BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 21:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Sub Mobil Audio Illusion
PostNapisane: 1 marca 2007, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Jaworzno
Witam! mam takie pytanko, a mianowicie: szukam dobrego suba, i znalazłem Mobil Audio Illusion 30cm - dwucewkowy 2x8om - 250w - 95db, nosze sie z zamiarem kupna tego głośnika lecz zastanawia mnie jedna rzecz mam wzmacniacz od 2 do 4om a ten głośniczek ma 2x8om, jak to będzie grało gdy dostanie 4omy, i czy nie uszkodze głośnika lub na odwrót.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 02:13 
Hehe ziaro widze że nie możesz się zdecydować. Temat wyżej myślałeś nad pionkiem albo jblem. Żeby Ci pomoc musze wiedzieć jaka to jest ta moc 250W. Doczytaj dokładnie na jakiej rezonancji taką osiąga bo różnie mogą pisać. No i napisz co za wzmaka masz. Ma procesor wstawiony czy prosty i jaką ma znamienowa na 4 omach?
p.s ile ceni się ten mobilek jeśli można spytać?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 08:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Jaworzno
Witam! Szukam czegoś naprawde dobrego a ten głośnik jest dość ciekawy, znalazłem go na allegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=169632217 zbyt dużo na niego temat na necie nie ma. Aukcja sie kończy ale mam mejla i zastanawiam sie czy nie zaryzykować i w sumie blisko bym miał żeby osobiście odebrać i sprawdzić. Na głośnik moge przeznaczyć w granicach 500zł i kusi mnie! a cena sklepowa to około 700zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 14:17 
Kurcze no ciężko stwierdzić czy to co koleś napisał to prawda. 250W ale jakiej mocy i na jakiej rezonancji.. to duuuuuża róznica. Te drugie zawody koleś wygrał w kategorii 0-600 amator więc to żaden plus. Poprostu osiągnoł bardzo niskie tony. Pisze coś tam o 18Hz.. a to nie jest żadnym powodem do uwielbiania tego głośnika szczeże mówiąc. Jeśli chodzi o to że ma dwie ośmio omowe cewki to mogą wyjść małe kwiatki z tym.. wzmak ma 2-4 więc zalecane jest też taki sam opór głośnika. To jest właśnie powód czemu powinno łączyć się firmowo wzmaka z głośnikiem - bo mają praktycznie idealną rezonancje co do kilku tysięcznej co pozwala na granie w przewidzianym zakresie tonów. Nie napisałeś co za wzmaka masz..? Do tego głośnika musi być baaardzo mocny jeśli ma tylko 4 omy. Przydałoby się około 1000 W zakładając że ten głośnik ma 250W RMS.
To trochę taka gadka w ciemno bo nie znam dokładnie parametrów głośnika ani wzmacniacza. A jeśli łączysz 4 z 8 omami to musze znać dokładne szczegóły sprzętu bo o przepalenie nie trudno w takim wypadku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, 12:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
yeahman - sorry ale ktos w koncu musi to napisac - piszesz totalne głupoty. Dlaczego nie mozna głośnika 2 x 8 ohm podłaczyc do 4 ohmowego wzmacniacza ?? Wprowadzasz ludzi w błąd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, 12:59 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 76
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e36 318tds
Kod silnika: m41b18
nie no pojechales znowu yeahman, jesli glosnik ma dwie cewki po 8 ohm tzn ze mozna je polaczyc rownolegle zeby miec opor 4 ohm, nie jestem elektronikiem ale takie rzeczy co ty wypisujesz to masakra,a zew wzmacniacz moze pracowac z impendancja 2ohm to tylko dobrze o nim swiadczy,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, 16:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 738
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e28
Kod silnika: M30B28
co sie gościa czepiacie pracował na CA w MediaM to się chyba zna :mrgreen: yeahman a co to włąściwie jest ta rezonacja :-s

_________________
///MPower - bezkompromisowe połączenie pozornych sprzeczności


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2007, 00:27 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 76
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e36 318tds
Kod silnika: m41b18
nie lubie jak ktos gada glupoty i nikt na to nie reaguje, moze ktos by w to uwierzyl to bylo by nieprzyjemnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL