BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 00:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Mrugające/przygasające żarniki HID-słabe przetwornice?
PostNapisane: 19 lutego 2011, 13:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Hej!

Przeglądałem forum, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania dla mojego problemu.
Są nim migające/lekko przygasające xenony w mojej E36.
Do grudnia używałem jakichś starych przetwornic i najtańszych żarników z Allegro i nie miałem żadnych problemów. Niestety jedna przetwornica mi padła i kupiłem dwie nowe na Allegro. Po ich założeniu okazuje się, że żarniki mają inną barwę - nagle z 5000K zrobiło się >6000 - i widać, że światło przygasa co jakiś czas.
Opisałem sprawę, przysłano mi drugie przetwornice i ten sam problem.
Żeby wyeliminować uszkodzone żarniki zakupiłem drugi komplet (tym razem 4300k) i jest dokładnie to samo, a sam żarnik świeci bardziej jak 5000-6000.
W czym może być problem? Po użyciu zupełnie innych "tanich" przetwornic światło też przygasa, ale kolor jest bardziej zbliżony do tego na żarniku.
Jak założę starą przetwornicę to nie mam z niczym problemu, kolor taki jak ma być, światło nie mruga i wszytko jest git.
Czy teraz po prostu taki chłam się sprzedaje i trzeba się z tym pogodzić?
Czy ewentualnie do mrugotania może przyczynić się układ check control?
Pozdrawiam
Kamil

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mrugające/przygasające żarniki HID-słabe przetwornice?
PostNapisane: 20 lutego 2011, 12:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 15
Lokalizacja: Mogilno
Moje BMW: E-46
Kod silnika: M57D30
Witam.
Nie znam się w temacie ale czy ostatecznie kupiłeś cały zestaw Przetwornice + źródło światła czy za każdym razem zamawiałeś same przetwornice i same źródła światła?
Pytam iż 2 tygodnie temu kupiłem najtańszy zestaw naturalnie z Allegro i nic się nie dzieje puki co.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mrugające/przygasające żarniki HID-słabe przetwornice?
PostNapisane: 20 lutego 2011, 20:11 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Bawar napisał(a):
Witam.
Nie znam się w temacie ale czy ostatecznie kupiłeś cały zestaw Przetwornice + źródło światła czy za każdym razem zamawiałeś same przetwornice i same źródła światła?
Pytam iż 2 tygodnie temu kupiłem najtańszy zestaw naturalnie z Allegro i nic się nie dzieje puki co.
Pozdrawiam


Kupiłem najpierw żarniki od tej firmy, po 2-3 miesiącach podpiąłem je do przetwornicy też kupionej u nich (wcześniej chodziły z inną). Odesłałem przetwornice - koleś przyznał, że jak u mnie migotają, to inne przetwornice nie wyeliminują tego problemu raczej.
Jednak dostałem inny model i też tak jakby "drgają". Wkurzyłem się i kupiłem inne żarniki i to samo = mrugotają. Pożyczyłem od kumpla nową przetwornicę kupioną gdzie indziej i też światło nie jest stabilne.
Na poprzednich przetwornicach (wielkie stare klocki ;) ) nie miałem takiego problemu.
Na tych chinolach barwa żarników też jest inna, niż na starych.

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą na slimy, podobno są na lepszych podzespołach.
Gdzie kupiłeś swoje? Masz check control u siebie?

W ogóle to proszę o przesunięcie tematu do elektryki lub stylingu, bo chyba tam jednak powinien się ten temat znaleźć.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mrugające/przygasające żarniki HID-słabe przetwornice?
PostNapisane: 20 lutego 2011, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 15
Lokalizacja: Mogilno
Moje BMW: E-46
Kod silnika: M57D30
przetwornice zakupiłem takie ja te
http ://allegro.pl/cyfrowe-xenon-xenony-h1-h3-h4-h7-hb3-hb4-ksenon-i1449148583.html
natomiast check Control nie posiadam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mrugające/przygasające żarniki HID-słabe przetwornice?
PostNapisane: 20 lutego 2011, 21:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Bawar napisał(a):
przetwornice zakupiłem takie ja te
http ://allegro.pl/cyfrowe-xenon-xenony-h1-h3-h4-h7-hb3-hb4-ksenon-i1449148583.html
natomiast check Control nie posiadam.


Dzięki za info. Te moje będę chciał oddać tak, że napiszę do tego gościa co Ty kupiłeś czy wie coś o zakłóceniach w pracy zestawu.
Koleś od którego kupiłem dobrze wie, że taki efekt jak u mnie występuje dość często = cwaniak jeden :suchy:.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Mrugające/przygasające żarniki HID-słabe przetwornice?
PostNapisane: 16 marca 2016, 23:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B22
jak zakończyła się sprawa ? mam podobny problem w e39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL