BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 01:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 12:10 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Kolego Szebart, zwykły user nie kupi Alpine właśnie przez jego interface użytkownika.

W sensie sytuacyjnym, to jak dobór dobrych perfum na oczyszlani ścieków - mówie o zajawkowanie się car audio - ale nie mówię że to coś złego.
Lubie angielski humor, i celowo pisze jak pisze.
A jak byście nazwali posiadacza kilkunastoletniego auta które pali 20l/100km i na które wydaje miesięcznie harmonie pieniędzy ?

Nie chce mi sie dalej dyskutować, bo wymyślacie rzeczy których nie napisałem.
Alpine grał kiepsko. A brak sensownej korekcji jest szczytem właśnie pogibania ze strony producenta.
Pytałem się kiedyś, czemu tam nie ma tej korekcji. Odpowiedziano że celowo.....
Super, więc celowo radio wyposażono w dźwięk jadący drętwym środkiem...

Korekcja w czasie jazdy ?
Prosze bardzo.
Jade z pasażerem z tyłu, który usnął właśnie, a w radiu leci coś ciekawego, ruch ręką, i przesuwam balans - Front-Rear, na przód, żeby nie przeszkadzać śpiącemu.
Wkładam płyte nagrywaną nie wiadomo gdzie, bez dobrego masteringu.
Zdudnienia rzucają się na głośniki, szybki ruch do korekcji, i osłabiam equalizacje na dole pasma.
Przykłady jakich setki.

Rozumiem, że system, że osobna końcówka, ale na Boga ja kupiłem radio-odtwarzacz, a nie jesnostke centralną, i wali mnie za przeproszeniem opcja budowy systemu.

Panowie, patrzeć bardziej z boku....

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 16:50 
Boogie napisał(a):
A jak byście nazwali posiadacza kilkunastoletniego auta które pali 20l/100km i na które wydaje miesięcznie harmonie pieniędzy ?


Koneser.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2007, 23:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 301
Lokalizacja: Jejkowice
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było
E36 Compact 316i
E39 525TDS
E46 Coupe 320d, 325i
E30 318i cabrio
E60 520i, 520d, 525ia, 520da lift
E34 520ia
F30 320i
E87 118d
F10 520d, 525d
G31 520xd
Oj Panowie .. wiedząc ze zaczniecie tak ostro dyskutować na temat radyjek to nie wyskoczyłbym z Tym Pioneerem :)... ale powiem tak.. Pioneer to bardzo dobre radio posiadające głębie i dość dobre funkcje. za 700 zł mozna dorwac naprawde dobrze grające radio. Problem nie polega na tym ze bedzie znacząco lepiej grało od Alpinów czy Sony w tej cenie, ale jest wykonane solidnie i ma opinie nie psujących sie radyjek.. !(każdy sprzet sie moze zepsuć wiec kij z tym) Nie poleciłem Koledze tego radyjka dlatego ze posiadam pioneera bo nie posiadam.. ale miałem kontakt z naprawde wieloma modelami Pioneera i wiem ze nie są to pieniązki wyrzucone w błoto!

Osobiście posiadam Blaupunkta Freestylera. Radyjko okropnie brzydkie i nawet nie pasujące do reszty.. ale ma niesamowitą mozliwość korekcji zarówno pasma głosu jaki ustawień highów midów i basów..

_________________
Obrazek

http://www.alpina-automobiles.com/

AUTOMOBILE MEISTER WERKE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2007, 09:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
Cytuj:
Kolego Szebart, zwykły user nie kupi Alpine właśnie przez jego interface użytkownika.
Mysle ze to raczej kwestia zasobnosci portfela a nie interfejsu i nadal mysle ze wyolbrzymiasz sprawe. Wszystkie funkcje i dostep do nich mam za pomoca jednego przycisku i galki lub jak mi wygodniej to slajda - wiec bez przesady. Na marginesie nie obraz sie ale wydajac 1500 na radio bez korekcji chyba nie wiedziales co robisz albo nie za bardzo masz ogolnego pojecia. Sa alpiny i Alpiny tak jak pioneery i Pioneery. Cena nie zawsze odzwierciedla osiagi dlatego trzeba je sprawdzac przed tak sporym zakupem. Mozesz podac nazwe tego modelu? Ciekaw jestem ktory to taki drogi i nie mial owej korekcji bo wierzyc mi sie nie chce.
Boogie napisał(a):
Korekcja w czasie jazdy ?
Prosze bardzo.
Jade z pasażerem z tyłu, który usnął właśnie, a w radiu leci coś ciekawego, ruch ręką, i przesuwam balans - Front-Rear, na przód, żeby nie przeszkadzać śpiącemu.

wciskam galke 3 razy i krece w lewo lub prawo - litosci to takie skompliwkowane?
Boogie napisał(a):
Wkładam płyte nagrywaną nie wiadomo gdzie, bez dobrego masteringu.
Zdudnienia rzucają się na głośniki, szybki ruch do korekcji, i osłabiam equalizacje na dole pasma.
Po to jest funkcja MX by ja wlaczyc i by oczyszczala syf z plyt - i nie mow ze nie dziala bo dziala. Ewentualnie wciskam galke raz i skrecam bas w lewo i nie ma zdudniania
itd itp. Po prostu nie lubisz alpiny Twoj wybor - lecz po co ja oczerniac skoro miliony maja odmienne zdanie niz Ty.

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2007, 15:02 
MALIN tyulko nie mow ze chcesz te radio do e39 !!

ja tylko jak kupuje to PIONNER .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 00:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 301
Lokalizacja: Jejkowice
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było
E36 Compact 316i
E39 525TDS
E46 Coupe 320d, 325i
E30 318i cabrio
E60 520i, 520d, 525ia, 520da lift
E34 520ia
F30 320i
E87 118d
F10 520d, 525d
G31 520xd
bodziotg77 napisał(a):
PIONNER .


albo PIONIER..... lol ;)
tez takie spotykam na targu :]

_________________
Obrazek

http://www.alpina-automobiles.com/

AUTOMOBILE MEISTER WERKE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 10:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
bodziotg77 napisał(a):
MALIN tyulko nie mow ze chcesz te radio do e39 !!

ja tylko jak kupuje to PIONNER .



No oczywiscie ze do e39. Wiem ze nie bedzie troche pasowalo do kolorystyki podswietlenia ale mi chodzi bardziej o radio a nie o wyglad. Za 750 zł moge kupic pionnera wysokiej klasy albo alpine jakies cde i nawet pilota nie dadzą.

Sam juz nie wiem wywiązała się kłótnia i to na bezsensowny temat bo ja chciałem się dowiedzieć jakie radio za taką kasę najlepsze mogę kupić a wy kłócicie się które radio jest prostrze w obsłudzea na dodatek mówicie o jakims radiu za 1500zł. Dla mnie to bez różnicy czy coś się zmienia 1 przyciskiem czy trzeba szukać po menu. Radio raz się ustawia i już tak zostaje.

tylko jeden kolega mi zaproponował radyjko czyli pionner 6900IB a reszta kłóci sie czy lepsze są alpine czy pionner a przecież to bez sensu bo wiadamo że alpina za 500 zł nie umywa się do pionnera za 1500zł i odwrotnie.

Dajcie jakies konkretne modele do ok 750 zł i o czywiście sensowne i żeby nie były gorsze niż ten pionner.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 12:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 58
Posty: 659
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36i Compact
Kod silnika: M43
właśnie przedwczoraj kupiłem :

Pioneera DEH - 2920MP

Obrazek

Odczyt MP3/WMA/WAV/ CD-R/CD-RW

wejscie na interfejs fabrycznego sterowania z kierownicy

Tuner D4Q Digital AM/FM RDS

Odczyt CD/CD-R/RW

Wzmacniacz 4 x 50W MOSFET

System korekcji dźwięku EEQ

1 wyjście przedwzmacniacza typu RCA


TUNER

RDS (PI, PS, AF, TP/TA)

ARC FM

D4Q (ARC 5)

Automatyczne wyszukiwanie najsilniejszych stacji (BSA)

Szybki tuner z syntezatorem PLL

Tłumik szumów pulsacyjnych (PNS)

Pamięć 18 stacji (FM 1,2, ML)

Pamięć najsilniejszych stacji (BSM)


ODTWARZACZ CD

Cyfrowy filtr o 8x nadpróbkowaniu

1-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy

Przewijanie w przód/tył

Powtarzanie

Przeszukiwanie ręczne/ścieżki


SEKCJA AUDIO

Maksymalna moc wyjściowa 4 x 45W:

Moc wyjściowa DIN (DIN45324, +B=14.4 V) 4 x 25 Watt

System korekcji dźwięku EEQ:

5 zaprogramowanych trybów korekcji

Możliwość dokonania własnych ustawień korektora

3-pasmowy korektor parametryczny

Loudness (3 tryby)

SLA ( regulator poziomu źródła)

Fader

1 wyjście przedwzmacniacza typu RCA


SPECYFIKACJE TECHNICZNE

Charakterystyka częstotliwości: 5 - 20 000 Hz

Współczynnik sygnał/zakłócenia: 94 dB/1 kHz

Zakres dynamiki: 92 dB/1 kHz


OGóLNE

łącze ISO

Zdejmowany panel frontowy

Możliwość instalacji w zakresie 0-60° .



Jestem z niego bardzo zadowolony a kopa ma naprawdę zdrowego

Pozdro.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 13:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 301
Lokalizacja: Jejkowice
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było
E36 Compact 316i
E39 525TDS
E46 Coupe 320d, 325i
E30 318i cabrio
E60 520i, 520d, 525ia, 520da lift
E34 520ia
F30 320i
E87 118d
F10 520d, 525d
G31 520xd
MaLiN napisał(a):
Dajcie jakies konkretne modele do ok 750 zł i o czywiście sensowne i żeby nie były gorsze niż ten pionner.


http://www.allegro.pl/item205010871_ken ... gwar_.html
Kenwood KDC-W4037A

http://www.allegro.pl/item202891146_alp ... _gwar.html
Alpine CDE-9881R

http://www.allegro.pl/item203167061_per ... d_300.html
Nakamichi CD 300

http://www.allegro.pl/item205599090_now ... r_lcd.html
Panasonic CQ-C7305N

http://www.allegro.pl/item203729300_jvc ... v_vat.html
JVC KD-G821

http://www.allegro.pl/item204652176_sup ... mp_57.html
Blaupunkt Hamburg MP57

http://www.allegro.pl/item202897203_cla ... 8_rmc.html
Clarion DXZ 758 RMC

to są radyjka róznych firm na które mozna zwrócic uwage...są zblizone do pioneera 6900!
na szczegolną uwagę zasługuje Nakamichi, Blaupunkt Mp57 ... Clarion tez jest ok! :) Starałem sie dobierac radyjka raczej z czerwonym podswietleniem do zegrarów albo białym który w ogole nie przeszkadza ( moim skromnym zdaniem)

Zycze udanego wyboru. Pozdrawiam... jak masz jeszcze jakies pytanko to wal :)

_________________
Obrazek

http://www.alpina-automobiles.com/

AUTOMOBILE MEISTER WERKE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 15:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
Kurde fajny ten blaupunkt wszytkie wejscia ma i na maxa funkcji tylko, że wszyscy piszą, żeby teraz liczą się tylko Clarion, Alpine, Pionner. Sam już nie wiem co wybrać.

A wiec do wyboru mam 3 radia i doradźcie które wziąć:

Blaupunkt Hamburg MP 57
Pionner 6900IB
Alpine CDE-9881R


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 15:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
a moze takie ? Obrazek :hyhy: :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 18:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
miałem sony i mam alpine. sony już więcej sobie nie kupie. posiadałem model M700R więc wysoki. miał od groma funkcji więcej niż moja alpina. nie mam nic do zarzucenia temu słoniowi którego posiadałem. bawiłem się pionnerami i trudno było mi dojść do jakiś funkcji co i jak sie zmienia. były to banalne sprawy. w JVC nie miałem takiego problemu. w alpinie jak w domu:) ogólnie po chwili zabawy każde radio jest do przejścia. oczywiście są wyjątki. w to co mówi Boggie jakoś ciężko mi przyjąć i troche w to nie wierze. ogólnie moge powidzieć złe rzeczy o Alpinie: pierwsza to troche tandetnie wykonany panel, przyciski działają zbyt "plastikowo" pokrętło jest super. i faktycznie boogi miał troche racji z tymi hercami. to takie troche nipotrezebne jest. ale ogólnie podchodząc do sprawy ciężko wyrwać lepsze radio niż Alpine w danym przedziale cenowym. aaa i jeszcze Media Xpander, to nie jest polepszenie jakości dźwięku. mam nawet wrażenie że pogorszenie. jest to funkcja w stylu LOUDNES jaka jest w pionkach. tyle że w nich lepiej działa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 20:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 301
Lokalizacja: Jejkowice
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było
E36 Compact 316i
E39 525TDS
E46 Coupe 320d, 325i
E30 318i cabrio
E60 520i, 520d, 525ia, 520da lift
E34 520ia
F30 320i
E87 118d
F10 520d, 525d
G31 520xd
MaLiN napisał(a):


A wiec do wyboru mam 3 radia i doradźcie które wziąć:

Blaupunkt Hamburg MP 57
Pionner 6900IB
Alpine CDE-9881R


Sam mam Blaupunkta... mimo ze moje wyglada koszmarnie to gra naprawde super.
Pioneer tez jest extra.... testowałem wiele pionków i model 5800/5900 i seria z organikiem 6800/6900 to bajka! Na poczatku roku takie 6800 kosztowało 1200 zł w Media
Alpine? przyznam szczerze.. kontakt z Alpine'm urwał sie po ciągle grającym kaseciaku w moim pierwszym autku. z tego co poczytałem... Alpine jezeli mowimy o klasie srednio/wyzszej i wyzszej to dobre radyjka ale sami przeciez powiedzieliscie ze Alpine to legenda! A za legende sie płaci.. wiec moim skromnym zdaniem tanszy Pionek bedzie grał podobnie jak 200 zł drozszy Alpine.
Radyjko 6900 to bardzo udany Model... ten Blau zresztą tez... ale ono generalnie drożej wychodzi!...
Pioneer albo Blau

_________________
Obrazek

http://www.alpina-automobiles.com/

AUTOMOBILE MEISTER WERKE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2007, 23:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
Wielkie dzięki za rady może jeszcze ktoś coś napisze w temacie.

Ja bardzie skłaniam sie ku pionnerowi bo bawiłem się nim i ściągnąłem nawet instrukcje i po przeczytaniu stwierdziłem że ma na maxa funkcji. Blaupunkt widze że też jest wypchany na maxa i nie trzeba jakiś dodatkowych kabli żeby mieć usb czy aux, ale moim skromnym zdaniem blaupunkty troche tak plastikowo wyglądają a pionner jest bardziej elegancki tak jak moja BMKA :) no i oczywiście pilota dają a to fajna sprawa jak się siedzi z dziewczyną na tylnim siedzeniu :rotfl: . A co do alpine to jakoś mi to radio nie podchodzi głownie z tego powodu że brak jakich kolwiek dodatków jak chociażby aux do wszystkiego trzeba jakies kable dokupować a o pilocie już nie wspomnę, a cena jest dość wysoka.



Poczekam jeszcze na opinie innych ale jak narazie to 6900 IB rządzi

W media pionner kosztuje 1100 zł w innych sklepach też a na necie 750 zł czy może wie ktoś czemu taka różnica może ta gwarancja jest jakaś lipna i nie uznają mi jej w Polsce??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 06:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 301
Lokalizacja: Jejkowice
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było
E36 Compact 316i
E39 525TDS
E46 Coupe 320d, 325i
E30 318i cabrio
E60 520i, 520d, 525ia, 520da lift
E34 520ia
F30 320i
E87 118d
F10 520d, 525d
G31 520xd
MaLiN napisał(a):

W media pionner kosztuje 1100 zł w innych sklepach też a na necie 750 zł czy może wie ktoś czemu taka różnica może ta gwarancja jest jakaś lipna i nie uznają mi jej w Polsce??


Ciesze sie ze mogłem pomóc..

co do sprzedaży na allegro... Allegro to wyznacznik cen bez podatku i marży...
tam są produkty albo po cenach zakupu przez handlarzy... albo po cenach wyprzedazowych...
Kupuj radyjko od super sprzedawcy... lub od kolesia który posiada same pozytywy i daje przy tym dogodne warunki sprzedarzy wysyłkowej jak i gwarancyjnej. Mozna tez poszukac blisko i odebrać towar osobiscie... gwarancja bedzie sie liczyc tylko i wyłacznie z potwierdzeniem zakupu ( paragon, faktura) wiec szukaj kogos kto CI takie cos wystawi bo wiekszość pisze ze jest gwarancja albo ze On daje rok gwarancji a co potem? za 6 miechów sie zepsuje a kolesia nie ma :zalamany: Z pieczątką i potwierdzeniem zakupu zawsze mozna oddac sprzet do producenta lub serwisanta firmy. Pozdrawiam

Pionek 6900 jest ok:) napewno lepiej wyglada niz kazdy blaupunkt...:)

_________________
Obrazek

http://www.alpina-automobiles.com/

AUTOMOBILE MEISTER WERKE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 19:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
zanim kupilem swoja alpine mialem ochote na tego JVC EXAD mozna go wyrwac na allegro za 700-800 mialem poprzednio JVC podobnej klasy i szczerze polecam zwlaszcza tego EXADA bawilem sie nim w Saturnie w Krakowie zarowno obsluga jak i dzwiek jest spoko (do tego panel dotykowy ciekawy bajer:) )

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
fajne radyjko ale ja znalazlem tylko jedno takie na allegro i to za ponad 1000 zł, a tak na marginesie to dlaczego jednak wybrałeś alpine??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 21:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
wybralem Alpine :
1. Bo zawsze chcialem ja miec
2. Bo porownywalem ja do swojego poprzedniego radia JVC SH9101 i powalila je na lopatki a Pioneer mi sie nie podoba za cholere (nie mowie o osiagach tylko wygladzie bo dla mnie wyglad TEZ sie liczy)
3. Bo mi sie podoba design
4. Bo sie ladnie komponuje z BMW
5. Bo czytalem opinie na roznych forach
6. Bo radzilem sie sprzedawcow
7. Bo radzilem sie kolegi ktory ma najwiecej pojecia na temat audio posrod ludzi ktorych znam
8. Bo kupilem je za 850 zl na allegro!!! a stare sprzedalem za 550 czyli wyszlo mnie za 300zl w stanie praktycznie nowym z calym kompletem (pudelko.. itd)
:)

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL