BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 18:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] alarm
PostNapisane: 1 maja 2008, 11:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 632
Lokalizacja: WOT
Witam.
Mam pytanko odnośnie alarmu. Trochę inne niż dotychczas zadawane na forum. Sprawa wygląda tak: mam ori alarm BMW, i centralny podłączony do sterownika (piloty-scyzoryki). Chciałem teraz dołożyć zwykły alarm, ale nie chce zmieniać pilotów. Czy dostane jakiś alarm bez pilotów, tak żeby podłączyć go jakoś do tego sterownika co już mam. Może ktoś już coś takiego przerabiał i może zaproponować mi jakiś sprawdzony alarm.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam

_________________
E39 528i GreenCywilStyle5er vol1.1
E36 328i bez dachu
E36 320i coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, 14:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 632
Lokalizacja: WOT
po przejrzeniu wszystkich alarmów na allegro, znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item353058046_ala ... gacja.html piszą że można to podpiąć do centralki która już jest w aucie, miał ktoś z was już coś do czynienia z takim alarmem? jakieś opinie, sugestie?

_________________
E39 528i GreenCywilStyle5er vol1.1
E36 328i bez dachu
E36 320i coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, 22:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Siemianowice ÂŚlÂąskie
Ja właśnie mam do czynienia:/Zakupilem alarm pare dni temu i dzis zabralem sie za zakładanie:/Nie mialem fabrycznego alarmu wiec kupilem nieco rozbudowana wersje:domykanie szyb,palenie z pilota itd.Największym utrapieniem jest podłączenie centralnego:(Niemam bladego pojecia jak to zrobić.Wogle wie ktoś co to za zamek jest fabrycznie montowany??Elektryczny czy pneumatyk?Może źle zkonfigurowalem centralke alarmu:/W każdym razie wiaderko bezpieczników poszło w las a centralny dalej nie chce współpracować:(Jeśli ktoś zwalczył taka historie to prosze o pomoc.Głównie chodzi o info jak sie podpiąć pod siłownik, bo sterownika centralnego mam juz powyżej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, 00:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
sutollini napisał(a):
Ja właśnie mam do czynienia:/Zakupilem alarm pare dni temu i dzis zabralem sie za zakładanie:/Nie mialem fabrycznego alarmu wiec kupilem nieco rozbudowana wersje:domykanie szyb,palenie z pilota itd.Największym utrapieniem jest podłączenie centralnego:(Niemam bladego pojecia jak to zrobić.Wogle wie ktoś co to za zamek jest fabrycznie montowany??Elektryczny czy pneumatyk?Może źle zkonfigurowalem centralke alarmu:/W każdym razie wiaderko bezpieczników poszło w las a centralny dalej nie chce współpracować:(Jeśli ktoś zwalczył taka historie to prosze o pomoc.Głównie chodzi o info jak sie podpiąć pod siłownik, bo sterownika centralnego mam juz powyżej...

kolego!!! nie kombinuj z drzwiami tylko za schowek i do centralki... proscizna tylko musisz pamietac aby wysterowac impulsy otwierania i zamykania na "+" z "-" bo wlasnie plusem sie w bmw steruje. zrobisz to przy pomocy przekaznika...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, 00:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
http://www.vicia.any.pl/
tutaj kolega bardzo fajnie wszystko pokazal ALARM... jakby co pytaj. pomoge


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, 06:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
No to i ja podepne się pod temat.Podpinam kabelki odpowiednio przez przekaźnik w kable koło kierowcy czyli biało zielony i biało czarny i nic :zalamany: Tam na fotkach są jakieś kabelki wychodzące z centralki hmmm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, 13:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 632
Lokalizacja: WOT
dzwoniłem dzisiaj do tej firmy w sprawie alarmu http://www.allegro.pl/item359466565_ala ... estaw.html i koleś mi powiedział że jeśli mam nie oryginalny pilot (dokładana centralka) to tego sie nie da podpiąć, macie jakiś inny pomysł jak dołożyć alarm tak żeby nie zmieniać pilota tego co już mam ?

_________________
E39 528i GreenCywilStyle5er vol1.1
E36 328i bez dachu
E36 320i coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, 20:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 632
Lokalizacja: WOT
mała zmiana, czy ma może ktoś z was alarm a powiadomieniem ?

_________________
E39 528i GreenCywilStyle5er vol1.1
E36 328i bez dachu
E36 320i coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2008, 19:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Siemianowice ÂŚlÂąskie
Właśnie ja mam z powiadomieniem.Mocna sprawa.Dobry zasięg komunikacji.Zawsze wiesz co sie dzieje z twoją furmanką.Wracając do tematu rozmowy: Rozpracowałem sterowanie zamkiem:D
Więc jest tak: Nie kombinujemy z drzwiami:)Sterownik jest za schowkiem nad nogami pasażera.Żeby sie tam w miare swobodnie poruszac można zdjąć cały schowek(6 śrub: 2 sztuki widać jak otwieramy schowek,kolejne 2 są zaślepione gumkami i znajdują się poniżej kratek nawiewu a ostatnie 2 są za kratkami nawiewu,kratki sie poprostu wyjmuje,są na wcisk).Po zdjęciu schowka mamy juz duzo miejsca do pracy.Po prawej stronie nad głośnikiem jest czarna skrzynka wielkości portfela.To jest nasz sterownik zamka.Kontroluje jeszcze pare innych rzeczy więc proponuje zachować ostrożność.Do skrzynki wchodzą 3 złącza:Białe 26-cio pinowe(i to właśnie nas interesuje) i 2 sztuki czarnych-mniejsze to sterowanie szybami a wieksze siłownikami centralnego.Te czarne zostawiamy w spokoju.Rozbieramy skrzynke(4 zatrzaski),wyjmujemy płytke z elektroniką(odłączajac wszystkie zlącza).I teraz cała filozofia sterowania zamkiem:Patrzymy na płytke od strony lutów,interesuje nas miejsce gdzie wlutowane są piny białego złącza.Numerowane są od prawej strony górnego rzędu.Znajdujemy pin 24 i lutujemy kabel zamykania z centralki alarmowej(sterowanie +),konkretnie jest to trzeci pin licząc od prawej w dolnym rzędzie.I analogicznie lutujemy kabel otwierania na pin 25 czyli drugi od prawej w dolnym rzędzie.Kable z centralki są dość grube więc wytnijcie kawałek obudowy skrzynki żeby można było ją poskładać nie uszkadzając kabli.Podpinamy skrzynkę spowrotem i wszystko działa.Jak skończe montarz całości alarmu to napisze wszystko po kolei załączając zdjęcia.Mam też moduł odpalania silnika z pilota co fascynuje mnie najbardziej więc jak skończe to podziele się wiadomościami w pełnym wymiarze.Pozdrawiam Panowie i Podziękowania dla kolegów powyżej za wskazówki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, 13:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
Gruka napisał(a):
No to i ja podepne się pod temat.Podpinam kabelki odpowiednio przez przekaźnik w kable koło kierowcy czyli biało zielony i biało czarny i nic :zalamany: Tam na fotkach są jakieś kabelki wychodzące z centralki hmmm

a co chcesz zrobic??? te kabelki wychodzace z centralki sa do otwierania i zamykania z ryglowaniem... pytaj to pomoge


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2008, 14:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
eaglemam problem z podpięciem alarmu pod centralny.Znalazłem cosik że trzeba się wlutować w poszczegulne piny w kostce,a raczej w samej centralce ale nie bardzo wiem po co,skoro kable z nich nie wychodzą.Teoretycznie powinno działać to po podpięciu pod te kable co napisałem hmmm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2008, 14:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: E34 i E36
Kod silnika: M60 i M50
Gruka napisał(a):
eaglemam problem z podpięciem alarmu pod centralny.Znalazłem cosik że trzeba się wlutować w poszczegulne piny w kostce,a raczej w samej centralce ale nie bardzo wiem po co,skoro kable z nich nie wychodzą.Teoretycznie powinno działać to po podpięciu pod te kable co napisałem hmmm

napisz cos wiecej na temat auta rok wersja itd. nie ma najmniejszego problemu z podpieciem alarmu pod c.z. modul za schowkiem o ile dobrze pamietam pin 25 i 26. sterowanie plusem!!! wazne!!! poniewaz z alarmu pewnie wychodzi impuls masy wiec musisz przesterowac przez przekaznik. w razie problemow 880 419 760 pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL