BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 19:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Jakiej marki głośniki proponujecie?
PostNapisane: 26 marca 2007, 14:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 288
Lokalizacja: xxx
Witam, jakiej firmy glosniki polecacie, by poprawić brzmienie w e39? Nie chce zmieniać jednostki centralnej, zostaje BUSINESS ze zmieniarka MP3 X-Plood. Czy aby byl wiekszy bass to konieczna jest skrzynia w bagazniku? Nie ukrywam, ze korzystam z niego praktycznie codziennie i na tube basowa nie bardzo jest miejsce, chcialbym cos poprawic w audio...co radzicie? pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2007, 16:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 68
Lokalizacja: Kraków
To zależy, dobre głośniki 6x9 dają niezły efekt i poprawnie wysterowane na pewno by Cię zadowoliły.Jeżeli natomiast chcesz żeby wszyscy się za tobą oglądali to tuba jest dobrym rozwiązaniem ale biorąc pod uwagę brak miejsca to może powinieneś wziąc pod uwagę skrzynie basową lub zabudowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2007, 21:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Więc tak: w E39 truno jest poprawić brzmienie. Ale podstawą powinna być nowa jednostka centralna, jeżeli jednak chcesz ją zostawić (ja wkrótce wymieniam) to głośniki poprawiłyby efekt, ale najlepiej gdyby napędzał je wzmacniacz.
Co do basu, wiadomo, że najlepszy pochodzi z subwoofera, ale jak nie jesteś melomanem lub nie lubisz jak Cię słyszą w okolicy to się obędzie. Zwłaszcza, że sub musiałby być mocny, żeby było go słychać wenwątrz, ale wtedy niestety przechodnie słuchają razem z Tobą. Dobre głośniki (najlepiej DLS) napędzane wzmakiem moim zdaniem załatwią temat, ale jak najbardziej wskazane byłoby gdyby jednak komory głośników wygłuszyć matami.
I na koniec, gdybyś jednak uznał, że chciałbyś suba, a potrzeby przewozowe nie pozwalają na to, są teraz w sprzedaży płaskie subwoofery, które zajmują mniej miejsca i można je zamontować nawet we wnętrzu.

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2007, 20:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
zacznij od wygłuszenia drzwi... jakie fundusze posiadasz na tą zmiane?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, 05:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1355
Lokalizacja: Warszawa
misssiaq6 napisał(a):
zacznij od wygłuszenia drzwi... jakie fundusze posiadasz na tą zmiane?


Słuszna uwaga. Co do głośników proponuje ci Morela. Mi wygłuszono drzwi i wsadzono te Morelki - czyste piękne i mocne brzmienie. A najlepiej to napisz pw do BIG PUNA. On w E39 byłym kombinował mocno i wykombinował tak, że sie wychodzić z auta nie chciało. Cudo, ale szczegółów nie znam. Napisz doń czym prędzej i będziesz miał jasność.

_________________
GR.X.
Zakon Wysokich Napięć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, 12:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Moim zdaniem, dobrze wygluszyc drzwi (to jest podstawa), co do glosnikow polecam JBL-a, Infinity lub Hertz-a (mowie o systemach czyli.. Wysoki, średni i zwrotnica), taki sysytem koniecznie musi byc "napedzany" wzmacniaczem, bo inaczej Ci to za rewelacyjnie nie zagra.... Jesli chodzi o subwoofer to juz kwestia tego jak duzo mozesz zagospodarowac bagaznik, aby go tam zamiescic :) No i oczywiscie fundusze...

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, 18:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
aha. po wygłuszeniu drzwi najlepiej żeby głosnik był zamątowany stabilnie na panelu z MDF. do napędu koniecznie osobny wzmaczniacz !! przed zakupem głośnków rzdził bym Ci ich poprubować. nie warto kupować głośników bez ich wcześniejszczego odsłuchania... jednak jakie by to nie były wszystkie w przedziale cenowym od 500 zł zrobią dobre wrażnie. proponuje Ci posłuchać lilku zestawów zanim coś kupisz... poczytaj też gdzies o tym jaką charakterystyke mają najciekawsze dla Ciebie zestawy i nie pacz na dane mocy itp bo to nie jest ważne.
ze swojej strony moge powiedzieć o MB Quart`ach głośniki wysoko tonowe z kopułką tytanową. wysokie tony są bardzo wyraźne i detaliczne jednak nie walą po uszaczh:) mid bass mam 13 cm i nie jest to jakaś super rewelacja ale ostatnio się chyba dotarł i pokazuje na co go stać ;) ogólnie zestaw dobry do muzyki house techno...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, 20:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
misssiaq6 napisał(a):
rzed zakupem głośnków rzdził bym Ci ich poprubować


Jesli kupujesz firmowy sprzet to niema co probowac :) Wiem cos o tym :)

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, 21:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
miałem na mysli to jaką charakterystyke mają głośniki. bo jedwabne od tytanowych się różnią i to sporo. a wiadomo że jak sie kupi firme to się będzie zadowolonym:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 08:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
do mnie lecą właśnie Hertz :)

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 08:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
Kucharz napisał(a):
do mnie lecą właśnie Hertz :)


Polecam z całego serca, choć nie miałem w e39 to miałem w e32 grają zacnie, choć nie kosztują wcale mało :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 09:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
dużo jest takich firm jak hertz godnych polecenia... wydaje mi się że nie ma co sie rozdrabniać... hertz`ów nie słyszałem ale słyszałem o nich dobre opinie:d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2007, 14:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 288
Lokalizacja: xxx
Jesli chodzi o koszt glosnikow i ogolnie calej instalacji to chcialbym sie zamknac w 4.000zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2007, 15:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Pytanie jeszcze do Ciebie... Z subwooferem czy bez ?? :) Polecam jednak systemy Infinity lub Hertz-a ... czystosc dzwiku nie do pobicia, niesa glosniejsze od JBL-a, do ktorego mam sentyment, ale maja duuzo czystszy dzwiek, wiec albo, albo... Co do subwoofera, w tym wypadku polecam JBL-a serie Power, lub GTO (jesli niechcesz duzo wydawac)... No i do tego wzmacniacze, w tym wypadku wybor nalezy do Ciebie.. Oczywiscie jesli zalozysz system (glosnik, tweeter i zwrotnica) to oczywiscie niezagra Ci to pieknie bez wzmacniacza.... Wiec 1 wzmacniacz musi być na wnetrze auta, drugi bedzie napedzal subwoofer... Do tego dochodzi kondensator, czincze, bezpiecznik i inne kable :) Robilem zabudowe do Vectry B Kombii wiec wiem jak co z czym :) Nizej fotka jak to wyszlo :) Audio gra na takich gratkach :) : Wzmacniacz Blaupunkt GTA 4, wzmacniacz JBL GTO 601.1, przednie głośniki JBL GTO 6506e + gwizdki Blaupunkt, tylne głośniki JBL GTO 526 + gwizdki Blaupunkt, bagażnik – 2 głośniki JBL GTO 1202D, kondensator 1,2 Farad PYLE, kondensator 1,2 Farad LANZAR, kable do wzmacniaczy 4 GA, 2 bezpieczniki na akumulator (40A i 60A)

Obrazek

Wczesniej sprzet był w Renault Twingo ktore z reszta miało 2 razy I miejsce na IST w Poznaniu w 2005 i 2006 roku za CAR-AUDIO.....

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2007, 19:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
trzeba przyznać że zabudowa bagażnika w opelku wygląda bardzo przyjemnie:)
Mareczek 750 dardzo dobrze Ci radzi. ja bym brał do środka infinity a sub to już mniej ważne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2007, 22:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
A dziekowac :) Moge jeszcze wrzucic fotki Twingo jesli autor tematu niema nic przeciwko :)

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2007, 11:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
myśle że autor nie będzie miał nic przeciwko. co prawda auto do bani ale granie zobaczyć można :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2007, 12:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
No to prosze bardzo :)

Obrazek

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2007, 17:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
tylko coś nie wyszło

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2007, 18:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
własnie nie wyszło bo fotosów nie widać ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL