BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 00:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Alternatywne rozwiązania car audio w BMW
PostNapisane: 25 maja 2007, 12:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
Jak wszystkim wiadomo, każda kolejna edycja aut bmw komplikowała sprawę modyfikacji seryjnego car audio. Tak jak np. w e30 sprawa była prosta, to juz w e39 i nowszych wymiana radyjka czy źródła dźwieku powoduje u właściciela wystąpienie piany na całej twarzy.

Wiadomo również, ze były juz podejmowane próby wymiany radyjek na tym forum (np. Kucharz, BIGPUN) ale w dziale elektronika & audio wciąż pojawia sie wiele pytań o modyfikacje, więc proponuje utworzenie osobnego tematu, do którego bedziemy włączac nowe pomysły, stare pomysły, nowinki i inne przydatne sprawy modyfikacyjne. Tematy archiwalne przeważnie szybko znikają poprzez mała ilośc odwiedzających / czytających i na forum krążą ciągle te same pytania...

Przykład: ostatnio pojawiły się na rynku transmitery pozwalajace na przesłanie sygnału z playera mp3 do radia fm. Jakośc do bani, ale pierwszy krok został juz zrobiony. TAKA właśnie informacja przydałaby mi się wcześniej, to odradziłbym zakup takiego badziewia mojemu koledze. O takie spostrzeżenia właśnie proszę.

I ja mam kilka pytań.

Jak podłączyc mp3 do radia w e39 - czy trzeba wywalic zmieniarke i mp3 dac w jej miejsce, czy są inne patenty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2007, 11:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
i dupa, nikt nic nie napisał.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, 23:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
ja podłączyłem mp3 przez kasetę adaper. Jakość napewno lepsza niż transmiter ale moim zdaniem radio fabryczne i tak nie zagra tak jak jakieś fajne radyjko niefabryczne. W moim e34 jak zmienilem radio fabryczne na kenwooda za 400 zł to przeżyłem szok i nie mogłem uwierzyć że głośniki fabryczne mogą tak grać. Teraz w e39 zamierzam zrobić to samo tylko że planuje kupić radyjko za około 600-800 zł tylko problem będzie z wstawieniem go w miejsce tej dużej dziury ale jakoś sobie poradze i oczywiście zamieszcze fotki.

Więc ja uważam że jeżeli chcesz podłączyć mp3 to możesz kupić zmieniarkę bo wynalazki typu kaseta adapter czy transmiter to lipa. Oczywiście jeżeli masz jakieś wypasione radio fabryczne. Zrób lepiej sobie porównanie z jakimś innym radiem. Podłącz radyjko jakieś nie fabryczne oczywiście dobrej firmy i sprawdź jak będzie grało bo wydaje mi się że wymiana radia na jakieś alpine czy pioneer będzie lepszym wyjściem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, 09:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
MaLiN napisał(a):
tylko problem będzie z wstawieniem go w miejsce tej dużej dziury ale jakoś sobie poradze i oczywiście zamieszcze fotki.
sa takie "zaślepiki "do tego ;) jak dlamnie to największym bólem jest to że fabryczne bardzo dobrze wyglada a cobyś nie wstawił będzie gorzej :/ , no i jeszcze sterowanie z kiery.... ale niektóre alpiny wiem że współpracują

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, 12:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
zaślepka nie wchodzi w gre bo ona lipnie wygląda planuje robić coś swojego. Wiem że fabryczne radio extra się komponuje z wnętrzem ale ja mam zwykłego kaseciaka bez możliwości podłączenia zmieniarki więc nie mam wyjścia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, 15:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
MaLiN napisał(a):
le ja mam zwykłego kaseciaka bez możliwości podłączenia zmieniarki więc nie mam wyjścia.
jesteś pewnien że nieda sie zmieniarki podłączyc ?
ja tez mam kaseciaka i zmienierke mam. (radio to business)

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, 16:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
jestem pewiem bo ja mam zwyłe reverse rds czy jakoś tak i tam się nie da nic zrobić, kierownicę też mam zwykłą bez przycisków, komputer mam wyświetlany pod zegarami więc oprócz wyglądu nic nie tracę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, 10:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
MaLiN napisał(a):
zaślepka nie wchodzi w gre bo ona lipnie wygląda planuje robić coś swojego
Koledzy a moze to nie jest taki zly pomysl. Na allegro mozna kupic okleiny drewnopodobne mozna by dobrac cos do swojego koloru wnetrza okleic ta zaslepke i wstawic radyjko mysle ze nie wygladalo by zle. Widze to w wyobrazni ale pojecia nie mam jakby to wygladalo live. Wydaje mi sie ze te okleiny sa dosc przyzwoitej jakosci kiedys widzialem takie cos na parkingu w toyocie i dosc ladnie wygladalo.

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL