BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 02:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Montaż alarmu w krakowie i okolicach
PostNapisane: 7 lipca 2007, 16:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 27
Lokalizacja: KrakĂłw
Witam!
Zakupiłem od naszych zachodnich sąsiadów e39 2002 530d ale nie ma alarmu ;) Za odrą ponoć nie kradną.

Jakiemu warsztatowi w krakowie lub okolicach powierzylibyscie instalacje alarmu w swojej buni? Chciałbym żeby nie skopali przy okazji calej elektroniki, airbagów itp


Pozdrawiam, Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2007, 19:25 
centralny zamek masz sterowany z pilota ? czy otwierasz kluczykiem ?
Ja u siebie montowałem w tamtym roku alarm (alarm z blokadą zapłonu, czujnik otwarcia maski, czujnik przechyłu auta oraz czujniki ultra dźwiękowe) Niestety nie podłączyłem alarmu z zamkiem centralnym i tak zostało do dzisiaj. Chciałem zrobić to dobrze, wpiąć się w odpowiednie kabelki w całym module gdzie m.in znajduje się centralny zamek, ale niestety nie mogłem znaleźć żadnych schematów które to kable. Równie dobrze można wpiąć się bezpośrednio w jeden siłownik, zabezpieczyć diodami żeby podczas zamykania z kluczyka prąd nie poszedł do centralki alarmu i coś spalił, ale niestety takie rozwiązanie mi się nie widziało.
Jakby co to moge zamontować sam alarm z wszystkimi czujnikami i syreną. Myślę że zajełoby mi to około 1 dnia (ew. 2)
Jeśli byłbyś zainteresowany to zapraszam na gg.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2007, 09:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
o miłosz.x widzę że jesteś specjalistą od alarmów. mam taki problem. posiadam GMS210 i chce go odłączyć. alarm jest z anty napadem. mam wszystkie kable ma wierzchu jak go odpiąłem auto nie chciało odpalić. podłączyłem i ok. jest chyba połączony z zamkiem centralnym bo piloty też GMS i nimi mogę otwierać i zamykać auto. a sprawa wygląda tak, że alarmu chce się pozbyć a otwieranie pilotem żeby zostało. jestem umówiony z facetem od alarmów. i chciał bym się dowiedzieć ile taka impreza może kosztować i jak długo trwać. jest to skomplikowane dla faceta który w tym siedzi na codzień?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2007, 08:58 
jak odpinaleś stary alarm ? poprzez wypięcie z niego całej kostki z kabelkami ? jeśli tak to przyczyną nieodpalania jest przekaźnik który odcina połączenie stacyjki z rozrusznikiem. Trzeba by było dopiero usuwać ten przekaźnik i połączyć kabel stacyjka-rozrusznik na stałe, tak jak to jest fabrycznie.
Jeśli facet siedzi w tym na codzień, to zajmie mu to mniej niż jeden dzień. W cenach niestety się nie orientuje, nie korzystałem nigdy z takich usług.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2007, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Olsztyn
Mam pytanko a gdzie wpieleś odcięcie zaplonu ? Czy pod lewym filtrem przeciwpylkowym jest przewod w ktory moglbym wsatwic przekaznik?
Ja mysle wstawic w swojej e39 system oparty na krancowkach i jednej czujce polozenia, uwazam ze ultradzwieki sa zbedne a nawet nieraz przeszkadzaja bo nie zoostawisz auta z uchylonym oknem no i jak zle wyregulujesz to beda falszywe alarmy.

Nie wiem tylko jak zbrobic blokade zaplonu, bo nie wiem gdzie znajde te przewody???

Jak wlaczam blokade kodem to slychac zalaczanie sie jakiegos przekaznika, a mozeby wpiąć sie szeregowo z tym przeźnikiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL