BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 21:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] subwoofer
PostNapisane: 20 maja 2008, 23:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
Chcę wrzucić do e34 subwoofer do bagażnika, ale zastanawiam się czy ma to sens, bo nie dość, że bagażnik mam wygłuszony to jeszcze blacha za tylnym fotelem i w półce nie ma żadnych dziur.. Nie znam nikogo, kto bawiłby się w e34 w takie próby, mam nadzieję, że wyrazicie swoje opinie. Głośnik do tuby chcę kupić taki - http://www.allegro.pl/item368653139_pio ... sklep.html
Do tego mam wzmacniacz alpine 3553.
.... a tak przy okazji to co powiecie o takim blaupie? http://www.allegro.pl/item364194342_bla ... ancja.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: subwoofer w e34
PostNapisane: 21 maja 2008, 13:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 567
Lokalizacja: Neuhofen/Zamosc
Moje BMW: E46 320d +
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129411
blaupunkta nie polecam...bedzie za słaby. a pionner powinien dac sobie rade... nie wiem dokładnie bo ja mam e36.pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 14:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 207
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: e34 525i
Kod silnika: M20B25
ja mam e 34 i też mam wygłuszony bagażnik ale się zbieram żeby wyciąć dziury w tylniej półce hehhehehe ( brak czasu ) :kwasny: a co do glośników ja bym wybrał pioniera :cwaniak: pozdro :-) :super: :hyhy:

_________________
Zamiast podziĂŞkowania kliknij pomĂłgÂł :)

http://i45.tinypic.com/19mpfk.jpgZanim wciÂśniesz gaz, pomyÂśl o tym co poczujÂą Twoi bliscy gdy Ciebie zabraknie !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 16:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
romekg8816 napisał(a):
ja mam e 34 i też mam wygłuszony bagażnik ale się zbieram żeby wyciąć dziury w tylniej półce hehhehehe ( brak czasu ) :kwasny: a co do glośników ja bym wybrał pioniera :cwaniak: pozdro :-) :super: :hyhy:


a subwoofer będziesz ładował w półkę czy w skrzynię, bo ja się zastanawiam jeszcze, czy nie wsadzić lepiej w półkę....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 16:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
romekg8816 napisał(a):
ja mam e 34 i też mam wygłuszony bagażnik ale się zbieram żeby wyciąć dziury w tylniej półce hehhehehe ( brak czasu ) :kwasny: a co do glośników ja bym wybrał pioniera :cwaniak: pozdro :-) :super: :hyhy:


a subwoofer będziesz ładował w półkę czy w skrzynię, bo ja się zastanawiam jeszcze, czy nie wsadzić lepiej w półkę....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 21:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 207
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: e34 525i
Kod silnika: M20B25
ja mam skrzynię ( subwoofer ) moc głośnika w śrotku to chyba jak dobrze pamiętam to 25w :wstyd: ale jak wycisze z przodu glośniki a grają same tylnie i subwoofer to go słychać ;) jak zdecydujesz się daś to ja prosze o fotki jak to wygłada i opinie jak gra :super:

_________________
Zamiast podziĂŞkowania kliknij pomĂłgÂł :)

http://i45.tinypic.com/19mpfk.jpgZanim wciÂśniesz gaz, pomyÂśl o tym co poczujÂą Twoi bliscy gdy Ciebie zabraknie !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 17:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 268
Lokalizacja: Żelechów/Tullamore
Moje BMW: 2xCoupe: E30&E36
Kod silnika: M40 & M42
Garaż: www.klubbmwirlandia.czo.pl
Subwoofer musi być w jakiejś skrzyni najlepiej (zależnie od tego jakiej muzyki słuchasz "bass reflex" albo "closed") nie może być tak poprostu w półce bo nie będzie efektu.
No chyba, że zakupisz specjalny do tego celu tzw. "free air" ale ciężko coś takiego znaleźć.

Jak będzie w basie ponad 300W RMS to nie trzeba wywalać przegród do bagażnika bo i tak masaż macie zapewniony :hyhy:

_________________
Obrazek
PL e30 M40B18 by BeeRTe
IE e36 M52B28 by BeeRTe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 19:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
Pomyślałem jeszcze o jednym. Głośnik w skrzynię, w skrzyni zrobić dwa bass reflex'y, z których wyprowadzić rury bezpośrednio w miejsce oryginalnych głośników. W półkę, (trochę bliżej środka) wsadzić porządne elipsy, a na środku zrobić np. prostokątny otwór ("oddech" z bagażnika), który można zaślepić jakąś kratką. Trochę to kosmiczne, ale nie sądzicie, że porządnie zagra? Myślę nad tym dość poważnie......... :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 20:56 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
valecki, ja myślę, że nie tędy droga, chyba, że pod remizę :wstyd:

Zrób dobry przód, a jak zbraknie basu to wtedy porządnie suba.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 21:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
młodye36 napisał(a):
jak zbraknie basu to wtedy porządnie suba.


no więc jak? Bo jeżeli bez przeróbek, to właśnie wtedy będzie dudnił bardziej na zewnątrz auta, a wtedy pod remizę droga prosta...... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przez blachę i wygłuszenie będzie w miarę dobrze słyszalny w środku, a za stary już jestem, żeby się za mną oglądać na ulicy, hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 22:52 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Ciąć blachę, ale z tego co widzę w Twoim profilu* to już chyba nie warto :/

*
Cytuj:
Moje Bmw: 540i E34, niedługo E38 740i...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 23:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
Z tym niedługo to może być różnie, tym sprzętem za dobrze mi się jeździ póki co, a auto i tak w rodzinie zostanie. Braciak już łapki zaciera, a jak się dowiedział o nowym (całym) sprzęcie to tylko czyha, aż powiem jego upragnione "tak". Także można ciąć, giąć, spawać, łatać i co tylko. Ale e38 i tak w końcu wjedzie!
Tak sobie kombinuję, czy mają w półce dobre elipsy, będzie słychać ten subwoofer, dlatego pojawiają się te "remizowskie" ciągoty z rurami.. :hyhy:


Ostatnio edytowano 25 maja 2008, 00:03 przez valecki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 23:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 268
Lokalizacja: Żelechów/Tullamore
Moje BMW: 2xCoupe: E30&E36
Kod silnika: M40 & M42
Garaż: www.klubbmwirlandia.czo.pl
valecki napisał(a):
Pomyślałem jeszcze o jednym. Głośnik w skrzynię, w skrzyni zrobić dwa bass reflex'y, z których wyprowadzić rury bezpośrednio w miejsce oryginalnych głośników. W półkę, (trochę bliżej środka) wsadzić porządne elipsy, a na środku zrobić np. prostokątny otwór ("oddech" z bagażnika), który można zaślepić jakąś kratką. Trochę to kosmiczne, ale nie sądzicie, że porządnie zagra? Myślę nad tym dość poważnie......... :hyhy:


Bass reflex to nie jest taka poprostu rura, jej średnica oraz długość są bardzo ważne,więc takie kombinacje myślę,że na nic się zdadzą.
Nie wiem jak dokładnie wygląda temat z przegrodą w e34 ale moim zdaniem bas z suba powinno być bardziej czuć niż słychać-dlatego jw. 300W RMS i nic nie trzeba kombinować-czuć będzie na pewno! ;)


p.s. takie moje zdanie :hyhy:

_________________
Obrazek
PL e30 M40B18 by BeeRTe
IE e36 M52B28 by BeeRTe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 00:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
BeeRTe napisał(a):
Bass reflex to nie jest taka poprostu rura, jej średnica oraz długość są bardzo ważne,więc takie kombinacje myślę,że na nic się zdadzą.
Nie wiem jak dokładnie wygląda temat z przegrodą w e34 ale moim zdaniem bas z suba powinno być bardziej czuć niż słychać-dlatego jw. 300W RMS i nic nie trzeba kombinować-czuć będzie na pewno! ;)


p.s. takie moje zdanie :hyhy:


Skoro tak, to nawet lepiej, bo roboty będzie mniej ;) Faktycznie, może nie ma co kombinować, najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najskuteczniejsze, a nie tam rury jakieś...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 10:03 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Możesz tak kombinować, ale jak byś przełożył potem suba co byś go miał w e34 w tak szczelnym bagażniku do jakiegoś kombi czy hatchbacka to byś zmienił zdanie i zrobił jakiś otwór z kufra.

Preferujesz obudowę zamkniętą czy bassreflex, czy jeszcze inne kombinacje?

Ja już mam koncepcję na e36 (a mam blachę za siedzeniami) ale brak $$$

BeeRTe napisał(a):
Bass reflex to nie jest taka poprostu rura, jej średnica oraz długość są bardzo ważne,więc takie kombinacje myślę,że na nic się zdadzą.


Oczywiście, że nie jest przypadkiem jej średnica i długość, jak się zmieni coś w niej to zmieni się strojenie obudowy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: PoznaĂą
Wydaje mi się, że bassreflex będzie tutaj dobrym rozwiązaniem. W tym tygodniu muszę zakupić jeszcze jakąś obudowę (z tego co napisali na stronie Pioneer'a ma być od 25-50l), bo w przyszłą sobotę biorę się do roboty. :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL