BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 30 sierpnia 2010, 15:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Od jakiegoś już czasu mam e46 z opcją TOP-HIFI. Mam porównanie tego zestawu do standardowego audio, nawet nie odnosząc go to niego jak dla mnie gra rewelacyjnie - pytanie jednak brzmi co dokładnie wchodzi w jego skład? Tzn jakie są różnice p-dzy standardem?

To co zauważyłem poza oczywiście jakością, bassem itd to to, że mam fabryczny dość spory wzmacniacz Alpine pod obiciami w bagazniku. Czy głośniki są inne i czy w półce jest SUB czy to, że tak ładnie tłucze bass wynika z dobrych niskotonówek? Czym z kolei różni się od HK?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 09:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Depson, nie wiem co sobie wymyśliłeś... ale co to ma niby być ten TOP-HIFi :rotfl: :rotfl: może chodzi Ci o to że masz wzmacniacz i tylko taka różnica od innego zestawu audio :rotfl: :hyhy:

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 13:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Moje BMW: 7er e38
W e38 Top-HIFI to: Przednie drzwi system poszerzony o sredniaka a i tak wszystko made by "NOKIA", tylne drzwi bez zmian, tylna polka doposarzona w ten caly system DPS ze wzmacniaczem i jakims tam procesorkiem chyba. Rewelacji niema ale lepiej od standardu gra napewno.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 13:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
czyli tak jak myślałem to samo tylko więcej głośników i wzmacniacz :rotfl: :rotfl:

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 14:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Gra dużo lepiej bo miałem 2x e46 ze standardem, teść jeździ trzecią a teraz mam tą - po rozkodowaniu vinu + przeczytaniu książki gdzie jest wbite opcjonalne doposażenie, widzę opcję "TOP HI-FI LAUTSPRECHER SYSTEM" więc mówienie, że coś sobie ubzdurałem jest lekko poronione :) Pytanie dotyczy tego co wchodzi w skład tej opcji a nie czy ona istnieje :) Myślałem podobnie jak Podpucha chciałem się upewnić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 14:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Morfii napisał(a):
czyli tak jak myślałem to samo tylko więcej głośników i wzmacniacz :rotfl: :rotfl:

czyli nie to samo :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 16 sierpnia 2018, 09:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Podbijam temat odnosnie tego Hi-Fi - mam w aucie to samo - wzmacniacz + 10 głośników i radio Alpine CDE-120RM i mam wrażenie że gra słabo, tzn w porównaniu z innymi autami z seryjnymi autami nie gra lepiej, a np basu wydaje mi się, że jest nawet mniej. Ze względu na seryjny wzmacniacz oraz radio alpine liczyłbym jednak na cos więcej (nie jestem audiofilem).

Czy jest coś co mogę sprawdzić na wstępie aby upewnić się, że wszystko działa jak nalezy? najbardziej zastanawia mnie ten wzmacniacz, jakby nie działał to byłoby to byłby tego jakiś rzucający się w oczy efekt typu brak dzwięku lub dzwięk tylko z niektórych głośników, czy raczej po prostu będzie grało jakby go nie było - bez szału?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 16 sierpnia 2018, 09:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie ma co oczekiwać jakichś oh i ah dźwięków z tak leciwego sprzętu :P

Może u znajomych gra ciutke lepiej bo mają mniej katowany sprzęt do granic możliwości...A może już u Ciebie pięć nie domaga... trzeba by zweryfikować :)

Znajomi u których gra lepiej nie mają wygłoszenia zrobionego na matach np ? A to już mocno poprawia walory dźwiękowe nawet na seryjnych przetwornikach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 16 sierpnia 2018, 10:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Logicznie gra chyba tylko HK w e46. Basik nawet kopie. Mi w zupełności wystarczało to granie, po nedznym e36 w ktorym miałem dołożony wzmacniacz z subem i głośniki pozmieniane.
Hk e46 ma z przodu 2 glosniki w drzwiach (sredni, niski) + gwizdek w słupkach. Z tylu w półce chyba 2 "niskie" i po jednym gwizdku w tylnych drzwiach. w sumie 10szt.
Teraz mam logic7 w 1er i gra dosyć podobnie, tylko bass lepszy ze wzgledu na 2 suby pod siedzeniami

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 16 sierpnia 2018, 11:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Panowie, nie oczekuję jakiejś super jakości bo zdaję sobie sprawę, że to nie tej klasy sprzęt, ale myślę że powinno być lepiej - mam porównanie np z audi a6 c5 na standardowym nagłośnieniu (mamy dwa takie auta) oraz astra bertone 2, moja stara a4 b5 na standardowym radiu wszystkie auta grają lepiej, przede wszystkim u mnie brakuje basu, mam ustawione na 12 (skala jest od -12 do 12) i nie ma mowy o tym, żeby było go w odczuciu za dużo, a np jak ustawiam radio w audi na jakimś tanim radiu VDO to jak ustawię na max - słychać, że bas jest zbyt przytłaczający. Żadne z aut, do jakich porównuję nie ma żadnych dodatkowych wygłuszeń ani "teoretycznie" lepszych podzespołów. Teraz u mnie w aucie czuję jakbym miał z 6 głośników i zwykłe radio- a podobno alpine jednak daje lepszy dźwięk od standardowego kaseciaka.

Jak mogę sprawdzić czy u mnie wszystko jest ok? jak sprawdzić wzmacniacz żeby wykluczyć jego niesprawność?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 16 sierpnia 2018, 13:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Audi zawsze grało lepiej od BMW taka szara prawda...

Porównując Bose do HK również jest dużo lepiej dla Bose ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 16 sierpnia 2018, 17:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
pacos napisał(a):
a podobno alpine jednak daje lepszy dźwięk od standardowego kaseciaka.
dupa tam, bicie piany, ktoś sobie wymyslil że jak włożysz Alpine to od razu jakbyś zestaw kina w aucie zamontował, a z podswietleniem bursztynowym to już hi-endowy sprzęt. Samym Radiem gówno zmienisz, podstawą do dobrego grania jest porządny wzmacniacz odpowiednio wysterowany pod posiadane głośniki. Tyle tak naprawdę potrzeba aby zadowolić 90% słuchaczy. Dobre radio daje szersze możliwości sterowania swoik rozbudowanym nagłośnieniem, a w seryjnym - strata kasy na cos drogiego. Zwykły zjadacz potrzebuje volume+-, bass+-, treble+-, + parę ustawień eq, ewentualnie aux/bt... I tyle...

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 16 sierpnia 2018, 22:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kszyhu nie do końca takie bicie piany... zmiana jednstki jest w stanie poprawić jakość dźwięku ale nie jest to zmiana na tyle by zadowolić przeciętnego słuchacza więc zwyczajnie szkoda iść tą drogą ;)

Poprawa montażu fabrycznych głośników i wygłuszenie również na serii daje sporą poprawę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 15 października 2018, 09:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Dobra, Panowie - tak jak juz mówiłem, staram się być obiektywny i biorę te wszystkie aspekty pod uwagę.

1. Żadne z aut, z którymi porównuje swoje e46 nie ma żadnych dodatkowych wygłuszeń, większość z nich to typowe woły robocze o które nikt specjalnie nie dba, a już na pewno nie w kwestii jakichś ulepszeń audio,

2. U mnie nic nie jest katowane,

3. To, że audio w Audi gra fabrycznie lepiej to już wiem zarówno z własnego doświadczenia, jak i tego, co zdążyłem się naczytać w internecie

4. Nie oczekuję jakichś niesamowitych doznań i staram się byc obiektywny, ale nie wierzę, że lepszy od seryjnego, fabryczny zestaw audio może grać tak kiepsko.

Czy jest coś, co mogę sprawdzić aby być pewnym czy wszystko działa jak należy? jest jakaś możliwość na sprawdzenie wzmacniacza i tego, czy on w ogóle działa (fizycznie sprawdzałem - jest na swoim miejscu ale nie ma na nim żadnych diod ani czegokolwiek po czym od razu widać, że pracuje)? Co mogłem sprawdzić to już sprawdziłem, że każdy z 10 głośników gra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 20 listopada 2018, 17:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 302
Lokalizacja: WPN/WD
pacos, przekoduj radio ncs, nawet tym samym plikiem i powiedz czy róznica była..
ps. sprawdź jakie masz radio włozone

_________________
Timeless Ultimate Driving Machine


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] co wchodzi w TOP-HIFI
PostNapisane: 22 listopada 2018, 09:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Auto w międzyczasie sprzedałem, szkoda ze nie zdążyłem zamontować ori CD, wydaje mi się, że byłoby lepiej na ori radiu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL