BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 09:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 23 maja 2014, 07:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Od dłuższego czasu szukam auta dla siebie i zainteresowałem się rozbitkiem,
http://otomoto.pl/bmw-320-d-xdrive-184k ... 77126.html

czy ktoś może oglądał to auto i może coś o nim powiedzieć ?

po telefonie ze sprzedającym ustaliłem, że koszta naprawy to :
deska+poduszki+napinacze to 3000zł
szyba 400zł
lakierowanie drzwi 400zł ( lakier obszczypany od uderzenia błotnika, nie przesunięte drzwi zero szpachli )
słupka 200zł ( na rogu pewnie od maski kawałek lakieru obszczypany tak samo jak drzwi zero szpachli)
maska do założenia w kolorze 1300zł
błotnik do założenia w kolorze 500zł
zderzak do założenia w kolorze 500zł
kpl chłodnic z pasem przednim 1500zł
lampa 500-1300zł zależy czy osprzęt ze starej bedzie działał.
pokrywa silnika 100zł
spryski z zaślepkami 500zł
=9700zł + robocizna
kielich cały, do silnika do rolek nic nie doszło, podłuznica lekko zarysowana, nie jest zagnieciona, przesunieta itp
ponoć ktoś wjechał w dzika ;)

prosiłbym o pomoc ile kosztowała by robocizna tego, czy jakieś jeszcze poważniejsze koszta powinienem doliczyć, czy ktoś oglądał juz może ten samochód,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 23 maja 2014, 08:26 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Kiedyś brat mój przywalił autem w dzika , co prawda golf 5 , ale trochę szkód narobił kosmetycznych. Oczywiście do wymiany maska błotnik reflektor. Jeśli chodzi o Twój przypadek to sporo rzeczy możesz zrobić sam z jakimś znajomym o ile nie jest nic przekoszone. Bo wstawić błotnik czy maskę to nie problem, prawda ? O spasowanie się nie martw bo lakiernik później Ci to wyreguluje. Chyba że siana masz pod dostatkiem to kupuj wstaw do lakiernika , mechanika i tyle. Na zdjęciach tragedii nie ma... na zdjęciach.

Lakierowanie elementu to 300 zł bynajmniej u nas w 3mieście ;) Taniej nie szukaj bo i za 150 zł pomalują w stodole z tym że wyjdzie raz dwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 23 maja 2014, 16:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Należy jeszcze dołożyć do tej sumki kwotę plus minus na jakieś niespodzianki które na pewno wyjdą w praniu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 24 maja 2014, 16:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 723
Moje BMW: E46 320Ci :)
Musi być jakiś haczyk, te auto na zdjęciach nie jest jakoś mocno rozj*bane, więc nie chce mi się wierzyć, że dla chłopa szkoda wyłożyć 10tys na naprawę tego. Mogło być też tak, że dostało dużo mocniej, maskę troche wyklepali do zdjęć - a w rzeczywistości mogło jeszcze ucierpieć sporo rzeczy pod nią.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 24 maja 2014, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Sam raczej nie będe się bawił wole jak zrobi to ktoś profesjonalny. No u mojego lakiernika 400zl za sztuke ;/ troche drogo ale porządnie.
Mam nadzieje, że kwotowo nie przekrocze 15 tyś już razem z ubezpieczeniem i oponami letnimi.
Dziwie sie tylko czemu samochód stoi już tyle czasu bo niby atrakcyjna oferta cenowo widzę, że polski salon + mały przebieg nie wiem o co tam chodzi chyba się przejade i zobacze.
Też mi się wydaję, że jakiś kruczek tam jest.

Maska widać ze jest podciągnieta ?
Dzwine może dlatego, że pełną fakture wystawia i cena 49+ 15 naprawa to 65 tyś gdzie za tyle widze juz są leżaki z pl salonu bezwypadkowe z małym przebiegiem.

Może mieszka ktoś w okolicy kto mógłby zerknać na tą fure bo jak pytałem ona stoi juz u nich ponoć 4 miesiące a tak naprawde ostatni wpis serwisowy miała w paź. 2012 czyli ta szkoda musiała się wydarzyć przed tym terminem, gdyż była jeszcze na gwarancji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 24 maja 2014, 19:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 366
Lokalizacja: ...::: PL :::...
Moje BMW: BMW 330d
Kod silnika: m57
To nie był lekki strzał skoro poszło po czapce silnika. Handlarz by naprawił i nie oddawał z takim rabatem

_________________
"Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd, może dlatego. że idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem – tylko z pretensjami."
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 04:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
prokennycool obejrzyj to auto dokładnie za nim jakiekolwiek decyzje podejmiesz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 07:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Nie wiem na ile to prawda ale oni ponoć nie naprawiają aut.
wydaję mi się, że gdyby mieli zamiar naprawić nie odkupili by tego auta chyba, że szukają jelenia który kupi w ciemno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 08:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
nie jeden ma tu bardziej rozwalone auto a nie wie :) nie ma tragedii dolicz do tego dodatkowego klocka na jakieś pierdoły. zobacz czy giera cała.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 09:49 
Troche podklepana do zdjęć..., na rame i tak trzeba nią wjechać (na pewno nie będzie tak, że sobie założysz nową maske i błotnik :rotfl: ).... Ogólnie pewnie, ze to można kupić, ale nie za taki prajs.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 09:54 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Wypych napisał(a):
na rame i tak trzeba nią wjechać
o ile już nie była na ramie :D a zdarza się że i pomiędzy drzewami naciągają :rotfl: tak czy siak do sprawdzenia na żywo, bo tak jak napisałem zdjęcia to tylko zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 10:16 
Miłosz napisał(a):
Wypych napisał(a):
na rame i tak trzeba nią wjechać
o ile już nie była na ramie :D a zdarza się że i pomiędzy drzewami naciągają :rotfl: tak czy siak do sprawdzenia na żywo, bo tak jak napisałem zdjęcia to tylko zdjęcia.

Zgadza się, ale okolice 15k+++ na naprawe trzeba liczyć (dojdą niespodzianki po drodze niby groszowe, ale to się zbiera...- klema pirotechniczna itp. pierdoły) Co do elementów w kolor, to też może być "kolorowo". Za troche ponad 50K można kupić całe LCI i to nie jest problem ;) Takie auto może kupić ktoś kto ma pojęcie i jest w stanie samemu to zrobić, no i dać za to 30K i w tym momencie nie żartuje :) Nie jest to jakiś wypas m pak itd. Zwykłe e90 na 16'.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 10:24 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Niech weźmie ze sobą kogoś kto będzie to składał , zapłaci mu za fatygę x zł i tyle. Bo tak jak mówisz może wyjdzie że nie opłaca się tego składać. A tak przynajmniej może wyda x zł na fachowca , ale zaoszczędzi xxxxxxxx zł nie pakując się na mine.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 25 maja 2014, 10:25 
Tak jest i to cały temat.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 26 maja 2014, 06:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Dzieki za pomoc, auto chciałem wciągnać na firmę czyli koszt samego samochodu to 41 tyś netto do tego odliczając 50% vatu z częsci to liczyłem, że w 10 tyś się wyrobię. i całe auto będe miał za 50 tyś gdzie :
PL salon nie wiem czy to plus czy minus ale przebieg wydaję się bardziej realny i ceny samochodów zawsze są wyższe. i podobne auta cenią sobie po 65 tys ;/
http://otomoto.pl/bmw-320-xdrive-C33046267.html
http://otomoto.pl/bmw-320-d-177km-okazj ... 15271.html

zawias, turbina , dwumasa wszystko ,,powinno" być w lepszym stanie niż tych sprowadzonych co mają niby po 180 tyś :)

na dziś też umawiałem się że sprawdzę to auto :
http://otomoto.pl/bmw-320-xenon-automat ... 13143.html cena 41000 tyś po odliczeniu vatu oczywiście.
auto 2 lata starsze, sprowadzone przy przebiegu 130 tyś 2 lata temu, ponoć handlarz kupił je dla siebie a po roku odsprzedał wujkowi ;)
z aukcji też jak dzwonie to odbiera inna osoba i przekazuje mi numer do ,,wujka" ;)
jak każde auto bezwypadkowe ;) ale przyznają się do lakierowania drzwi gdzie wychodzi druga warstwa lakieru bez szpachli
serwis prowadzony za granicą a w polsce wymienili klocki + tarcze + egr i twierdzą, że zawias w idealnym stanie a całe auto zero wkładu własnego

przy takim przebiegu zastanawiam się czy po 5 latach ktoś mi kupi to auto jak nastukam 280 tyś i czy wiecej do niego nie dołoże niż do takich aut które są wyżej w linkach gdzie cena jest bardzo przesadzona


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 26 maja 2014, 11:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Po mojemu podłużnica w tym aucie też dostała...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 26 maja 2014, 16:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: F10/E92
Panowie, nie ma cudów. Nie ma możliwości żeby naprawa zakończyła się na kwestiach lakierniczych. Tak jak ktoś napisał auto jest "podklepane" żeby na zdjęciach wyglądało dobrze ale przednie zawieszenie na pewno też oberwało.

_________________
Kupię felgi styling 270


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 27 maja 2014, 10:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Kod silnika: nie
Wydaję mi się,że wszystko co powinieneś zamieścić na swojej liście napraw masz,więc wystarczy jedynie uzbroić się w cierpliwość w naprawianiu bo widzę troszkę pracy jest.Koszta za wszystko nie są zbyt duże,więc opłaca się zakupic auto.Co do blacharza to zbytnio Ci nie pomogę bo znam tylko 1 ;).Chodzi mi tutaj o Autokompleks - blacharz samochodowy w Poznaniu.Zawsze jeździłem i wszystko miałem pięknie zrobione.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 27 maja 2014, 15:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 130
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: F31
Radek25 napisał(a):
Wydaję mi się,że wszystko co powinieneś zamieścić na swojej liście napraw masz,więc wystarczy jedynie uzbroić się w cierpliwość w naprawianiu bo widzę troszkę pracy jest.Koszta za wszystko nie są zbyt duże,więc opłaca się zakupic auto.Co do blacharza to zbytnio Ci nie pomogę bo znam tylko 1 ;).Chodzi mi tutaj o Autokompleks - blacharz samochodowy w Poznaniu.Zawsze jeździłem i wszystko miałem pięknie zrobione.



Autor powyższego posta zalatuje mi sprzedającym omawiane auto :oczami:

_________________
Samochodem jest tylko BMW,
cała reszta to wyroby samochodopodobne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] kupno i naprawa samochodu, wycena
PostNapisane: 27 maja 2014, 15:44 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Radek25 napisał(a):
Co do blacharza to zbytnio Ci nie pomogę bo znam tylko 1 ;).Chodzi mi tutaj o Autokompleks - blacharz samochodowy w Poznaniu.Zawsze jeździłem i wszystko miałem pięknie zrobione.


super reklama :wstyd: wujek ? ojciec ? syn ? a może... bo teraz w modzie konczita ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL