BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] zgubiony pilot od WEBASTO
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 12:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale..

Zgubiłem pilot od WEBASTO i mam pytanie czy jest możliwość zakupu nowego i zaprogramowania go pod mój samochód czy to już nalezy do serwisu? Pilot całkiem przydatny bo tak to musze na komputerze ustawiać a pytanie czy sam go moge kupić i skonfigurować?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 19:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 857
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
kupis666, w e39/e38 jest procedura parowania pilota trzeba wyjąć bezpecznik na chwilę i wcisnąć OFF. Pewnie w e60 będzie tak samo, po co tu kombinować :)

_________________
Zobacz moją byłą 540..., "Tatowe" 530D

Galeria 330ci IN PROGRESS...

Mapka osób z interfejsami INPA DIS TV FREE itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 22:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
ale jak to parowania pilota? i gdzie wyjąć bezpiecznik? w samochodzie? bo rozumiem że OFF trzeba nacisnąć w pilocie, ktory najpierw trzeba mieć : ]

.. zadałem pytanie na forum w dziale części i akcesoria. może ktoś będzie miał na sprzedaż albo będzie wiedział gdzie moge kupić bo w ASO zapewne cena by mnie nie zadawalała :( a czasami to sie przydaje, nawet przy sprzedazy samochodu to dobry bajer :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 11:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 857
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
instrukcja napisana przez ice331 z BKP:

Cytuj:
dostrajanie pilota T60 E39
- kluczyk w stacyjke na pozycje 2
- wyciągamy bezpiecznik 47 ( znajduje się on nad akumulatorem ) na minimum 5 sek
-następnie wkładamy bezpiecznik
-przed upływem 5 sekund ( od włożenia bezpiecznika) wciskamy na pilocie na około 1 sek przycisf OFF
-kończymy programowanie


A szukać możesz na ebay.de pod hasłem: webasto telestart lub na naszym allegro :P

_________________
Zobacz moją byłą 540..., "Tatowe" 530D

Galeria 330ci IN PROGRESS...

Mapka osób z interfejsami INPA DIS TV FREE itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 11:41 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
pilot... http://translate.google.pl/translate?u= ... l=ru&tl=pl

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 12:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Super. Dzięki bardzo za pomoc.

Tylko jeszcze pytanie jak ten pilot sie nazywa bo w instrukcji tego 'ice' jest T60 E39 a w E60 jaki jest pilot?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 13:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŻagaĂą
Witam wszystkich :) mam pytanie, mam w e39 webasto ,ale nie dostałem od kolesia przy kupnie pilota do niego i stad moje pytanie, czy był on dodawany do karzdego BMW z webasto czy tylko w był opcji?. Czy wystarczy, że kupie sam pilot czy cos jeszcze do tego?, i czy musi byc ten model T60 czy jakiś inny tez by pasował np. T70/T91?? Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 14:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 857
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
kupis666, powiedz jaki miałeś pilot od tego trzeba zacząć :P

http://bmwfans.info/original/E60/Lim/535d-M57N/ECE/L/N/2004/08/mg-64/ill-64_1394/#2

Matek87, jeżeli masz opcję: 536 AUXILIARY HEATING, do samochodu powinien być dołączony taki pilot:
Obrazek

Jeżeli nie masz to musisz dokupić pilot i sparować według instrukcji którą podałem.

_________________
Zobacz moją byłą 540..., "Tatowe" 530D

Galeria 330ci IN PROGRESS...

Mapka osób z interfejsami INPA DIS TV FREE itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 14:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Ja nie mam pojęcia jaki miałem pilot. Ale patrzyłem na ebay to chyba taki jak T70.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 22:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: lubuskie
Moje BMW: e39 530d
Matek87 napisał(a):
Witam wszystkich :) mam pytanie, mam w e39 webasto ,ale nie dostałem od kolesia przy kupnie pilota do niego i stad moje pytanie, czy był on dodawany do karzdego BMW z webasto czy tylko w był opcji?. Czy wystarczy, że kupie sam pilot czy cos jeszcze do tego?, i czy musi byc ten model T60 czy jakiś inny tez by pasował np. T70/T91?? Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam :D
Pilot był w dodatkowym wyposażeniu,jeśli nie masz go w opcji dokupienie samego pilota nic nie da.Potrzebny jest odbiornik sygnału z pilota ,można wszystko złożyć ,ale łatwe to nie jest,po złożeniu potrzebny Ci będzie dobry elektronik aby wszystko zestroić,ale jest to do zrobienia. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 02:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŻagaĂą
to klops :kwasny: narazie dam sobie na luz z tym niestety, za durzo zabawy ale ważne ze da się zrobić, pomyśle coś przed następną zimą :hyhy: dzięk chłopaki za szybką odp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 16:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 857
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
Matek87 napisał(a):
to klops narazie dam sobie na luz z tym niestety, za durzo zabawy ale ważne ze da się zrobić, pomyśle coś przed następną zimą dzięk chłopaki za szybką odp.


Jeżeli masz w bc/monitorze grzania wnętrza to potrzebujesz tylko pilot, bo na 99% masz wszystko co potrzebne, chyba że ktoś przed sprzedażą wymontował co dla mnie było by głupotą. Stroić żaden elktronik nie musi wystarczy procedura jaką opisałem powyżej

_________________
Zobacz moją byłą 540..., "Tatowe" 530D

Galeria 330ci IN PROGRESS...

Mapka osób z interfejsami INPA DIS TV FREE itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 19:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: lubuskie
Moje BMW: e39 530d
Piotrk napisał(a):
Matek87 napisał(a):
to klops narazie dam sobie na luz z tym niestety, za durzo zabawy ale ważne ze da się zrobić, pomyśle coś przed następną zimą dzięk chłopaki za szybką odp.


Jeżeli masz w bc/monitorze grzania wnętrza to potrzebujesz tylko pilot, bo na 99% masz wszystko co potrzebne, chyba że ktoś przed sprzedażą wymontował co dla mnie było by głupotą. Stroić żaden elktronik nie musi wystarczy procedura jaką opisałem powyżej
Nie do końca tak jak piszesz,każde webasto odpalisz z bc monitora ,natomiast jeśli miałeś wcześniej pilota to wystarczy sam pilot ,zaprogramować i wszystko działa.Jak nie miałeś wcześniej pilota to nic nie da dokupienie samego pilota,potrzebny jest odbiornik fal wysyłanych z pilota i załączania webasto.Sprawdzałem osobiście ja mam z pilotem,a mój szwagieg bez i próbowałem to odpalić zanim zainwestuje w pilota,potrzebny jest odbiornik i będzie działać,jak opanuje temat wkleję fotkę potrzebnego urządzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 21:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 857
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
torsten napisał(a):
każde webasto odpalisz z bc monitora


Bardzo często przy silnikach M57 ludzie sugerują sę nalepką pod maską i myślą że mają grzanie wnętrza. W większości przypadków jest to tylko dogrzwanie silnika. Oczywiście że można sobie odblokować webasto, aby miało możliwość grzania wnętrza ale aby było w pełni funkcjonalne należałoby dołożyc telestart.

torsten napisał(a):
Pilot był w dodatkowym wyposażeniu,jeśli nie masz go w opcji dokupienie samego pilota nic nie da.


Tak jak wcześniej napisałem, grzanie wnętrza to jest opcja: 536 AUXILIARY HEATING, jeżeli ktoś wybrał tę opcję przy zakupie samochodu automatycznie dostawał pilot.

kupis666, jeżeli jesteś pewien że miałeś taki pilot to możesz śmiało kupić, jeżeli nie zadziała sposób z bezpiecznikiem, to pomoże pewnie DIS na jakimś warsztacie

_________________
Zobacz moją byłą 540..., "Tatowe" 530D

Galeria 330ci IN PROGRESS...

Mapka osób z interfejsami INPA DIS TV FREE itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 01:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŻagaĂą
To już sam nie wiem czy to webasto czy tylko dogrzewanie? :| powiem tak moge wpisac 2 różńe czasy nastawy np. o 9.00 i o 19.00 i o tych godzinach się załącza i chyba grzeje bo auto zawsze jest rozmarznęte. Zawsze myslałem, że to webasto a może się myle???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 01:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 272
Moje BMW: X5 E70 LCI
Matek87, ja już sie dowiedziałem :P jest to webasto, tylko niepełne. Jest jeszcze funkcja z pilotem ale to dla bajeru bardziej :) ja mam tak samo w e60 i mi pasuje. Samochód tylko się nie rozgrzewa rano gdy jest rezerwa co się u mnie zdarza często :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 15:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: warszawa
Mam takiego pilota ale jak go uruchamiam to w środku nic się nie dzieje tylko jakby na silnik leciało całe powietrze a w środku nic nie dmuch czy to tak ma być


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 17:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: warszawa
słuchajcie wciskam przycisk 1 na pilocie i z lewej strony pod nadkolem coś się włącza i buczy ale siedziałam w środku i żaden nawiew nie chodził a na panelu od radia w prawym rogu świeci jakiś napis po niemiecku może trzeba coś ustawić przed uruchomieniem na wyświetlaczu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2009, 13:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: KrakĂłw
Witam ja posiadam BMW seri 5 e34 z webastem, niestety webasto nie działa tzn.
ustawiam godzine włączenia na wyświetlaczu OBC za pomocą przycisku Zeit i nad przyciskiem Zeit zapala się czerwona dioda, kiedy wybije właśnie ta godzina dioda gaśnie i nic się nie dzieje. O co tu chodzi??? co może być nie tak???
Bardzo Prosze o Pomoc. Z góry Dziękuje i przepraszam że troche nie w temacie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: programowanie pilota T90 do E70
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 11:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa
Piotrk napisał(a):
instrukcja napisana przez ice331 z BKP:

Cytuj:
dostrajanie pilota T60 E39
- kluczyk w stacyjke na pozycje 2
- wyciągamy bezpiecznik 47 ( znajduje się on nad akumulatorem ) na minimum 5 sek
-następnie wkładamy bezpiecznik
-przed upływem 5 sekund ( od włożenia bezpiecznika) wciskamy na pilocie na około 1 sek przycisf OFF
-kończymy programowanie


A szukać możesz na ebay.de pod hasłem: webasto telestart lub na naszym allegro :P



Witam,
Mam podobny problem, zgubiłem pilota do webasto w E70. Mam zamiar kupić używany na allegro. Znalazłem tam piloty T-90. Niby oryginalnie był tam pilot T-93 ale ponoć T-90 jest jego zamiennikiem. Te sprzedawane na allegro są do VW ale to chyba juz kompletnie jest bez znaczenia(?).
Wiesz może jak coś takiego zaprogramować?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL