BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 19:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Jak podłaczyc ten alarm
PostNapisane: 1 lipca 2008, 22:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57
Witam! kupiłem na alegro alarm do samochodu. Prosze o pomoc w podłaczeniu mam BMW e-36 compact 95". Oto zdejcia schematu i czujnika tylko nie wiem co to za czujnik wiec prosze o pomoc. Na schemacie przewody brazowe do świateł tzn kierunków tak? bo nie wiem..Do czego jest ten przekażnik w komplecie, do stacyjki ale gdzie?.sterowanie masa. Wytłumaczcie mi c ogdzie podłaczyc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lipca 2008, 18:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Moje BMW: E46
Przekaznik masz do zrobienia odcinki rozrusznika albo pompy paliwa albo co tam bedziesz chcial. Porostu rozcinasz kabelek np ten co idzie ze stacyjki do rozrusznika, podlaczasz jeden koniec do jednego kabelka w przekazniku a drugi do drugiego i masz odcinke. A czujnik to jest prawdopodobnie wstrzasowy a to pokretlo to regulacja czulosci. Przykrecasz go gdzies do karoserii zeby drgania dobrze przenosilo, nie na zadnej tapicerce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lipca 2008, 19:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57
A do których dokładnie nóżek trzeba podłączyc sterowanie rozrusznikiem. tzn 87A i 86 do stacyjki tzn tam gdzie sie pojawi plus po załączeniu zaplonu tak trzeba smostkować. A te pozostałe to do czego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lipca 2008, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Moje BMW: E46
Kolego lepiej daj to komus niech Ci podlaczy bo sobie tylko klopotu narobisz, popalisz cos nie dosc ze w alarmie to i jeszcze w samochodzie i dopiero bedziesz mial wydatek. Wiec lepiej zaplacic pare zlotych komus kto juz to robil i nic nie popsuje.


Ostatnio edytowano 2 lipca 2008, 20:32 przez energy11, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lipca 2008, 20:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57
dlatego prosze o pomoc bo sam do konca nie wiem. Jak popale to bedzie moja wina i licze sie z tym. Moze sie czegos naucze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lipca 2008, 20:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Moje BMW: E46
Ciezko bedzie pomoc Ci w tym tak przez pisanie na forum, ale moze ktos porobi zdjecia i wytlamaczy Ci co gdzie i jak podlaczyc. To co moglem to pomoglem, ale jak Ty nie wiesz co i jak z tymi kabelkami to watpie zebys to sam zrobil. Najgorzej podpiac sie pod centralny zeby wszystko dzialalo, ale powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lipca 2008, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Moje BMW: E46
I pisz w jednym temacie i nie zakladaj innych na ten sam temat bo ktos tylko nakrzyczy na Ciebie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 19:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57
Podłaczyłem otwieranie i zamykanie sterowane plusem. Krancowe z drzwi podłaczyłem przez diody choc nie do konca jestem przekonany o tym czy to poprawnie. Zasilanie wziałem z kostki od radia. Stały plus z memory radia(pamiec) mase. Radio działa u mnie po przekreceniu kluczyka wiec sygnał który załacza radio podłaczyłem do centralki pod stacyjke.Mam problem z podłaczeniem kierunków. Za pomoca przekaznika podłaczyłem sterowanie z centralki pod 86 mase pod 85 a 30 i 87 metoda prób i błedów próbowałem podłaczyc i lipa nie działa tylko bezpieczniki paliłem na przewodzie kierunków od centralki alrmowej. Z wyłacznika wychodza 4 przewody nie wiem pod które co podpiąc. Alarm działał i bez kierunków, ale po tym jak odłaczyłem przewoód od zamykania bo chciałem nałożyc koszulke, zlutowc ,alarm nie działał. Bezpiecznik od zasialania centralki cały wiec nie wiem o co chodzi. Instalacja w aucie ok wszystko działa. Gdy przyciskam załaczenie alarmu w pilocie to słysze buczenie w centralce alarmnowej, dioda sygnalizujaca stan alarmu tez nie działa, brak sygnału na zamykanie i otwieranie na wyjsciu centralki alarmowej po podłaczeniu miernika. Sam nie wiem o co chodzi. Moz jakis układ w centralce uszkodziłem. Moze ktos z was ma wiedze zeby mi pomoc bo juz sam nie wiem o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL