BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 02:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Jak działa imobiliser???
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
Wiatm mam takie pytanko. Jak działa imobiliser??? Mam narazie tylko to zabezpieczenie i nie wiem jak ono działa bo myslałem że to lepsze niż alarm i że też blokuje zapłon czy coś takiego więc ostatnio chciałem sprawdzić i zasunąłem się w srodku w samochodzie i chciałem zapalić samochód i odpalił. Nie wiem czy u mnie jest cos nie tak czy wy też tak macie. Jeżeli imobiliser służy tylko do zamka centralnego to lipa.

Moje drugie pytanie to jakie zabezpieczenie polecacie. Zastanawiałem się nad blokadą skrzyni biegów bo myślałem że imobiliser działa podobnie jak alarm ale teraz to już sam nie wiem. No i troche lipa że jak założe alarm to pilot w kluczyku już jest niepotrzebny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, 15:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
MaLiN napisał(a):
więc ostatnio chciałem sprawdzić i zasunąłem się w srodku w samochodzie i chciałem zapalić samochód i odpalił
to znaczy że zamknołeś sie w aucie i odpaliłeś tak ?
imo działa w ten sposób że musi byc orginalny kluczyk w stacyjce żeby odpalić, znaczy że nie odpali jak bys złączył kabelki od stacyjki czy jakimś wytrychem załączył itp.. :hyhy:
To że odpalił jak jak zamknięty to nic dziwnego (aczkolwiek przyznam się że nie próbowałem tego nigdy ;) )

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, 20:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Michalin
Imo działa w skrócie tak:
W kluczyku jest transporeder a wstacyjce antena to to czarne kółko jak wkładasz kluczyk.
Sygnał zamyka się przez stacyjkę moduł EWS (Electronic Vehicle Immobilization System czarne takie pudełeczko ) i sterownik silnika.
Jeśli te 3-y warunki są spełnione i sygnał się zamknie to silnik zagada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
spoko dzięki. A co myślicie o dodatkowym zabezpieczeniu??? Lepszy alarm czy blokada na skrzynie???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2007, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Michalin
Alarm - mowa o markowym produkcie np. Silicon, Langeford oraz inne oferują dużo opcji mozna zabezpieczyć między innym i skrzynie biegów (oraz inne obwody auta ),mowa oczywiście o zabezpieczeniu elektronicznym, mają gwarancje 2 lata rzadko ulegaja usterkom sprzedawane są przeważnie zawsze z montażem można dodać wiele modułów dodatkowych ,mozna zapalać automata (skrzynia biegów ) z pilota , moduł GSM powiadomienie na komórke ........
Najepszym zabezpieczeniem będzie jednak własny patent np jakiś ukryty wyłacznik itp.
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL