o wzmacniacz mam te filtry:) kiedyś z kimś z forum rozmawiałem o tym i tez sie pytał o te filtry. Mam wzmaka Macaudio 1100w. A jeśli chodzi o 1000zł to raczej nie skołuje takiej kasy i zostanę przy wyciągnięciu chinchy :) z biegiem czasu pomyśle nad dalszymi modernizacjami mojego audio. W mojej e39 mam 10 głośników i seryjny wzmak i zmieniarkę. jak na moje wymagania brakuje tego bassu. ale nie chce tez żeby mi sub grał jak to wiochmeni maja w kadetach tuby jak beczka na ropę i nic tylko tłucze tam jak w hali produkcyjnej Dawnego jelcza :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 19:25 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Do zbieraj sobie kaski i kup kiedyś lepsze radio, a na razie wyciągaj jak to nazywasz "CHINCHE"

Jak pisałem wyżej dobra regulacja i będzie ładne uzupełnienie dźwięku o niskie tony, a nie ŁUP ŁUP pod remizą :cwaniak:

Tylko nie wiem jak u Ciebie z szczelnością bagażnika :zdegustowany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
szczelność bagażnika będzie dopracowana w najbliższym czasie. Musze tylko zobaczyć ile mat bede potrzebował i biore sie za wygłuszanie :) Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 19:38 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
No to widzę, że dressefekt i remizaefekt będzie wyeliminowany :ok: , a jak przejście dźwięku do kabiny :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
O właśnie o to jest pytanie!! CO trzeba zrobić żeby przejście dźwięku do kabiny było w miarę dobre!! bo zęby było perfekcyjne trza było by tynie siedzenie wywalić albo sam już nie wiem. Jest jakiś sposób na to. Czy subwoofer o mocy 300W rms potrzebuje jakiś działań z przeniesieniem dźwięku do kabiny??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 20:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
Masz składane siedzenia lub skibag:?:

Jeśli nie masz skaładanej tylnej kanapy lub skibagu to dźwięk będzie miał dosyć ciężko się przedostać do kabiny, ale jest i na to sposób.

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2008, 21:40 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Marcin napisał(a):
Masz składane siedzenia lub skibag:?:

Jeśli nie masz skaładanej tylnej kanapy lub skibagu to dźwięk będzie miał dosyć ciężko się przedostać do kabiny, ale jest i na to sposób.


Dołączam się do pytania, jak nie to cięcie blachy za kanapą, lub przeróbka półki, sam rozważam te 2 opcje w e36, ale na razie daje sobie luzik ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 11:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
Wita. Mam składane tylnie siedzenia i mam skibaga :D Teraz mam pytanie czy musze sie podjac jakis działan??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 17:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
Marcin1987 napisał(a):
Wita. Mam składane tylnie siedzenia i mam skibaga Teraz mam pytanie czy musze sie podjac jakis działan??


Myślę, że nie musisz. Rozwiązanie kanapy masz dokładnie takie samo jak u mnie i z przedostawaniem się dźwięku nie ma problemu.

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 18:08 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Marcinie, oglądałem Twoją instalacje, gratuluje efektów, możesz mi tylko napisać jak rozwiązałeś problem końcówki materiały przy szybie wzmacniacza, jest zagięty pod tą płytę pilśniową?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
A ja chciałem ci Marcinie zadać pytanie następujące :) oczywiście widziałem efekty twojej pracy i oczywiście szacun wielki :) Jak pisałeś podłogę podniosłeś o jakieś 6 centymetrów. I tak popatrzyłem u siebie w bagażniku i nurtuje mnie jedno pytanie!! jak otwierasz te boczne klapki gdzie jest aku a po 2 stronie wzmak i zmieniarka itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 19:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
młodye36, Marcin1987, dzięki za uznanie :D

młodye36 napisał(a):
jest zagięty pod tą płytę pilśniową?


Nie, wykładzina jest tylko wycięta i leży na podłodze.

Nowa podłoga jest z dwóch elementów połączona zawiasami. Aby otworzyć boczki (zmieniarka, aku) podnoszę najpierw podłogę ze wzmacniaczem. Podłoga musi być dzielona i mieć takie rozwiązanie unoszenia jej również ze wzglądu dostania się do koła zapasowago w razie pecha. Widać to na 8 i 9 fotce w moim temacie.

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 19:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Jak wzmacniacz jest niewielki to można zrobić taki trik i zmienić pełnowymiarowy zapas na "chudszą" dojazdówkę i w wgłębieniu dać wzmacniacz, ale wtedy trzeba ciąć mocowanie zapasu. Jak się uda coś takiego to tylko wyjąć oryginalną podłogę i resztę zrobić tak jak Marcin i nie tracimy ba litrażu bagażnika, ewentualnie niewiele podnosimy podłogę, wiadomo, że taki wzmak JBL wymagał takiego montażu, jak to jest wykonane.

Wadą opisanego przeze mnie montażu jest dodatkowy koszt dojazdówki :zdegustowany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Przeworno
Marcin napisał w swoim temacie ze chciał uniknac wkladania dojazdówki i tak własnie zobił :) Ja jutro targam swoje radyjko i biore sie za ładne uporzadkowanie mojego wzmaka i suba :) narazie nie mam czasu na takie modernizacje jak marcin ale kiedys pomysle nad tym. Moze teraz pytanie :) gdzie najlepiej umiejscowic wzmaka jesli nie ma sie to tak fajnie zrobionego jak Marcin :) a teraz ide szukac jak sie wyciaga te radio :) Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 20:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
Wzmacniacz można umieścić np. w bagażniku pod półką lub do oparcia tylnej kanapy

Ważne żeby nie latał po całym bagażniku.

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 20:08 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Marcin1987 napisał(a):
Marcin napisał w swoim temacie ze chciał uniknac wkladania dojazdówki i tak własnie zobił


Tak to jest jak się na szybko temat przegląda :wstyd:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL