BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 00:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2007, 13:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 116
Lokalizacja: POLSKA:)
A ja obecnie posiadam to radio http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... ts_id=2507 oraz wzmacniacz http://www.horn.pl/produktyphp/pokaz_pr ... a=MRP-T130 . Do tego w baganziku skrzynie basowa Vibe 1000W 300 RMS z wbudowanym wzmacniaczem. Niestety posiadma orginalne głosniki. Z tego co czytalem to jesli sie ma skrzynie nie powinno sie miec glosnikow w tyle. Mysle o kupnie tego zestawu na przod oraz podpiecie go pod wzmacniacz Alpine.CO o tym myslicie? Oto te glosniki http://www.allegro.pl/item214884196_jbl ... ratis.html
Do tego chce zakupic z allegro maty wygluszajace. Co o tym sadzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2007, 17:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
BartekPasy napisał(a):
A ja obecnie posiadam to radio http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... ts_id=2507 oraz wzmacniacz http://www.horn.pl/produktyphp/pokaz_pr ... a=MRP-T130 . Do tego w baganziku skrzynie basowa Vibe 1000W 300 RMS z wbudowanym wzmacniaczem. Niestety posiadma orginalne głosniki. Z tego co czytalem to jesli sie ma skrzynie nie powinno sie miec glosnikow w tyle. Mysle o kupnie tego zestawu na przod oraz podpiecie go pod wzmacniacz Alpine.CO o tym myslicie? Oto te glosniki http://www.allegro.pl/item214884196_jbl ... ratis.html
Do tego chce zakupic z allegro maty wygluszajace. Co o tym sadzicie?


a tymi tylnymi głośnikami to nie prawda. one powinny być ale dość znacznie wyciszone bo mogą robić zamieszanie. a mówi się ciągle o tym że nie powinno ich być bo bo bo...

... koszty;p wzmacniacz masz ok. kupuj tylko firmowe produkty a wzmacniacz chiny czy japonia? bo miałem japońskiego alpine i był naprawde świetnie wykonany:D głośniki do przodu ok. ale najpierw potrzebujesz panele w drzwi albo lepiej kup zestaw na 13 cm w orginalne miejsca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: jakie głośniki do e-36 coupe
PostNapisane: 24 lipca 2007, 09:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
gabrys22 napisał(a):
potrzebuję Dobre(naprawdę dobre) głośniki do e-36 coupe chcę wymienić wszystkiemoże ktoś z was założył sobie jakieś fajne i może podać mi link do sprzedawcy


widze tez lubisz dobre audio. Szukasz dobrych glosnikow to polecam Ci te co ja mam:

http://www.allegro.pl/item206725198_audio_system_rx_165_xl_pro_mega_zestaw_raty.html

do tego wzmacniacz conajmniej taki:

http://www.allegro.pl/item217891191_steg_k_201_hi_end_warszawa_od_ss_.html

I na poczatek mozesz suba sobie odpuscic. Gra to powalajaco mysle ze o to Ci chodzilo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2007, 18:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
widzę że ładnie zainwestowałeś:) jak to gra w porównaniu do poprzedniego zestawu zestawu który miałeś? domniemam że poprzedni to też nie było dziadostwo. ja mam PA 1601 możę do mojego dasz rade porównać bo to znany zestaw. a koledze w temacie chodziło o głośność a nie jakość chyba. mam nadzieje że dobrze pamiętam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2007, 21:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
poprzednio mialem 2 zestawy glosnikow z 2002 roku Rainbow CSX 265.02, jeden jeszcze jest na sprzedaz jesli ktos potrzebuje dobrego grania :)

Jeden zestaw kosztowal 750 zł

Jaka roznica miedzy Ranibow a Audio System - AS po prostu kopie, tu sie odczuwa ze te glosniki graja tez dolem, na razie jest kickbass bardzo mocny a nizej ciut gorzej, ale musze troche poprawic je montazowo, wiec wtedy zobaczymy. Szkoda ze trzeba wywalic tyle kasy aby uzyskac taki efekt. Skutecznosc tez maja wysoka wiec graja glosno jesli trzeba, zwrotnice maja bardzo zaawansowane, mnogosc ustawien - jak dla mnie rewelacja, w tym momencie nie znam glosnikow ktorymi moglbym te zastapic

A co do PA to pewnie mozna je porownac do tych Rainbow ktore mialem, sa to raczej przetworniki do delektowania sie muzyka a wspomagane subem potrafia zaszalec. AS potrafi to bez suba :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2007, 21:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ciekawie ciekawie. ogólnie te co mam to grają całkiem miło. będą wspomagane 15" prawdopodobnie:P a jakie możliwości ma ta zwrotnica? ustawienia dotyczą tylko tweetera czy midbasu też? ma regulacje kąta pochylenia zbocza czy jak. kurka jak będziesz sprzedawał to daj znać...:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2007, 21:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 305
Lokalizacja: lublin
Moje BMW: e46Ci
Kod silnika: M52b28
Ok głośniki już mam, a co z kablami, założyć te co były w kąplecie z głośnikami, czy odrazu grubsze, bo te z kompletu są dość cienkie ok 0,5-1 mm, jeśli grubsze to jakie ? Dodam że głośniki będą podłączone pod wzmak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, 17:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
dobre kable to podstawa producenci glosnikow czesto w instrukcji nawet zalecaja wymiane kabblli na lepsze.

Do glosniko 2.5mm2 OFC zakladaj, na tweetery 1.5mm2 OFC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, 17:53 
Tweeter 1.5mm.
Głośnik do 50W RMS >> 2mm.
Głośnik 50- 100W RMS >> 4mm.
Głośnik około 100W RMS >> 6mm.
Głośnik około 200-300W RMS >> 8mm.
Głośnik 400W RMS i więcej >> 10mm.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 00:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
yeahman napisał(a):
Tweeter 1.5mm.
Głośnik do 50W RMS >> 2mm.
Głośnik 50- 100W RMS >> 4mm.
Głośnik około 100W RMS >> 6mm.
Głośnik około 200-300W RMS >> 8mm.
Głośnik 400W RMS i więcej >> 10mm.


Jesli juz chcesz byc tak dokladny to powienienes upiac to w tabeli i zroznicowac to rowniez pod wzgledem dlugosci kabla, jako ze w wiekszosci przypadkow glosniki przednie podpinasz na 4-5 metrowej lince a przetworniki 300 - 400w i wiecej srednio na metrowej...

Moj zestaw przedni ma 2x250W rms i podpiety jest na kablu 5m o przekroju 2.5mm2 wiec wg twojego zapisu powinienem dac 8mm, czego osobiscie sobie nie wyobrazam i nie widze sensu jako ze graja one jak podkresla zdecydowana wiekszosc sluchajacych "o ja pier....." :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 00:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
yeahman napisał(a):
Tweeter 1.5mm.
Głośnik do 50W RMS >> 2mm.
Głośnik 50- 100W RMS >> 4mm.
Głośnik około 100W RMS >> 6mm.
Głośnik około 200-300W RMS >> 8mm.
Głośnik 400W RMS i więcej >> 10mm.


Jesli juz chcesz byc tak dokladny to powienienes upiac to w tabeli i zroznicowac to rowniez pod wzgledem dlugosci kabla, jako ze w wiekszosci przypadkow glosniki przednie podpinasz na 4-5 metrowej lince a przetworniki 300 - 400w i wiecej srednio na metrowej...

Moj zestaw przedni ma 2x250W rms i podpiety jest na kablu 5m o przekroju 2.5mm2 wiec wg twojego zapisu powinienem dac 8mm, czego osobiscie sobie nie wyobrazam i nie widze sensu jako ze graja one jak podkresla zdecydowana wiekszosc sluchajacych "o ja pier....." :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 03:22 
Nie chcę być dokładny tylko poprostu napisałem oriętacyjnie jakie kable chłopaki powinni sobie zastosować. qurax ty to w aucie masz 100000000W RMS więc z tobą dyskutować nie mam zamiaru. Jestem sytudentem Politechniki Łódzkiej na wydziale Elektrotechniki i wiem ile można wyciągnąć z 55mm cewki jaką masz w swoich 16cm głośniczkach więc bajki że mają po 250 wat RMS to opowiadaj ale nie mnie. Może ktoś razem z tobą w nie uwierzy to co ci producent na karteczce napisał zebys sie bardziej podniecał.. Zresztą przestan w końcu komętować moje wypowiedzi tylko napisz coś co przyda się innym a nie opowiesci że ktoś kto wsiada do twojego auta zaczyna bluznic - bo to nic nie wnosi do tematu. Tak pozatym zwiększenie oporu spowodowane długością przewodu jest tak nieznaczne, minimalne, małostkowe, niezauważalne że nawet Bhetoven ani Chopin by sę nie zoriętowali..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 08:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Nie ma co przesadzać z grubościami kabli - na zestaw przedni w zupełności wystarczy 1,5mm , jeśli głośniki pod wzmakiem i mają po te 100RMS to można dać i 2,5mm ( ale wg. mnie to juz na prawdę max. ).
Na suba można dać 4-6mm.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 10:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
yeahman napisał(a):
Nie chcę być dokładny tylko poprostu napisałem oriętacyjnie jakie kable chłopaki powinni sobie zastosować. qurax ty to w aucie masz 100000000W RMS więc z tobą dyskutować nie mam zamiaru. Jestem sytudentem Politechniki Łódzkiej na wydziale Elektrotechniki i wiem ile można wyciągnąć z 55mm cewki jaką masz w swoich 16cm głośniczkach więc bajki że mają po 250 wat RMS to opowiadaj ale nie mnie. Może ktoś razem z tobą w nie uwierzy to co ci producent na karteczce napisał zebys sie bardziej podniecał.. Zresztą przestan w końcu komętować moje wypowiedzi tylko napisz coś co przyda się innym a nie opowiesci że ktoś kto wsiada do twojego auta zaczyna bluznic - bo to nic nie wnosi do tematu. Tak pozatym zwiększenie oporu spowodowane długością przewodu jest tak nieznaczne, minimalne, małostkowe, niezauważalne że nawet Bhetoven ani Chopin by sę nie zoriętowali..



Mam glosniki Audio System RX 165 PRO masz im cos do zarzucenia i twierdzisz ze producent bajki pisze ? :rotfl: Wychodzi po ok 120 w na glosnik wiec nie wiem czego ty sie czepiasz.................................................. Najgorsi sa elektrycy i elektronicy ktorzy biora sie za car audio.........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 10:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
Wojtek napisał(a):
Nie ma co przesadzać z grubościami kabli - na zestaw przedni w zupełności wystarczy 1,5mm , jeśli głośniki pod wzmakiem i mają po te 100RMS to można dać i 2,5mm ( ale wg. mnie to juz na prawdę max. ).
Na suba można dać 4-6mm.



Dokladnie tak sie robi popieram wojtek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 15:19 
Mam bardzo dużo kolegów którzy maja tubę w bagażniku i nikt nie ma mniej niż 8mm kabel.. A oni nie są zieloni w tym temacie. Qrax i Wojtek teraz to już naprawdę przywaliliscie z tym ze do suba starczy 4mm kabel.. LOL. KAble w czerwonej otoczce takie najtansze gówna z alegro za 30 zł to najcieńszy ma chyba z 6mm..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2007, 18:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
na temat moich glosnikow widze ze sie uciszyles, teraz z kablami trzeba ci udowodnic ze jest inaczej niz piszesz - ale skoro stosujesz tak grube kable glosnikowe to nie pytam jakich zasilajach uzywasz, pewnie wszedzie kladziesz 50mm2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2007, 11:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
yeahman napisał(a):
Mam bardzo dużo kolegów którzy maja tubę w bagażniku i nikt nie ma mniej niż 8mm kabel.. A oni nie są zieloni w tym temacie. Qrax i Wojtek teraz to już naprawdę przywaliliscie z tym ze do suba starczy 4mm kabel.. LOL. KAble w czerwonej otoczce takie najtansze gówna z alegro za 30 zł to najcieńszy ma chyba z 6mm..


Na Allegro to chyba nie ma grubszych głośnikowych niż 2x6mm^2.
Sens stosowania grubszych kabli widzę jedynie gdy startujesz w zawodach db Drag i generujesz moce powyżej 1kw.
Inaczej to po prostu szkoda kasy , sam używam też nie najcieńszych kabli ale bez przesady.


Tu jest dodrze napisane, jak sprzedawcy radzili do wzmaka co nie wyciśnie nawet 200W kabel zasilający nie mniejszy niz 21mm^2 ale gość nie był głupi ani naiwny i potrafił sobie policzyć jaka grubość mu wystarczy - zachęcam do lektury.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 2f598fb9d0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2007, 16:10 
qrax napisał(a):
na temat moich glosnikow widze ze sie uciszyles,

Przestałem pisać bo jesteś dla mnie durnym koleszką który gówno wie a dużo szczeka.
Twoje głośniki napewno nie są przeciętne ale też nie są skradzione z nieba. Jest masa lepszego sprzętu i producentów więc nie wiem czemu aż tak się nimi afiszujesz. Naprawde jadac na pierwszy lepszy zlot CA to ponad połowa chłopaków ma lepszy sprzęt niż ty. Zresztą głośnikami nie ma co szpanować tak jak ty bo to głównie kwestia kasy więc się tak nie unoś bo robisz z siebie dumnego pyszałka jakich mało.

Wojtek napisał(a):
Sens stosowania grubszych kabli widzę jedynie gdy startujesz w zawodach db Drag i generujesz moce powyżej 1kw.

Startuję w różnych zawodac a w samym bagażniku przy pomiarze w kwietniu wyszło mi 2740 W RMS.
W kabinie przy pomiarze było łącznie 910 W RMS.
Pomiar wykonał moj sponsor czyli Pioneer Polska CS.
Większość ludzi z klubu wie jaki mam sprzęt. Jeśli Ty nie wiesz to może kiedyś zobaczysz a teraz już wiesz jaką moc osiąga :ok:

Jedna prośba chłopaki. Przestańmy już tak pisać bo robi się to bardzo dziecinne i głupie. Ja stopuję i mam nadzieję że Wy zrobicie to samo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2007, 15:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
nie mow yeahman ze ja sie afiszuje bo ty pierwszy zarzuciles ze jestem bajkopisarzem i przesadzam z danymi ktore wymienilem na temat mocy moich glosnikow dlatego napisalem o jakim zestawie mowa bo zamiast jak normalny czlowiek zapytac JAKI MAM ZESTAW to od razu krytykujesz nie znajac przedmiotu rozmowy poza tym nie napisalem ze mam najlepsze glosniki bo to tez nic do tematu nie wnosi wiec nie zmyslaj chlopcze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL