BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E46 320d 150km prośba o wycenę
PostNapisane: 12 czerwca 2019, 10:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Witam kolegow. Potrzebuje przybliżonej wyceny mojego e46 niestety ale z bólem muszę ją oddać.


E46 2002 320d 150KM 330000przebieg automacik tiptronic

Jest skorodowany lewy błotniki (oryginalny) a z prawej byl wymieniany i jest ok.
Drobne zaprawki lakiernicze do roboty w kilku miejscach się znajdą.

Ogolnie jak szukałem mojego e46 to poświęciłem ok 6 miesięcy żeby trafić 100% bez wypadkową z oryginalnym lakierem.

Wymienilem niedawno nowe:
4x amory+poduchy KYB 4x sprezyny EIBACH 4x tarcze+klocki TEXTAR nowy cały ręczny wszystko dokladnie czyscilem i zabezpieczalem antykorozyjnie.
Wymienione sworznie tuleje Lemford.+meyle tyl i przod o jakim kolwiek luzie nie ma w ogóle mowy.
Nowy akumulator za 600zl
Nowy komplet koła pasowego corteco+ nowa sruba Corteco + nowe paski. Nowy termostat +płyn nowy olej z filtrem 5w.30 zaledwie przejechałem na nim kilka set km.
Nowy intercooler NRF. Odma byla nowa caly komplet plasikowy za 200zl. I teraz wystarczy wymienić sam wkład za ok 40zl.
auto wolne od wad: KAT/EGR/KLAPEK kolektora.
Cały tłumik od a do z jest zrobiony. Nowa podpora wału.(SWAG) nowe reflektory przednie dzięki nim auto wygląda świeżo jak nowe.


W dolotach turbinki troszeczkę oleju bylo. Natomiast brak luzow na wirniku jedynie poprzeczny minimalny w normie. Auto idzie super.

Niedawno wymieniali w automacie nowy uszczelniacz wybieraka oraz nowy olej w skrzyni dynamicznie w Sosnowski skrzynie automat. Za 1600zl.

Regenerowana maglownica idealnie chodzi i jakiś czas temu był regenerowany alternator ok.800zl Oraz wszystkie wtryskiwacze przez autoryzowany serwis BOSCH na sumę 2400zl

A teraz trochę o tym co jest do wymiany.:
Nie działa wentylator klimy.
Brak kontaktu z lewą poduszką airbag w drzwiach kierowcy(najprawdopodobniej) kostka.
Do poprawek lakierniczych. Kierownica wytarta wymaga nowego obszycia. Do naprawy ślizg szyby tyl prawa.

Wyposażenie:
Szyberdach
Pełna elektryka szyb
Grzane fotele
Radio CD
Czujniki park. Tył
Niezniszczalny Automat tiptronic (idealnie płynie jak przyśpiesza)

Bardzo proszę o poradę za ile mogę taki egzemplarz wystawić bo nie mam zielonego pojęcia na necie chodzą takie od 6k- 14k


Ostatnio edytowano 16 lipca 2019, 21:17 przez lele1122, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 320d 150km prośba o wycenę
PostNapisane: 12 czerwca 2019, 12:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeśli chcesz sprzedać a nie sprzedawać to musisz się liczyć z tym że zarobisz tyle ile będzie w stanie zapłacić kupujący :)

Fajnie że w aucie troszkę zrobiłeś ale jest też sporo do zrobienia a tutaj już mamy cenę sporo idącą w dół :P




Wystaw w cenie Mniej więcej po środku z tego co sam sprawdzałeś i obserwuj co się dzieje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 320d 150km prośba o wycenę
PostNapisane: 12 czerwca 2019, 13:21 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
Pewnie z 8k.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 320d 150km prośba o wycenę
PostNapisane: 12 czerwca 2019, 23:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Ok. A czy warto by było wymienić błotnik. A lakiernikowi dac do usunięcia wszystkich punktów korodujących . A tak ze wymienić wentylator, sprawdzić przewody AIRBAG dać do obszycia kierownice. Oraz cale auto dac do prania tapicerki i wywoskowac ? Czy jest to opłacalne aby pakować jeszcze ok. 1000 - 1500zl czy lepiej sprzedać tak jak jest i sie nie bawić.. Macie w tym temacie jakieś doświadczenia? Czy gra warta świeczki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 320d 150km prośba o wycenę
PostNapisane: 13 czerwca 2019, 16:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Sprzedawaj jak jest :)

Musisz uświadomić kupującego co dokładnie jest do zrobienia/poprawek i nie zabiera ;)


Jeśli to wszystko co wymieniłeś zrobisz to i tak nie zmieni diametralnie wartości samochodu :]


Opuść na te mankamenty i z bani ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL