BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 10:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
tego magnata co miałem to był jakiśmodel chybaRock600?? czy coś takiego na opakowaniu pisąło 800wat czy coś a rms miał coś 4razy 60chyba już nie pamiętam fajny był radio też miałem fajne z blutoczem fajnie bo przez tel nie musiałem gadać tylko przez radio itp ale musiałem je oddać bo nie patrzałem czy ma wyjścia na wzmacniacz itp a nie było ani jednego :zalamany:

_________________
MOJE PIERWSZE BMW ;-)) http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... 034ty8.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 10:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
gabrys22 napisał(a):
blutoczem


A co to ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 13:59 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
No tak ale Rock 600 nie kosztuje 700zł. tylko połowę tej kwoty, tak że przypuszczam że i z tym tyś. na głośniki to przesadziłeś.
Głośniki wybieraj adekwatne do wzmacniacza (bo do wzmaka za 200zł to raczej nikt nie wstawia głośników za 1k).

A kable to wcale nie będą takie grosze zważywszy na cenę wzmacniaczy - do tej mocy jaką one generują w zupełności wystarczy taki zestaw :

http://www.allegro.pl/item213373403_kab ... 23088.html

Oczywiście razy dwa bo dwa wzmaki i do tego ok. 10m przewodu głośnikowego 2x1,5mm , no i w sumie wyjdzie ok.250zł. Jest to w miarę przyzwoity zestaw (nie przesadzony ani w jedną ani w drugą stronę), adekwatny do mocy wzmaków na którym nie powinno być żadnych zakłuceń czy innych cyrków.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 15:10 
To ja też dorzuce swoje 3 grosze do tematu. Najdroższe okablowanie jakie widzałem kosztowało ponad 4 000zł. Więc nie zawsze to sprawa groszowa. Tak jak w całym temacie car audi koszty są bardzo różne. Można kupić głośnik bassowy za 30zł a można też wydać na to 8 000zł. Tak samo jest z kablami.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 15:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
yeahman ma racje. siedziałem w aucie nagłośnionym przez Xtreme Car Audio bo właśiciciel to znajomy mojego kolegi. za klemy pozłacane zapłacił 350zł same klemy. hehe. a co do głośników to lepiej mieć lepsze głośniki i gorszy wzmacniacz niż odwrotnie. tak że głośniki kupuj jakie Ci leżą najbardziej bo wzmacniacz jest łatwiej wymienić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 17:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
no przecież wiem ile płaciłem za tamten wzmacniacznawet mam na umowie bo brałem to wszystko w media markt

_________________
MOJE PIERWSZE BMW ;-)) http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... 034ty8.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 17:54 
Tu też się zgodzę że lepiej kupić lepsze głośniki i gorszy wzmacniacz niż na odwrót. Od wzmacniacza mniej zależy niż od glośnika. Ale trzeba pamiętać że w wzmacniaczu jest procesor dzwięku, amplituner, (w nie wszystkich oczywiscie) i masa innych ważnych rzeczy które mają duży wpływ na jakość grania. To temat rzeka ale pomysł dobry. Głośniki dobrej jakości wzmacniacz średniej. Popieram dla tych którzy chcą oszczędzić to jest to dobre rozwiązanie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, 10:20 
Z czałym szaunkiem, ale wzmacniacz ma wielkie znaczenie, ale oczywiście nie w kategorii 200 zł. Na dobrym wzmacniaczu ten sam głośnik wytrzyma 2 razy więcej mocy przy dużo mniejszych zniekształceniach.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, 15:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja nie mówiłem żeby focale podłączyć pod firsta. normalny wzmacniacz oczywiście firmowy można kupić używany w dobrej cenie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, 16:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
wiecie wszystkiego sienie da na raz zrobić jeszcze mam połowę auta do spłacenia i cały ten sprzęt co kupiłem do auta (2000zł)wziołem na raty w media bo nie miłem gotówki i możliwoiści mi nawet na to nie pozwalaja a bmw kupiłem bo od roku chciałem kupić ale gdy laska odeszła odemnie odrazu na następny dzień na poprawę humoru pożyczyłem kasę od rodziców i pojechałem kupić taki wózek heheh także narazie to co mam musi mi wystarczyć w końcu od maja pracuje bo wcześniej w armii byłema za jakieś 6miesięcy pomyśle już nad mwga porządnym sprzętem audio

_________________
MOJE PIERWSZE BMW ;-)) http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... 034ty8.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, 17:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Jak jeszcze nie kupiłeś głośników to polecam Powerbassy np. model ES-6C w tej chwili w Essie w promocji o 200zł. tańsze. Są to bardzo dobre głośniki szczególnie pod wzmacniacz a w tej cenie co są obecnie to na prawdę super.
W przyszłości nawet jak byś wymienił wzmaka na lepszy to głośniki będziesz mógł zostawić bo one będą czysto grały nawet pod dużo lepszym wzmakiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 03:07 
gambon napisał(a):
Z czałym szaunkiem, ale wzmacniacz ma wielkie znaczenie, ale oczywiście nie w kategorii 200 zł. Na dobrym wzmacniaczu ten sam głośnik wytrzyma 2 razy więcej mocy przy dużo mniejszych zniekształceniach.


Ej gadamy o sprzecie do 1 000 zł.. Nikt nie porównuje RF za 3 000 zł i Zeusie za 70zł..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 07:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
zaraz zaraz. jeśli dobrze pamiętam 1000zł kolega miał na przedni zestaw. jednak nie napisał co z panelami w drzwi. wydaje mi się że 1000 zł jest na panele i na głośniki. więc panele wyniosą jakieś 300 max 400zł. i będą na 2 czy na jednego midbassa 16,5 ? kwestie wzmacniaczy trzeba przesunąć na później...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 14:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 305
Lokalizacja: lublin
Moje BMW: e46Ci
Kod silnika: M52b28
Panowie a jaki zestaw 16,5cm na zwrotnicy polecacie za ± 300 zł pod wzmak 2x65W RMS ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 14:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Popatrz na takie zestawy :

DLS B6 , Hertz DSK 165 , Helix Blue 62 , PowerBass S-6C.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 15:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
do 300 zł tylko HELIX BLUE 62 innych nie bierz. Mala moc, dobre zabezpieczenia i trwalosc. Dzwiek normalny.

Nie wiem jak DLS B6, bedzie trzeba kiedys sprobowac.

HERTZ odpada, Powerbass sluchalem L6-c ktore kosztuja 450 zł i po prostu bez rewelacji a wysokimi kłują po uszach.

YEAHMAN, ty znowu we wzmacniaczach widzisz amplitunery i telewizory :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 21:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 305
Lokalizacja: lublin
Moje BMW: e46Ci
Kod silnika: M52b28
Widzialem że wszyscy zachwalają te Helixy, dostępny jest oprócz BLUE 62 równie model DARK BLUE 62, to jest tylko zniana kosmetyczna czy jest jakaś znacząca różnica, jak barać to już ten nowszy model ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2007, 16:46 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja kupiłem Phase Acoustic PA1601. nowe kosztują 500zł i są najlepsze w swojej klasie. ja dałem niecałe 200:) poszukaj w używanych głośnikach. ale ostrożnie. do 300zł to można naprawdę coś ciekawego wyrwać... a nowe trzeba będzie jeszcze docierać. aaa i jeszcze ze swojej strony polecam MB Quart`y naprawdę bardzo dobre sprzęty:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2007, 17:38 
qrax, mnie sie wydaje ze lepiej kupic podróbe z prcesorem niz jakis firmowy starszej generacji. Duzo osób tak robi i kazdy jest zadowolony.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2007, 18:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
yeahman kazdy kto siedzi w temacie ci powie ze stara szkola to byly dobre wzmacniacze. Nierzadko mozna przeczytac ze firma X robila kiedys rewelacyjny sprzet, a teraz to masowka idzie. Tak samo jak mercedes kiedys robil swietne auta.

Jesli ktos potrzebuje procesor to prosze bardzo, ja mam podstawowy dobry system (przod + sub) i jakos nie widze potrzeby stosowania go. Moze ewentualnie zwrotnice aktywna kiedys zaloze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL