BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 9 czerwca 2016, 17:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 34
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28TU
tak wielce prawdopodobne jest że jest uszkodzony siłownik najlepiej wyciag go na zewnatrz i spradz czy na krotko zamyka, albo podmien od kogos Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 6 sierpnia 2017, 16:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 30
Posty: 1
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18i
Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu.
Moje autko z 98r. posiada orginalny centralny zamek w pilocie
Mam założony alarm Baracuda C1 z pilotem i na jednym przekaźniku. Wszystko działa, zamykanie, otwieranie, kierunki, domykanie szyb itp. Moje pytanie brzmi następująco. Czy orginalnym kluczykiem BMW ze sterowaniem centralnym zamkiem, jestem wstanie podłączyć sygnały do alarmu abym nie musiał używać pilota od alarmu tylko tego orginalnego i mieć centralny + alarm z domykaniem szyb ?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 20:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 25
Posty: 5
Lokalizacja: Lubatowa/Krosno/Rzeszów
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Garaż: Cały czas prace w toku!...
Simoniak napisał(a):
pawelek4322, jasne, ze wiem :P co do kierunkowskazow to znajdziesz je "w nogach" po stronie kierowcy po lewej stronie taka duza czarna wtyczka chyba 30pin, ktores z pierwszych pinow to sa wlanie kierunki [lewa i prawa strona] bodajze kolory niebiesko jakies :D , co do opcji komfort [domykanie szyb itp] to musisz sygnal "domykanie szyb" z Twojej centralki podac [najlepiej przez diody prostownicze] na dwa piny jednosczenie tzn na pin "zamknij" i "rygiel" wtedy domkna Ci sie szyby i szyberdach
pozdrawiam
edit: oczywiscie jesli ten sygnal "domykanie szyb" to tez "+12V" bo jesli niee to dodatkowo musisz zastosowac przekaznik


Kolego! Jestem na etapie podłączania opcji komfort i mam taki problem że z mojego sterownika centralki pin który wychodzi do domykania szyb ma 0.60V przez kilkanaście-kilkadziesiąt sekund i przyłączając to do kabla czerwono-białego nic się nie dzieje.. Mógłbyś doradzić jak to rozgryść??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 25
Posty: 5
Lokalizacja: Lubatowa/Krosno/Rzeszów
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Garaż: Cały czas prace w toku!...
bartek_nkm napisał(a):
Żeby pojawiało się + 12V musisz zastosować przekaźnik. Będzie potrzebny przekaźnik i dioda prostownicza. Stałe +12V podłącz do styków 30 i 85, sygnał z centralki do styku 86, a przewód ze styku 87 podłącz do przewodu biało-czerwonego w samochodzie. Diodę prostowniczą zamontuj na stykach cewki przekaźnika (styki 85 i 86) białym paskiem do styku 85.

Szyberdach jest sterowany na dwa sposoby jak pisałem wcześniej. Najlepiej wyjmij przełącznik, zrób foto wtyczki i pokaż mi co to jest lub napisz, czy przewody przy przełączniku są grube czy cienkie i jakie kolory. Na 99% nie da się zamontować tego modułu domykania do szyberdachu, ale zobaczę co da się zrobić ;)


I jeszcze druga sprawa jakoś nazywa sie ten przekaźnik? Ma swoje oznaczenie? Czy po prostu w elektornicznym powiedzieć że potrzebuje przekaźnik o stykach 30, 85, 86, 87 ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 18:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 26
Posty: 1
Moje BMW: E36 COMPACT
Kod silnika: M43B16
Cześć, kupiłem centralkę z allegro do mojego kompota, a dokładniej tą: http://allegro.pl/sterownik-piloty-bmw- ... MjAxNjk%3D
Ale może pierw wytłumaczę co i jak bo naprawdę jest nasrane w elektryce, m.in. dlatego zamówiłem centralke.

Drzwi kierowcy: kiedy wsadzę kluczyk to nic się nie dzieje po przekręceniu, podejrzewam że wyłamany jest ten drucik łączący klamkę z zamkiem (mogą to też być urwane przewody -->), wisi tam także żółta kostka z urwanymi przewodami, chyba przy wkładce. Kiedy zamknę całe auto ryglem w środku i pociągnę klamkę to otwiera się i zamyka całe auto prócz drzwi pasażera.

Drzwi pasażera: tutaj już po przekręceniu kluczyka zamyka się i otwiera całe auto. Po zdjęciu boczku zauważyłem tam straszny sajgon z kablami. W kostce od siłownika ucięty jest niebiesko-biały kabel i chyba żółto-biały. Siłownik jednak jest niesprawny, tzn. jak jak wcisnę rygiel to całe auto się zamyka i jak złapię za klamkę to się otwiera (klamka ciężej chodzi), no ale robię to wtedy ręcznie i siłownik nie musi pracować (no i bagatela nie pracuje :D)

Bagażnik: po przekręceniu kluczyka zamyka i otwiera całe auto prócz drzwi pasażera (siłownik nie działa, chyba przez te ucięte kable)

No i przechodząc powoli do sedna... Zamontowałem dzisiaj tą centralkę wg schematu który dostałem od sprzedawcy (zdjęcia postaram się to wrzucić na dysk googla zeby wszystko było w jednym miejscu), zaprogramowałem pilota wg instrukcji tzn. trzymałem przycisk na centralce i przytrzymałem przycisk blokowania na pilocie, kilka razy zacykało i centralka zaczęła reagować na pilota CYKANIEM, nic więcej się nie dzieje :mur: . Po wciśnięciu zamknięcia cyka raz, a otwarcia dwa razy. Brzmi jak przekaźnik od kierunkowskazów, i na pewno dźwięk pochodzi z centralki.

Tutaj link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing na tym gdzie widać po lewej wiszącą żółtą kostkę w drzwiach kierowcy (od czego ona w ogóle jest? podejrzewałem airbag ale nie mam w drzwiach) to ta kostka ma urwane kable.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterownik centralnego zamka - jak podłączyć?
PostNapisane: 29 listopada 2018, 16:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Witam mam BMW E36 1999r i podłączyłem dwa kable biały i bialo czarny pod piny 24/25 masę do masy ,żółty z żółto czarnym podlaczyłem z plusem od centralki i te trzy kable razem do stałego plusa o kolorze czerwono zielonym i co dupa słychać centralkę nic poza tym szlak mnie trafia brak pomysłów jak to podłączyć :mur:https://youtu.be/L0f4r_-oIoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL