BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 14:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] tuba w sedanie
PostNapisane: 14 czerwca 2008, 14:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: ToruĂą
kupilem tube po uprzednim zapoznaniu sie z dzwiekiem jaki wydobywa i calymi jej mozliwosciami. efekt byl zadowalajcy gdyz kolega ma podlaczona identyczna ale...on ma zwijana roletke w swojej bmw kombi i niepomyslalem o tym ze w moim sedanie moze grac gorzej-gorzej tylko dlatego ze dzwiek z bagaznika wydostaje sie bardzo slabo do wnetrza samochodu.pomyslalem wiec ze zdejme (fabryczne) glosniki z tylu i zaloze mniejsze bez tych obudow aby bas z bagaznika przedostawal sie do samochodu szparami,ktore powstna po wlozeniu mniejszych glosnikow w otwory.powiem szczerze ze efekt jest no tak na 3 a ja szukalem rozwiazania na 5.moje pytanie wiec jest nastepujace : czy kupic mocniejsza tube i wzmacniacz czy odpuscic sobie bo w sedanie nie ma sensu ? ps. moja tuba ma 300 wat i jest aktywna.POMOCY

_________________
mario trn


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2008, 11:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
ja u siebie miałem tube 800W podłaczoną pod super radio i wzmacniach i szczerze mówiąc po tygodniu oddałem to bo nie było sensu sie bawić w to. Dźwięk był tak wygłuszony że "ledwo" był słyszalny zarówno na zewnątrz auta jak i w środku. Efekt mi sie nie podobał dlatego kupiłem super głośniki a tube wywaliłem. Sporo osób nie wierzy mi że mam same głośniki że tak łupie. W środku jest super dzwięk a na zewnątrz prawie nie słychać. przecież całe miasto nie musi słyszeć czego słucham ;)

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2008, 13:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 299
Lokalizacja: Opolskie
ja mam subwoofer 750 W + wzmacniacz 250 W w RMS w tylniej półce głośniki 2 drożne PIONIERA i gra super:) Tzn lepiej od moich oczekiwań:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2008, 23:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
ja mialem w e36 to wsadzone i bylo fajny basik slychac jak bys chcial albo ktos to caly czas oferta aktualna http://allegro.pl/item374739823_jbl_gto1202d_12_300rms_jak_nowe_2_sztuki.html
a do nastepnego auta juz mam inne troszke wieksze:D a jakiej firmy miales glosniczek tam >>???

_________________
BMW E36 Coupe 94r ByÂłohttp://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=10698&postdays=0&postorder=asc&start=20

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2008, 23:59 
mario7 napisał(a):
ps. moja tuba ma 300 wat i jest aktywna.POMOCY


300 wat jakiej mocy? i czy jest to moc głośnika, czy wzmacniacza?

mario7 napisał(a):
czy kupic mocniejsza tube i wzmacniacz czy odpuscic sobie bo w sedanie nie ma sensu ?


Nie wiem jak jest z tubami, ale ja mam u siebie skrzynkę pasywną + wzmak w sedanie i gra jak dla mnie zadowalająco, jest całkiem przyjemnie, więc ta bajka o przegrodzie w sedanie, że nie ma sensu sub, to albo wymyślone przez audiofili, dla których wszystko ma znaczenie, no i ludzi, którzy pojęcia o tym nie mają, ale powtarzają po audiofilach.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2008, 23:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: Siepraw
Ja problem rozwiazałem w taki sposób i jestem bardzo zadowolony. Nie straciłem przy tym miejsca w bagazniku ani funkcjonalnosci podłokietnika.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 00:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: ToruĂą
ja chyba osiwieje a moze i zwariuje. :wstyd: siedze godzinami i szukam po internecie czegos co mnie zadowoli i nie wydam specjalnie mega kasy.wiem ze takie rozwiazanie napewno istnieje tylko ze w blad wprowadzaja rozne strony internetowe nie zawsze podajac pelne dane techniczne.pisza o mocy sprzetu ale nie podaja czy to jest rms czy jeszcze cos innego,a ceny sa naprawde rozne i mozna przeplacic nawet kilka stow. :kwasny: znalazlem cos takiego
http://www.sklep.jbl.pl/index.php?d=produkt&id=291
http://www.sklep.jbl.pl/index.php?d=produkt&id=301
http://www.audiosklep.pl/ltc-bx-210-p-1705.html
i mowiac szczerze taki sprzecik by mi odpowiadal ale chcialbym zebyscie doradzili czy na JBL nie zalowac kasy bo to jednak marka czy ltc gra rownie dobrze no i jest tanszy
jaki do tego dobrac wzmacniacz ? ile musi byc wiekszy (mocniejszy)
dzieki za poswiecenie czasu.

_________________
mario trn


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2008, 09:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
kolego ja mialem jbl wczoraj wlasnie sprzedalem i mi to bardzo ladnie gralo na wzmacniaczu carpower 1502 a zmienilem bo trafily mi sie ladne 15" FLI i mysle ze to mi tez bedzie gralo jak bys kupowal to poszukaj moze jeszcze firmy JL ale JBL tez fajnie gra:D

_________________
BMW E36 Coupe 94r ByÂłohttp://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=10698&postdays=0&postorder=asc&start=20

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, 08:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
jak masz w tylnej polce jakies slabe glosniki np fabryczne, to wyrzuc je z tamtad, skrzynka powinna byc lepiej slyszalna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2008, 19:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 207
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: BMW e34 , e39, e92
ja rozwiazalem moj problem podobnie jak kolega slowik,tylko z ta roznica ze umiescilem potezny wydech z paczki gdzie mam zalozone dwa glosniki jbl_gto1202d_12_300rms
efeky murowany


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2008, 08:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: ToruĂą
zgadza sie. narazie wyjalem oryginalne glosniki i kipilem mniejsze. graja lepiej i dzieki temu ze sa mniejsze zostala mala szpara w polce i dzwiek z bagaznika wydostaje sie zdecydowanie lepiej.
teraz tylko mocniejszy sub i bedzie gitara jak dla mnie bo posiadam teraz tylko 150 w rms,planuje kupic 300 rms tylko nie wiem czy aktywna czy pasywna ?

_________________
mario trn


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2008, 09:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
bierz tylko pasywne, wzmacniacz dokupisz jakis cyfrowy monoblok i pozniej mozesz kombinowac z roznymi subwoofer'ami

pozatym w bmw gdy niema dzielonej kanapy (tak jak u mnie) mozna wyciac sobie 2 dziury w oparciu (tej blasze) i tez bedzie lepiej gralo, ciezko jest naglosnic beemke niskimi tonami...

mario7 napisał(a):
czy na JBL nie zalowac kasy bo to jednak marka czy ltc gra rownie dobrze no i jest tanszy


jak dla mnie woofery JBL zaczynaja sie od serii power... P1222 dla przykladu gra bardzo fajnie, ma wysokie SPL i mi podoba sie zarowno przy szybkiej jak i wolnej muzyce...

a to LTC to typowa bazarówa sluzaca do łupania w stylu golf 2 pod remizą... no offence


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2008, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: selby/Belchatow
dolacze sie do tematu model e39 sedan. Wzmak to cyfrowka Genesisa 300rms i do tego bedzie glosnik JL or RE or Infinity perfect czy to zagra dobrze w skrzyni zamknietej czy to bedzie dobrze gralo???

_________________
>>> From Stock to Perfection <<<

JBL CS60.2 + CS2165C + CS300.1 + GTO 1202D = 870zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2008, 10:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
Genesis... wiadomo, I liga, co do wooferow, napewno bedzie grało dobrze, nie tylko łupało ale własnie grało, co do zamknietej skrzyni, zalezy od preferencji muzycznych, ogolnie do szybkiej muzyki z szybkim basem (techno/house/ itp) stosuje sie glownie obudowy zamkniete, przy rytmach hiphop/rap/ jazz itp gdy bas ma byc niski i przeciągniety stosuje sie obudowy bassreflex, litraz skrzyni, dlugosc bassreflexu itp mozna wyliczyc na podstawie parametrow glosnika,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2008, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 44
Lokalizacja: łódź
Moje BMW: e46 cabrio
ja tam mam 2 wooferki infinity http://www.allegro.pl/item400539761_inf ... d_ss_.html
kazdy ma oczywiscie swoj wzmacniacz i gra bardzo przyjemnie, bass jest czysciutki slyszalny i odczuwalny w srodki i na zewnatrz. Moze troche kosztowne rozwiazanie, ale jak sie bawic to sie bawic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2008, 21:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: selby/Belchatow
Ja jestem przed montarzem wszytkiego ale planuje wywiercic kilka nascie dziur w tylniej polce i mam nadzieje ze bass bedzie dobrze slyszalny a jak nie to zalose dwa wydechy w tylniej polce i powinno byc dobrze blachy nie mge wyciac za siedzeniem poniewaz i tak bedzie tam zabudowa

_________________
>>> From Stock to Perfection <<<

JBL CS60.2 + CS2165C + CS300.1 + GTO 1202D = 870zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2008, 04:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Ja wczoraj patrzyłem i w sedanie po zdjeciu tapicerki co jest na tylnej kanapie w bagazniku jest blacha.Wyciagnalem ja (ciezko wychodzi) myslalem ze bedzie poprawa,ale nic takiego nie zauwazylem.Moj sprzet to tuba magnata i wzmacniacz magnata po 500 watt.Radio to pionier...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 15:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 116
Lokalizacja: Zdunska Wola/Uk
Moje BMW: 320d
Kod silnika: N47
sedany potrzebuja wiecej basu ja mam teraz obecnie głosnik basowy alpine r12 3000vats /1000rms dobry wzmak zeby to pociągnął i bedzie gitarka gwarantuje satysfakcjie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 16:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 92
Lokalizacja: Przasnysz
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
SLOWIK a jaki masz rozmiar tam tego glosnika ?????????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL