BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 10:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Maty wygłuszające
PostNapisane: 2 marca 2007, 16:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
Witam
Potrzebuje informacje na temat takowych mat.
Ile procent wygluszaja(o ile db), nazwy producentow(czolowych,cena nie gra roli)

Jak najwiecej info,namiary itp itd

Z gory wielkie dzieki

pozdrawiam

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 02:21 
Referacik o matach:

Maty wygłuszające robi się z gumy, aluminium oraz elastomerów. Budowa warstwowa czyli warstwy gumy aluminium i elastomerów (z tego są robione amortyzatory w rowerach hehe). Maty nie tylko wygłuszają co daję lepsze wrażenie odsłuchu wysokich i średnich częstotliwości a także "dociążaja arkustycznie" (jak to się mówi w slangu car aduio) przez co poprawia się nośnośc przedewszystkim niskich tonów. Z doświadczenia wiem że maty przy niskich temperaturach czyli -20 potrafią troszkę słabiej działać ale tego się nie uniknie. Fizyka. Są niby magiczne produkty ale ich magiczna jakość w niskich nawet temperaturach jest tylko chwytem reklamowym więc nie polecam przepłacać. W końcu na syberii nie mieszkamy. Maty montuje się zależnie od typu. Pdgrzewając lub poprostu naklejając. Montaż mat to około 5 dni pracy. Moj rekord to 2 dni ale to było w hondzie civic 3 drzwi. Małe autko. Dzięki matom można uzyskać nieodwracalnie szkodliwy hałas dla ludzkiego słuchu. To nie jest śmieszne. W większości aut z Drug Sound poprostu potrafi ogłuszyć do końca życia..
Konkrety: Maty z allegro po 3 zł za metr kwadratowy to klasyczny badziew.
Najlepsze moim zdaniem dostępne na rynku to Dynaplata. Arkuszach 70cm x 70cm 12mm - ~300zł te maty zaleca się głównie na podłogę i front (za deską).
W zależności od grubości maty tej firmy cena też może być niższa. Najtańsze będą oczywiście te 3mm. Skuteczność wygłuszenia zależy od jakości, producenta a przedewszystkim od grubości maty. Różne firmy różne grubości produkują. głównie 3mm 6mm 12mm (z dziesiętnymi ale kto by to spamiętał..)
Specjalne poduszki pod głośniki są w granicy 60zł za 2 sztuki. Maty kupuje sie zestawami. Tzn zestaw na drzwi podłoge dach itd. Np zestaw na drzwi czyli 4 pasy 30cm x 80cm kosztuje okkoło 200-250 zł. Wstawka mat czyli dociążenie arkustyczne najpier trzeba zrobić na papierze. Maty tanie nie są i dlatego lepiej kupić odpowiednią ilość. Opisałem tu koszta profesjonalnego wyciszenia. A nie takie za 100 zł całość gąbką (która nic nie daje) z allegro. Oczywiście firm i typów mat jest mnóstwo. Do wyboru do koloru. Kwestia podstawowa w dziale car audio "ile chce się przeznaczyć kasy?". To pierwsze pytanie jakie zadaję klijętom. Przypominam że wygłuszenie auta przy średniej jakości sprzętu nic raczej nie da. To tak jak lanie V-Powera do malucha.
P.S z ciekawości spytam planujesz wyciszyć swoje auto?
Napisz o co konkretniej Ci chodzi tzn czy szukasz tylko ogólnej info czy konkretów bo sam chcesz wyciszyć i jak coś to chętnie pomogę. Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 12:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
yeahman napisał(a):
Najlepsze moim zdaniem dostępne na rynku to Dynaplata


a moim zdaniem Dynamat'a ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 16:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
nie interesuja mnie maty do profesjonalnego car audio,a do wyciszenia pomieszczenia z agregatem hydraulicznym

http://www.puhdelag.alte.pl/html/technologie.html
????????????

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 18:02 
matt-el napisał(a):
yeahman napisał(a):
Najlepsze moim zdaniem dostępne na rynku to Dynaplata


a moim zdaniem Dynamat'a ;)

a moim zdaniem Dynaplata ;)


To najlepszy produkt tej firmy. Inne maty tej firmy są mniej więcej tej samej jakości co całe mnówstwo. Ta seria ich wyróżnia. Wiem to z doświadczenia własnego. Wyciszałem już wile aut.

Pablo a wcześniej pisałeś że cena nie gra roli.. Te maty które opisałem zdadzą też egzamin w aucie z agregatem. No chyba że szkoda Ci kasy to kup takie za 3zł m2 z allegro.. ale to nic raczej nie da.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 09:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
yeahman w gre wchodzi naprawde sporo metrow(samo pomieszczenie agregatu ma ok 13m2 a pomieszczenie operatora jest jeszcze wieksze) i cena nie gra roli,bo to jest naprawde precyzyjny sprzet za "4zł (z seścioma zerami) " jak powiedzial koles ktory tym sie "bawi" , ale chodzi o to ze to ma estetycznie wygladac i ma jak najwiecej pochlaniac db, w linku ktory podalem te plyty wygladaj calkiem niezle i chyba nie trzebaby bylo ich niczyc potem pokrywac,na razie szukamy najlepszego rozwiazania

pozdrawiam

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 08:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
maty APP nie są drogie ale nawet dobre, kup sobie twarde bo jest kilka rodzaji
i będziesz zadowolony... :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 15:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
wyboir padl na http://www.puhdelag.alte.pl/html/technologie.html
na sufit 4mm na sciane 25mm

zobaczymy o ile db spadnie :niepewny:

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL