BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 10:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2009, 14:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 640
Lokalizacja: Bydgoszcz (4DON)
Moje BMW: e28
Kod silnika: m30b35
Garaż: E28 M535i
E39 B10 V8
R56 1.6D
Obrazek

przyczyna przerywającego radia to luzy na kostkach przy końcówce mocy...

pozdrawiam

_________________
Черный Bymep
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2009, 16:46 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
mulder napisał(a):
bezpieczniki unieruchomiłyby radio na 100% nie po 5 sekundach...

po to sa bezpieczniki zeby szybko dzialali :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 00:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: lubuskie
Moje BMW: e39 530d
mulder napisał(a):
nawigacja i zmieniarka też milczą, więc problem musi tkwić gdzieś indziej, czy instalacja radiowa jest oparta o jakiś zewnętrzny wzmacniacz?
Jak się powturzy to masz do wymiany wzmacniacz antenowy to częsta przypadłość,znajduje się w tylnym lewym słupku .Sprubój odłączyć styki ,prysnąć jakimś przewodnikiem i sprawdzić może tylko zaśniedziało,jak się powtórzy to wymiana.Najlepiej jak masz możliwość podłączyć kompa takiego jak ma ASO (gdyż radio w tym modelu jest diagnozowalne)powinien być zapamiętany błąd tego wzmacniacza ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 09:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 640
Lokalizacja: Bydgoszcz (4DON)
Moje BMW: e28
Kod silnika: m30b35
Garaż: E28 M535i
E39 B10 V8
R56 1.6D
kolego torsten, dzieki za podpowiedz, ale przyczyna lezala gdzie indziej, pozatym u mnie nie bylo dzwieku, wszystko slicznie dzialalo :)

_________________
Черный Bymep
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 19:59 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
a jak tam kolega Jarekc70?? problem rozwiazany czy nadal "meczarnia"??
pozdrawiam

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 16:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Kozienice
Niestety ''męczarnia" nic nie grzebałem, chyba kupie górę na CD myślę że powinno pasować bo kostki są takie same, tyko czy to będzie działać chodzi mi o sterowanie z kierownicy i współprace z wyświetlaczem MID. Jak myślicie ???

Mam jeszcze jeden problem dostałem 2 kluczyki do samochodu, 1 z pilotem drugi plastikowy oba wyglądają na orginalne tylko że silnik mogę odpalić tylko tym małym plastikowym. Kluczyk z pilotem normalnie otwiera zamki i zamyka ale silnika nim nie odpale :zalamany: Może coś poradzicie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2009, 19:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Kozienice
wreszcie kupiłem ale niestety kaseciaka + wyświetlacz mid w komplecie. Już coś gra tylko że na wyświetlaczu nie wyświetlają się funkcje radia a jedyne co mogę zrobić to przygłosić przyciszyć radio. Dobrze że mam sterowanie w kierownicy to mogę przynajmniej przewinąć kasetę lub zmienić radio. Teraz to nie wiem czego to może być pszyczyna na drugim wyświetlaczu tak samo pomocy!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2009, 20:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Jarekc70 napisał(a):
Mam jeszcze jeden problem dostałem 2 kluczyki do samochodu, 1 z pilotem drugi plastikowy oba wyglądają na orginalne tylko że silnik mogę odpalić tylko tym małym plastikowym. Kluczyk z pilotem normalnie otwiera zamki i zamyka ale silnika nim nie odpale :zalamany: Może coś poradzicie


W E39 były 3 rodzaje kluczyków

-główne - te z pilotem
-zapasowy - taki mały nie przeznaczony do stałego użytkowania, takie coś nawypadek awarii
-tzw hotelowy - mały plastikowy, otwiera dzwi i odpala ale nie otworzysz nim bagażnika ani schowka

Twój problem wygląda tak jakby ten główny Ci się rozładował ale z kolei wtedy i pilot by nie działał :/

Cytuj:
W kluczyku jest układ elektroniczny. Poprzez zamek zapłonu system elektroniczny samochodu wymienia z układem elektronicznym kluczyka określone dla danego samochodu i stale sie zmieniające sygnały. Dopiero po uznaniu kluczyka za "uprawniony" mogą nastąpić zapłon, dopływ paliwa i rozruch silnika.

Użycie siły może uszkodzić układ elektroniczny kluczyka. Rozruch silnika nie będzie wtedy możliwy


To z ksiązki do E39. Więc może kluczyk bedziesz miał do wymiany. Ostatnio sie dowiadywałem w ASO Fus w Warszawie to kosz 528,28 zł

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 19:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Kozienice
Z kluczykiem już doszedłem uszkodzony transponder. Ale nadal problem z radiem kupiłem i 2 tygodnie działało a dzisiaj już nie jak przekręce kluczyk gra 2 sekundy i przestaje a na wyświetlaczu jak nic sie nie wyświetlało tak nic sie nie wyświetla i nawet radia nie mogę zmienić. Dziwne jak by go coś wyłanczało za każdym razem jak kluczyk przekręce zagra 2 sekundy i przestaje, Może ktoś w Radomiu potrafi to zrobić ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 3 listopada 2010, 10:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e39 530d
posiadam bmw 530d z 2001roku, auto posiada duza nawi nie potrafie sobie poradzic z radiem wstalem rado odpalilem auto a kontrolka od radia wogole sie nie pali, sprawdzilem tuner wszystko jest ok dla pewnosci wyczyscilem go bo male slady korozji posiadal,alektryk sprawdzil tuner i napiencie na kosce i wszystko jest tak jak powino byc wiec jestem zielony blagam o pomoc??!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 25 listopada 2010, 09:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 21
Moje BMW: BMW E39
Witam jestem tu nowy ale tez mam problem z radiem ,po wejsciu do auta i włączeniu radja radio włącza sie i ale gra dosyć głośno i gra tylko jeden głasniik ,trzeba korzdorazowo ustawiać głośność balans prawo i lewo i tył przód


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 25 listopada 2010, 10:02 
nie zapamiętuje ustawien które wczesniej ustawiłeś...

brak stałego plusa w radiu... miałem to samo...

bezpiecznik cały, nie będe zrywal całej tapicerki aby szukac na kablu.... puscilem nowy staly plus, problem załatwiony :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 25 listopada 2010, 12:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 21
Moje BMW: BMW E39
Wielkie dzięki jutro postaram sie to opanować tylko jak sie zabrac do rozbierania tego radia mam kaseciaka z komputerem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 25 listopada 2010, 13:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 21
Moje BMW: BMW E39
Nie dało mi to spokoju i poszedłem to zobaczyć ale mam problem z przekręceniem tej sruby w radiu żeby je wyjąc .Chciałem podpiąc pod któryś z bespieczników ale potem swieci mi sie godzina i wyswietlacz na zegarach .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 25 listopada 2010, 13:59 
musisz puscic najlepiej od akumulatora plus do grubego czerownego kabla w kostce...

hmmmm. :/ nie wiem jak jest z kaseciakiem ale moje radio cd wychodzi tak:

zciagasz pokretlo glosności i tam rozpycha sie taka blaszke i wychodzi wyswietlacz... natomiast samo cd/radio wychodzi po odkreceniu 2 torksów albo ampulów nie pamietam dokladnie... jaka tam jest srubka.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 26 listopada 2010, 22:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 21
Moje BMW: BMW E39
Pobawiłem sie dziś z tym radjem pusciłem mu plus z bezpieczników ale to za słaby bo przy rozruchu tylko troszke przygsnie radjo i już traci pamięc ale zrobie to tak jak podpowiadałeś puszcze mu zasilanie z akumulatora i powinno być ok .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Niedziałające radio w E39
PostNapisane: 17 lutego 2016, 14:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 95
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Moje BMW: e36/e46
Kod silnika: M43B16
Garaż: Było e36 touring, jest e46 touring
Witam, podłącze się pod temat aby nie zaśmiecać nowym, w moim radiu działa tylko pokrętło volume oraz on/off na pokrętle aha i jeszcze przycisk wysuwania CD, nie mogę zmieniać kanałów na radiu FM ,oraz korzystać z innych przycisków, w sterowaniu z kierownicy działają przyciski volume oraz wybór kanałów/piosenek natomiast przyciski wyboru pomiędzy telefonem a radiem już nie, ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?

_________________
Obrazek Przejdź na ciemną stronęObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL