BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 19:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 29 lipca 2014, 17:04 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 152
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: e91
Kod silnika: M47/T2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147193
:) poczekamy, zobaczymy. Dam znać co i jak jak sprawa dojdzie końca. Dzięki udzielającym się!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 29 lipca 2014, 21:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kunio napisał(a):
To się przeliczysz. To nie te czasy kiedy na odszkodowaniu dało się zarobić



W tym wypadku się kolego z Tobą nie mogę zgodzić ponieważ właśnie ostatnio ojciec walczył z odszkodowaniem za mamuśki autko i parę stówek ugrał co pozwoliło nam na zrobienie jeszcze dodatkowych obcierek nie związanych z tym zdarzeniem gdyby nie chciał tego robić to coś tam by zostało.


Nie mam tutaj na uwadze żadnego zarabiania bo też jestem z tych którzy wolą mieć zrobione autko profesjonalnie i dobrze ale sugeruję to że jeśli nie odpuścimy to wyjdziemy na Swoje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 30 lipca 2014, 06:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Oczywiście, że da się zarobić, powyżej podałem przykład. Błędnie zakładacie, że aso nie robi lipy- można się przeliczyć. Można znaleźć fachowca, który ma rozsądny cennik ale zwykle wtedy kolejka jest konkretna. Prostowanie blachy młotkiem to nie jest naprawa zgodna ze sztuką ale jak Ci to zrobią to zostaje sporo kasy. Przy e46 nie napalałbym się na naprawy za kwoty bliskie wartości auta. Wszystko zależy jak zrobisz daną naprawę. Jak dla kogoś jest dyshonor kupić używany zderzak albo trochę "pochodzić" przy temacie to faktycznie nie zarobi. Jak zgadza się na wycenę TU, to tym bardziej.

Dla przykładu: ostatnio wjechałem w dziurę, wyszedł guz na oponie. Policja, wniosek do TU ubezpieczającego drogę i wycena. Proponują 700zł netto (auto w użytku firmowym). Wycena obejmuję jedną oponę minus zużycie, kontrolę zbieżności i prostowanie oraz malowanie felgi. Do sądu idę po 2800, za nową felgę, dwie nowe opony i kontrolę zbieżności. Myślę, że gdzieś w okolicach 2000 dostanę. Koszt naprawy? Nowa opona za 400zł (stara miała jeden sezon), prostowanie felgi za darmo u znajomego, ale za 100zł bym to ogarnął. Także na szkodzie musi ktoś zarobić, na pewno będzie to TU, a drugą osobą możesz być Ty lub warsztat- do wyboru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 30 lipca 2014, 08:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
Stary, po co do sądu jak wystarczy rachunek za nową część i ubezpieczyciel zwraca bez żadnego ALE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 6 sierpnia 2014, 14:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 152
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: e91
Kod silnika: M47/T2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147193
Rzeczoznawca wyliczył szkode kosztorysowo na 3 200 zł. Co myślicie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 6 sierpnia 2014, 23:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
za rzemiosło to 3200 jest bardzo ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 6 sierpnia 2014, 23:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
lukasz5553 napisał(a):
Rzeczoznawca wyliczył szkode kosztorysowo na 3 200 zł. Co myślicie ?



Zdecydowanie trzeba grać dalej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 7 sierpnia 2014, 11:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 139
Lokalizacja: Lidzbark
Moje BMW: 530d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 36&start=0
Odwoluj sie i powoluj na nowe czesci wg. kosztorysu z ASO. Do ugrania jest co najmniej 5 tys...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 7 sierpnia 2014, 11:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
Odwoływanie się g... da. ja przedstawiłem im wycenę rzeczoznawcy z PZM wraz z pismem od mecenasa i olali sprawę. Jesli przedstawisz im rachunki za części i robotę to Ci zwrócą. Inaczej zapomnij


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 7 sierpnia 2014, 14:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 152
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: e91
Kod silnika: M47/T2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147193
No właśnie sam rzeczoznawca mi pow że mogę się odwołać, ale to bd wyglądać w ten sposób że wstawiam auto do warsztatu. I jeśli naprawa będzie droższa to zwracają różnicę. Oczywiście na podstawie faktur.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 11 września 2014, 14:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Kolaga ostatnio w mondeo został delikatnie zahaczony przez gościa... Delikatne rysy na błotniku i drzwiach (do spolerowania bez ingerencji blacharskiej) i z OC dostał 740 zł (malowanie 2 elementów).
Spolerował pastą tempo za 4 zł. Lekko widać ale jaki zysk ;)

Śmieszne ale prawdziwe...

U Ciebie nowy zderzak + listwy + nowa klapa + nadkola + robocizna i malowanie, elektryka, zamki... Wszystko na oryginalnych częściach to ok. 5 tys zł musisz dostać z wyceny. ASSo za malowanie elementu liczy sobie 700 zł.
Wtedy kup używane klapę oraz zderzak no i nadkola za parę stów, daj do lakiernika i jedź na wycieczkę na Kanary ;)

Możesz jeszcze ponarzekać na tylne zawieszenie (stuki, puki)... to może w koszta Ci to wrzucą nowe amory, wahacze itp... A to kolejne $$.

Skoro już masz wycenę to jedź do ASSO i poproś ich o wycenę na piśmie. Dodaj koniecznie wzmiankę o zawieszeniu, które w wyniku kolizji zostało uszkodzone. Tego rzeczoznawca Tobie nie podważy bo nie brał samochodu na kanał ani na stacje diagnostyczną, a Ty wcześniej nie musiałeś o tym wiedzieć. Powołaj się w odwołaniu na wycenę ASSO i muszą Ci zmienić. Możesz tylko zyskać bo niższej wyceny nie dadzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 11 września 2014, 16:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
beciak niestety nie w każdym przypadku jest tak kolorowo jak piszesz... :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 11 września 2014, 21:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Dlaczego? Skoro auto było "bezwypadkowe" ubezpieczyciel ma obowiązek naprawić szkodę w autoryzowanym serwisie na oryginalnych częściach (przywrócić auto do stanu z przed wypadku). Skoro stukające zawieszenie jest efektem wypadku/kolizji to ubezpieczyciel musi sfinansować naprawę również i w tym zakresie.

Znam osoby, co musiały powołać się na opinię innego rzeczoznawcy. Same zapłaciły za kolejną ekspertyzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 12 września 2014, 08:44 
A co to ASO jest... jakaś wyrocznia? Nie ma lepszych zakładów lakierniczych? Blacharskich?
W większości przypadków dobry fachowiec ma swój warsztat, a nie robi dla kogoś - jeżeli ma taką możliwość.

Zderzak - 200zł, max 300zł
klapa - 200zł, 300zł

Za same części wychodzi max 600zł, potem lakierowanie drugie 600zł to jest 1200zł (jeżeli udałoby się kupić klapę w kolorze to odchodzi 300zł). Blacharz za klepanie weźmie 200zł ewentualnie zakup kawałka poszycia z tyłu z 200zł, czyli w najgorszym wypadku wychodzi 1600zł.
Dostałeś 3200zł, więc zostaje Ci 1600zł górki. Moim zdaniem powinieneś napisać odwołanie i postarać się o odszkodowanie w granicach 5000zł, im więcej ugrasz, tym więcej zostanie Ci w kieszeni.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 12 września 2014, 11:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
ASO jako duża firma z reguły nie robi lipy. Tym bardziej, że mają pewnie wielu wymagających klientów. Dysponują dobrym sprzętem, nie każdy dobry fachowiec musi od razu działalność zakładać. Na nich zadziałają ewentualne skargi. Gdzieś czytałem, że aso nie bardzo chce brać się za takie samochody. Tam mały dzwon takiej e46 to może być szkoda całkowita- różnicę zabuli klient. Oni też dobrze wiedzą, że ludzie proszą o wyceny na potrzeby "wyszarpnięcia" większej kwoty z TU a do ASO najwyżej po spinki przyjadą. Chyba na forum nawet ktoś pisał, że chcieli kasę za samą wycenę.

Dla TU czy sądu wycena rzeczoznawcy czy tam ASO nie jest istotna. Sąd powoła biegłego a TU ma w d...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 12 września 2014, 14:11 
Tak, z reguły nie robi lipy, ale od reguły są wyjątki i to dość często.
Znane są również przypadki, że ASO ma swoich podwykonawców do których rozwożą auta.

Koszt utrzymania ASO a koszt utrzymania prywatnego dobrego zakładu jest ogromnie zróżnicowany, więc ceny w ASO są i muszą być większe, a jakość usługi niekoniecznie jest lepsza.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 12 września 2014, 14:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 610
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46
Oczywiście że większość ASO w PL nie ma własnej lakierni.
Auta oddają do podwykonawców z którymi mają podpisane umowy.

Przykładowo, Twoje auto uległo uszkodzeniu w wyniku gradu.
Oddaj do gościa który zajmuje się wyciąganiem takich wgniotek metodą PDR i po sprawie. On powie np 100zl od wgniotki a ASO 200zł bo musi zarobić...

Wiem na 100% że Ford w Krakowie nie ma własnej lakierni i oddają auta do innego zakładu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 14 września 2014, 22:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 680
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
beciak napisał(a):
Skoro już masz wycenę to jedź do ASSO i poproś ich o wycenę na piśmie. Dodaj koniecznie wzmiankę o zawieszeniu, które w wyniku kolizji zostało uszkodzone. Tego rzeczoznawca Tobie nie podważy bo nie brał samochodu na kanał ani na stacje diagnostyczną, a Ty wcześniej nie musiałeś o tym wiedzieć. Powołaj się w odwołaniu na wycenę ASSO i muszą Ci zmienić. Możesz tylko zyskać bo niższej wyceny nie dadzą.


W ASO za wykonanie kosztorysu trzeba zapłacić (ok 250zł). Zostanie tam wpisane to co będzie chciał klient ale... nawet wpisanie zawieszenia nie oznacza że zostanie zaakceptowane. Na 100% przyjedzie mobilny który będzie domagał sie oględzin w warunkach warsztatowych i tego nie przeskoczysz. ASO może zasugerować co jest do wymiany ale ostateczną decyzję (nie zawsze prawidłową) ma rzeczoznawca pracujący dla TU. Jeśli uzna że coś nie ma związku ze szkodą to żadne ASO tu nie pomoże i decyzja zostanie podtrzymana. Przerabiałem wielokrotnie.

marcingaw napisał(a):
Nie każde auto które przyjedzie do ASO na usunięcie szkody po kolizji będzie miało wykonaną naprawę bezgotówkowo.
Zależy to od wielu czynników.
Np. dane elementy były już poprzednio lakierowane ?
Czy wycena przez ASO szkody zostanie zaakceptowana przez ubezpieczalnie.

Często zdarza się tak iż klienci oddają auta właśnie do ASO na wykonanie naprawy, a ASO po naprawie przedstawia im FV do zapłaty. Chodzi właśnie o pokrycie kosztów różnicy. Uwierz mi że nie są to małe sumy...


Niestety ale jesteś w błędzie. ASO nie interesuje czy wcześniej była jakaś naprawa czy nie. I tak w większości wypadków elementy są wymieniane na nowe. Jeśli TU zgodzi się na wycenę ASO bez wizyty mobilnego to sprawa jest załatwiona a klient szczęśliwy. Niestety jeśli przyjedzie mobilny i dopatrzy sie że była wcześniej naprawa to da utratę wartości zazwyczaj 50%. Wtedy część lakierowania pokrywa klient jeśli... podkreślam jeśli się zgodzi ale taka procedura dotyczy każdego warsztatu nie tylko ASO.

_________________
...a mystical bond between man and machine...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 16 września 2014, 23:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 380
Lokalizacja: Warszawa / Włocławek
Moje BMW: Było
Kod silnika: też był
Garaż: Wieśwagen.
każde TU próbuje nas wydymać...

Z 3 miechy temu kobieta mi wjechała w tył. Na oględzinach pokazuje gościowi, że pdc nie działa. On tylko zapytał czy na kompie w aucie wyświetla mi który czujnik nie działa - mówię że nie. Dostaje kosztorys a tam czujniki nie ujęte. Po złożeniu odwołania bardzo chętnie mi je ujmą w kosztorysie jednak muszę podjechać na jaką stacje diagnostyczna, podpiąć auto pod kompa i zrobić wydruk usterki bo inaczej to oni mi za to nie oddadzą. Oczywiście oni nie pokryją kosztów podłączenia pod kompa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uderzenie w tył auta i wycena.
PostNapisane: 17 września 2014, 08:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 610
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46
mucha_177 napisał(a):
każde TU próbuje nas wydymać...

Z 3 miechy temu kobieta mi wjechała w tył. Na oględzinach pokazuje gościowi, że pdc nie działa. On tylko zapytał czy na kompie w aucie wyświetla mi który czujnik nie działa - mówię że nie. Dostaje kosztorys a tam czujniki nie ujęte. Po złożeniu odwołania bardzo chętnie mi je ujmą w kosztorysie jednak muszę podjechać na jaką stacje diagnostyczna, podpiąć auto pod kompa i zrobić wydruk usterki bo inaczej to oni mi za to nie oddadzą. Oczywiście oni nie pokryją kosztów podłączenia pod kompa ;)

Zrób zrzut z INPY np.
Gdyby się okazało że czujnik działa, to go odłącz na chwilę.
Skoro tak Ci "idą na rękę"... :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL