BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 22:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] naglośnienie Compact
PostNapisane: 23 sierpnia 2008, 13:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
Witam jak w temacie mam zamiar nagłosnić Compacta przeszukałem już dużo i zdecydowalem sie na 13mm w nogach, 9x6 z tylu + wzmacniacz. teraz tylko co mam kupic zeby jakoś to grało za nie astronomiczną kase.Wiem ze wiekszość z was jest przeciewko elipsom i 13 w nogach i najlepiej jakbym montował suba ze wzmakiem no ale jak juz mówiłem zdecydowalem sie na to bo nie chce mi sie grzebać z w dzwiach(przynajmniej teraz) a na suba nie mam miejsca. i jeszcze jedno pytanie czy da sie z tyłu wsadzić w ori miejsca 9x6 bo wyczytałem to tu http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... ht=compact że można tam wstawić dystanse http://www.allegro.pl/item423055864_dys ... oja_3.html . tak więc wybór 130mm jest duży a nie chciałbym wydawać nie wiadomo ile na 130mm bo wiadomo że mija sie to z celem bo jest to mała powierzchnia grająca i w e36 nie ma za bardzo gdzie to grać. a wiec takie propozycje na trzynaski(tu też pytanie jakie odseparowane czy nie) dwuosiosiowe: BLAUPUNKT THc132(Max-150W;RMS-50W) http://www.allegro.pl/item419840248_bla ... gw24m.html JBL GTO 527(Max-135W;RMS-45W) http://www.allegro.pl/item421024862_jbl ... onusy.html czy może odseparowane np. BLAUPUNKT GTC 545 mk II(Max-180W;RMS-45W) http://www.allegro.pl/item416900090_bla ... 130mm.html ALPINE SXE-1350s(Max-250W;RMS-50W) http://www.allegro.pl/item419505057_alp ... gw24m.html teraz przechodzimy do 6x9 tu wybór juz prawdopodobnie zapadł na JBL GTO 937 http://www.allegro.pl/item423452798_oka ... zegap.html czy jakaś ogromna różnica jest między tymi a INFINITY REF 9623i??? bo parametry mają praktycznie takie same i w moim przekonaniu płaci sie tu za marke. no i wzmaniacz cuś takiego mam na oku BLAUPUNKT GTA 480 http://www.allegro.pl/item417019006_wzm ... rzesz.html jeśli macie inne propozycje w porównywalnych cenach to bardzo prosze. aha i jeszcze jedno czy te 130mm mając np. 45W RMS bedą mogły grać po tym wzmacniaczem który daje 75W RMS??? z góry wielkie dzięki za zainteresowanie "POMÓGŁ" czeka :hyhy:

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Ostatnio edytowano 24 sierpnia 2008, 03:16 przez Dejmon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2008, 17:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
ja mam u siebie gto 937 podpięte pod same radio 4x50 alpine i jestem z nich bardzo zadowolony, maiłem też wzmacniacz z tubą ale nie było nawet pojary, grało niewiele lepiej niż na tych JBL-ach, i to dobry wybór. tylko że ja mam wycięte dziury. co do dystansów to oczywiście to działa, wiele osób na forum się wypowiadało.
co do 130 to się to najciekawiej zapowiadają sie te alpinki, kolega ma taki tylko mniejsze w cabrio i graja bardzo czysto i dają fajny dźwięk.
wzmak jak najbardziej na plus tylko jeszcze musisz sobie to jakoś ładnie rozplanować.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2008, 03:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
no i sprawa sie skomplikowała bo w tym linku to jednak kolega "kostek" miał zamontowane te przejścia w sedanie... a w Compaccie nie da sie takiego chwytu zastosować :kwasny: i chyba jedynym rozwiązaniem w takim razie bedą dziury w desce :kwasny: czy macie może jakiś inny pomysł na zaadoptowanie ori miejsc na 6x9???

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2008, 09:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
W sedaniku 6x9 na dystansach wygląda tak
Obrazek
bynajmniej u mnie :P
a w compaktach tylnia pola jest chyba inna

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, 20:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
za wiele propozycji to nie uzyskałem:/ co do głosniczków to co myslicie o wyrobach firm helix??? czytałem na paru forach i wszycy zachwalają tą firme. Co powiecie o helixach dark blue 52.1 http://www.allegro.pl/item418805030_hel ... tanse.html
miał ktoś stycznośc z tymi głosniczkami czy może lepij dołoży i kupić coś takiego helix hxs 135 mkII http://www.allegro.pl/item421399567_hel ... _cena.html. Aha i jak podłączyć tweeter z tych głosników??? trzeba rezygnować z ori czy jak??? i jeszcze jedno pytanko czy jest sens wygłuszania czegoś przy takich głosnikach z przodu??? tym razem mam nadzieje na wiekszy odzew :cisza:

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 08:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Ja bym Ci jeszcze zaproponował inne głośniki:
Hertz DSK 130
Bardzo fajnie grają :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Powinieneś być bardzo zadowolony!
Dystanse do 6x9 mijają się z celem... czemu bo to zwężenie działa na takie zasadzie że tłumi dźwięk! czyli głośniki grają prawie tak jak 13"...
Lepiej wyciąć dziury w półce i zapodać te 6x9 skoro tak bardzo chcesz :rotfl: :rotfl:
Ładnie przykryjesz materiałem (takim specjalnym) i będzie cycuś :D

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2008, 22:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
wipeer napisał(a):
no i sprawa sie skomplikowała bo w tym linku to jednak kolega "kostek" miał zamontowane te przejścia w sedanie... a w Compaccie nie da sie takiego chwytu zastosować :kwasny: i chyba jedynym rozwiązaniem w takim razie bedą dziury w desce :kwasny: czy macie może jakiś inny pomysł na zaadoptowanie ori miejsc na 6x9???


wykombinowales cos z glosnikami z tylu w compact'ie? chodzi mi o wlozenie czegos wiekszego w oryginalne miejsca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 10:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
no nie bardzo bo to miejce jest za małe dlatego bede robił półke z mdfu i tam wsadze głosniczki....

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 10:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
wipeer napisał(a):
no nie bardzo bo to miejce jest za małe dlatego bede robił półke z mdfu i tam wsadze głosniczki....


szkoda ze nic sie nie da tam sensowniejszego zasadzic, dla mnie wkladanie w polke glosnikow odpada :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 10:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
no ja tez nie bede ciął ori półki tylko wytne taką samą z mdfu ładni ją obije materiałem i tyle. i wkażdej chwili bede mógł włożyc spowrotem oryginlną. nie ma innej opcji w compakcie albo półka albo skrzynia(co u mnie odpada)

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 10:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Widziałem jak jakiś geniusz powiększył ten plastik co jest z tyłu na głośnik i zapodał tam 6x9...
Ku mojemu zdziwieniu zmieścił się ten głośnik... wkładając go od góry...

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 10:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
wipeer napisał(a):
no ja tez nie bede ciął ori półki tylko wytne taką samą z mdfu ładni ją obije materiałem i tyle. i wkażdej chwili bede mógł włożyc spowrotem oryginlną. nie ma innej opcji w compakcie albo półka albo skrzynia(co u mnie odpada)


mialem glosniki w tylnej polce w poprzednim aucie, gralo to zadziwiajaco dobrze, ale skutecznie ograniczalo pojemnosc bagaznika, poza tym po wlamaniu i kradziezy polki z glosnikami troche zwatpilem i pozniej za kazdym razem pilnowalem sie gdzie i przy kim otwieram klape (mowie o osobach postronnych). Takze dziekuje za takie rozwiazanie, ja chyba pomysle nad zrobieniem suba z boku bagaznika, tak zeby byl na rowno z tapicerka oslaniajaca nadkole, tylko nie wiem czy to nie bedzie mialo zbyt malego litrazu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 10:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
u mnie z zewnątzr nic w srodku nie zobaczysz(kolejny plus ciemnych szyb) tak wiec o to to sie nie martwie. poza tym nie takie sprzety kradną... no własnie też nad ta zabudową myslałem tylko jak rozwązać dostępo do żarówek no i tak samo jak otworzysz bagażni to bedzie to widać...

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 12:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Zawsze możesz nie otwierać bagażnika :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pisałem już wcześniej.... że jest specjalny materiał na głośniki, którym można obić całą półkę tylną i nie będzie widać głośników... a zaletą tego materiału jest to że on przepuszcza dźwięk...

A skrzynię zawsze można zrobić luzem by w razie wypadów do sklepu można było ją wyjąć ;)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 16:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
dla pewności zaspawaj klape od bagażnika :rotfl:

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 16:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Morfii napisał(a):
Zawsze możesz nie otwierać bagażnika :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pisałem już wcześniej.... że jest specjalny materiał na głośniki, którym można obić całą półkę tylną i nie będzie widać głośników... a zaletą tego materiału jest to że on przepuszcza dźwięk...

A skrzynię zawsze można zrobić luzem by w razie wypadów do sklepu można było ją wyjąć ;)


pomysl o tym, ze jak otwierasz klape to glosniki od spodu widac. Mialem od gory kompletnie niewidoczne glosniki, ale od spodu niestety bylo je widac jak sie podnioslo klape. No i niestety poszly sie kochac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 17:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
bob_best napisał(a):
No i niestety poszly sie kochac
i co sie martwisz??? pewnie nie długo bedziesz mial parke nowiótkich 10-tek a za rok jak podrosną to już bedziesz mógł wsadzić je w oryginalne miejsca w nogach :D

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 17:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 267
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: E36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
wipeer napisał(a):
bob_best napisał(a):
No i niestety poszly sie kochac
i co sie martwisz??? pewnie nie długo bedziesz mial parke nowiótkich 10-tek a za rok jak podrosną to już bedziesz mógł wsadzić je w oryginalne miejsca w nogach :D


rozumiem ze magiczne slowa "w poprzednim aucie" Ci umknely ;) ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 17:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
:kwasny: eeeeeeeeee to fakycznie nie bedzie z nich pożytku ale powinieneś sie cieszyc czyimś szczęciem :hyhy: ... dobra koniec OT :P

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2008, 09:17 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
dobra wracając do audio w Compakcie

to:

przerabiałem ten temat i co mogę ci powiedzieć to ze:

- taka skrzynka się tam swobodnie mieści :hyhy: i ładnie zamiata :hyhy: i dociąża tył
Obrazek

- ale aby polepszyć dźwięk można zamontować tweetery (u mnie Blaupunkt'y) w słupki A (zamiast tych małych głośniczków w drzwiach) - różnica jest naprawdę Ogromna! (niestety fotek nie posiadam)

- z tyłu masz standardowo w tym takim plastiku głośniki NOKIA - co z nimi trzeba zrobić
np. oddać na złom :hyhy: , ja je usunąłem, zrobiłem w plastiku otwór pod 13'stki Pioniera i pokryłem je całe skają , a półka leży w garażu bo tylko miejsce zabierała :)

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL