BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 12:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] JAKA FIRME POWNIENEM WYBRAC do e36 sedan
PostNapisane: 4 stycznia 2007, 19:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Cz-wa
Moje BMW: e36 325tds
Kod silnika: m51
Mam juz pomysł na tanie caraudio. :hyhy: na tył kupuje przejscie na 6x9 a z przodu zostawiam 13 cm ale kupuje jakies lepsze. A jaką firmę radzicie na głosniki 6x9 na tył do e36 sedan ??? a na przód 13 cm ??? niewiem co wybrać ??? sony , lanzar, magnat???? mam radio blaupunkt 4x 45 albo 50 nie pamietam. moze byc link allegro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2007, 20:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
sony bym odradzal bo w dziedzinie car audio nie mam do nich zaufania, odnosnie glosnikow 6x9 zawsze bylem sceptycznie nastawiony, ale znajomy kupil konstrukcje Mac-Audio za okolo 150zl, szczerze to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyly, planuje kupic cos takiego wlasnie, Mac-Audio to pododzial Magnata wiec to tez bym polecal, pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2007, 20:36 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Alpine lub Pioneer.inna sprawa ze radyjko masz kiepskie no i bez wzmacniacza i tak i tak bedzie kiepsko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2007, 22:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Mam u siebie Blaupunkty, ale nie polecam, kolega ma JBL - i grają o niebo lepiej.

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 08:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Cz-wa
Moje BMW: e36 325tds
Kod silnika: m51
DZIEKI. juz wiem. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 12:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
ja bym jeszcze polecil 6x9 infinity. bardzo fajnie graja, czysto i swietny miekki bas.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 12:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 738
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e28
Kod silnika: M30B28
pytanie podstawowe brzmi ile chcesz wydać. wtedy napewno ktoś Ci pomoże, ktoś kto ma obcykany rynek CA.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 15:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Cz-wa
Moje BMW: e36 325tds
Kod silnika: m51
na glosniki 6x9 mysle ze do 200 zl. cosw miarę kupie nie ? http://www.allegro.pl/item154031673_alp ... ancja.html a co na to powiecie ????????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 17:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 44
Lokalizacja: MysiadÂło
u siebie tez chce zmienic na 13 jak fabryka kazała, ale przeniose wysokotonowe z drzwi na kokpit pod szybe.. kierunkowosc ma tutaj duze znaczenie.

co do głośniczków to polecam HERTZa ( moim zdaniem najlepszy dzwiek za tą cene)
- jest seria dla wzmacniaczy i bezposrednio do radyjka ( wieksza skutecznosc ) - a ceny kompletu to ok 300 pln :]

na tyłach sie nie znam, bo uważam że nie powinno ich tam być :rotfl:
wolę dobry bas, co przy moim Touringu nie było tak trudne do osiągnięcia jak przy sedanie lub coupe :P

_________________
E36::320i Touring::M-pakiet / E46::320d Touring M-pakiet

po zmianie z e36 na e46, moja ukochana stwierdzi³a ¿e oprócz koloru, niczym siê nie ró¿ni¹ .. hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2007, 02:04 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Ja zdecydowanie polecam amerykańskie PowerBass-y grają naprawde zajefajnie,mam takie u siebie 13-stki wmontowane pod nogami+tweeter (również Pb) na konsoli i zwrotnica pod nogami z dwóch stron za głównym dywanem,ich moc to 75W RMS i pod radyjkiem grają naprawde fajnie,moim zdaniem daj sobie spokój z tylnymi głośnikami a zainwestuj w skrzynie+wzmak w bagażniku ;) Ja mam z tyłu Skrzynie 45Litrów z bass refelxem a wniej również głośnik PowerBass 30cm z serii Extreme Evolution o mocy 450W RMS podpięty pod wzmacniacz typu monoblok firmy Ground Zero o mocy 500W RMS i mimo że nie posiadam z tyłu podłokietnika to trzęsie autkiem :hyhy: ostatnio nawet półka mi się obluzowała. :zdziwko:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2007, 08:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Cz-wa
Moje BMW: e36 325tds
Kod silnika: m51
:hyhy: :zdziwko: własnie mam dylemat. Miedzy głosnikami z tyłu 6x9. i skrzynką . ;) Dzięki za cenne porady i informacje. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2007, 21:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 44
Lokalizacja: MysiadÂło
jackywar napisał(a):
własnie mam dylemat. Miedzy głosnikami z tyłu 6x9. i skrzynką


bas !!!
+ kilka zabiegów rzeby go było w środku słychać :]

_________________
E36::320i Touring::M-pakiet / E46::320d Touring M-pakiet

po zmianie z e36 na e46, moja ukochana stwierdzi³a ¿e oprócz koloru, niczym siê nie ró¿ni¹ .. hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2007, 19:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: PrzedbĂłrz
Ja mam 13 HERTZA i 6x9 JBL i gra nawet niezle, ale basu to to zbyt duzego Ci nieda. Zapodaj jakąs skrzynke i wzmaka. Jak masz blache za siedzeniami to w tylnej pólce mozesz wyciąć otwory i dac na nie jakies maskownice po glosnikach. Ja tak bede robil bo mi zostaly maskownice po JBL. Ale narazie musze polozyc kable od wzmacniacza i od radia, tylko nie wiem gdzie i jak :( :( :(
Moze ktos pomoze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2007, 21:45 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
theszakal napisał(a):
Ja mam 13 HERTZA i 6x9 JBL i gra nawet niezle, ale basu to to zbyt duzego Ci nieda. Zapodaj jakąs skrzynke i wzmaka. Jak masz blache za siedzeniami to w tylnej pólce mozesz wyciąć otwory i dac na nie jakies maskownice po glosnikach. Ja tak bede robil bo mi zostaly maskownice po JBL. Ale narazie musze polozyc kable od wzmacniacza i od radia, tylko nie wiem gdzie i jak :( :( :(
Moze ktos pomoze?


Ja mam kable poprowadzone w następujący sposób:
1.Kabel zasilania wzmacniacza puściłem lewym progiem,akumulator masz pewnie pod maską więc puść go od akumulatora podszybiem (co jest taka kratka) przymocuj takimi plastikowymi zaciskami,miejsce do jego puszczenia jest pod tą czarną skrzynką co są bezpieczniki,masz tam 1 śrubę może 2 odkręć góre owej skrzynki i wepchnij tam kabel od wzmaka,następnie musisz pod kolumną kierownicy idzie taka duża zabudowa konsoli (nad pedałami) odkręć ją i tam jest przelotka gdzie ten kabel wpuścisz do środka,trza będzie jeszcze odkręcić lewy panel gdzie jest umieszczony głośnik pod nogami,ładnie upchaj kabel i schowaj go pod progiem.

2.Kabel do radia chinch puść prawą stroną również pod progiem,również musisz zdemontować panel głośnika.

Do bagażnika natomiast (wszystko zależy jaką masz kanape rozkładaną czy stałą) jeśli stałą to odpinasz oparcie i zdejmujesz siedzisko i tam bez rzadnych wierceń powinny być przelotki po prawej i po lewej stronie na dole w rogu kanapy powiększ je i wpuść kabel. Umnie dokładnie było tak jak opisałem.
Mam nadzieje że zrozumiałeś co nieco.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, 10:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Cz-wa
Moje BMW: e36 325tds
Kod silnika: m51
No to chyba zwaliłem sprawe. zamówiłem sobie zestaw 2x 13 cm BOSCHMANN + 2 x 6x9 JBL. 70 watt w rms. z tego co czytam. wynika ze dobrego basu nie uzyskam.... chyba musze pomyslec o subie... albo co moge w tej sprawie zrobic azeby bass byl lepszy???? :wstyd: :wstyd: :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, 11:20 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
jackywar napisał(a):
No to chyba zwaliłem sprawe. zamówiłem sobie zestaw 2x 13 cm BOSCHMANN + 2 x 6x9 JBL. 70 watt w rms. z tego co czytam. wynika ze dobrego basu nie uzyskam.... chyba musze pomyslec o subie... albo co moge w tej sprawie zrobic azeby bass byl lepszy???? :wstyd: :wstyd: :wstyd:



Buszmenów się nie kupuje bo lipa jest :kwasny: albo pomyśl nad kupnem specjalnych paneli,które się przykręca w drzwi,dzrzwi sobie wygłuszysz ładnie i wtedy dasz ładną 16-stke w drzwi i bass będzie ładny z przodu,kupując głośniki kupuj takie zestawy gdzie owa 16-stka będzie tzw midbassem/wooferem + zwrotnica+głośniczki wysoko tonowe :hyhy:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Cz-wa
Moje BMW: e36 325tds
Kod silnika: m51
no taaa. ale panele bardzo drogie są.... ;/ ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, 16:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
jackywar napisał(a):
2 x 6x9 JBL. 70 watt w rms. z tego co czytam. wynika ze dobrego basu nie uzyskam....


no nie przesadzaj jbl i 70 w rms to nie bedzie takiej tragedni, zreszta sie sam przekonasz jak zamontujesz. najwyzej podepnij do wzmacniacza. ja mam 6x9 infinity ale 100RMS i jestem zadowolony.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, 16:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Cz-wa
Moje BMW: e36 325tds
Kod silnika: m51
no to mnie pocieszyłes troszkę... hehe ;)). ogólnie sprawa nagłosnienia w moim BMW była by o wiele lepsza i łatwiej bylo by cos wykombinowac gdybym mial miejsce na głsoniki w drzwiach. ehh... zobaczymy jak sie spiszą moje 6x9(okazało sie ze kupiłem 100watt rms) i 13(30watt rms) . opisze napewno wszystko skrupulatnie. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, 23:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 738
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e28
Kod silnika: M30B28
te 13 buszmeny to zagrają tak jak seria lub nawet ciutke gorzej. wbrew pozorom to fabryczne nokie nie są takie tragiczne :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL