BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] demontaż przedniego zderzaka
PostNapisane: 19 lipca 2011, 10:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Moje BMW: x3
Kod silnika: M57d30
Witam :)

nie mogę sobie poradzić z demontażem przedniego zderzaka w moim e46 ( nie chce czegoś uszkodzić)

jak to zrobić?

dzięki i pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Hubert


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zdjąć przedni zderzak w e46 sedan
PostNapisane: 19 lipca 2011, 11:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 146
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E53 fl
Pod zderzakiem masz takie 2 otwory od spodu na gwiazdke e12 albo e11 nie pamiętam dokładnie odkręcasz nadkola od zderzaka ze spodu masz 2 śrubki i po bokach cała filozofia... :P

_________________
Wejdz zobacz i skomentuj :) Pozdro

viewtopic.php?f=6&t=97653


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zdjąć przedni zderzak w e46 sedan
PostNapisane: 26 lipca 2011, 00:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57
Ostatnio sciagałem zderzak do malowania u siebie.
Do zdjecia zderzaka nie ma potrzeby odkrecania z dołu dwóch śrub na gwiazdke (jedynie do zdjęcia belki), chyba ze przy zakładaniu w celu wyregulowania polozenia itd.
Najpierw:
-sciagamy czarne listwy na zderzaku
-odkrecamy listwe mocowania tablicy
-pod listwami są spinki (chyba 6szt.),które łączą zderzak z belką pasa przedniego. Do wyciagniecia szilek mozna uzuc szczypiec.
-od spodu zderzaka odkrecamy widoczne śruby mocujace osłonę na całej długości ze zderzakiem,
-z przodu na calej długosci (tuż pod rejestracja) widzimy kratke i wloty powietrza. Do odczepinia tej kratki mozemy zastosowac płaski śrubokręt, który wsuwamy w zaczepu zanjdujace sie w odległosci okolo 10 cm od siebie zarówno w górnej czesci kratki, jak i w dolnej czesci.
- zderzak mozna pwoli wysuwać zwracajac uwage na boczne prowadnice trzymajace końce zderzaka po lewej stronie i po stronie prawej, aby nie połamac bo wymiana jest dośc ciezka....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zdjąć przedni zderzak w e46 sedan
PostNapisane: 10 września 2014, 17:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam podłącze się pod temat..jak zdjąc dobrze zderzak przedni w e46 320d po lifice?? bo coś jest nie tak...

odkręcam dwie śruby pod spodem takie duże..i generalnie zderzak z belką powinien się wysunąć bo po bokach błotników trzymają zderzak prowadnice... a zderzaka nie da się wysunąc... trzeba szarpać się deko przód..deko bok...deko tył tam gdzie prowadnice i lewa jako tako wyjdzie a prawa... jak dłużej będzie się szarpać to pęknie w zderzaku to oczko co zaskakuje tam w prowadnicę i wtedy na pewno już bedzie odstawał..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zdjąć przedni zderzak w e46 sedan
PostNapisane: 22 września 2014, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57
po pierwsze to w oryginale po lifcie ( nie mpak) nie sciągniesz samego zderzaka bez belki bo na skraju belki masz śrubki od wewnątrz i do belki masz mocowane kołki od wewnątrz
z belką odkręcasz i WYCIĄGASZ dwie śruby mocujące do wzmocnienia przedniego ( od spodu)
sciągasz kołki od spodu od mocowania z plastikową płyta pod silnik
odkręcasz 4 wkręty po dwa na boki od spodu mocujące płytę pod silnik ( jej część)
ja odkręcam jeszcze i wypinam nadkole tak żeby je odhaczyć
potem jedno pewne pociągnięcie na środku i zderzak w rękach - uwaga nie za mocno bo urwiesz kable od klaksonu ( z lewej i z prawej) i kable od halogenów
roboty na 5 min może 6


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] demontaż przedniego zderzaka
PostNapisane: 6 listopada 2015, 15:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 26
Posty: 193
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU B19
Wtam, zgodnie z regulaminem odświeżam temat.

Chcę zdjąć zderzak w BMW E46 przed liftem (2000 rok) i tu mam pytanie. Czy trzeba odkręcać te dwie długie śruby od spodu? Te gwiazdki takie.

Żeby nie było, próbowałem go odkręcić oczywiście. Jedna śruba poszła ładnie, a druga jest taka wyrobiona, że nie da rady z tym coś zrobić.
Jedni piszą, że trzeba tylko dwie długie i dwie w nadkolach odkręcić, drudzy, że nie trzeba, wystarczy tylko zdjąć listwy i tam wszystko powyciągać, a trzeci, że trzeba zdjać listwy + plastik pod światłami + odkręcić te dwie długie śruby. Jak to an prawdę wygląda?

_________________
Obrazek
viewtopic.php?f=6&t=152525 --> BMW E46 318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] demontaż przedniego zderzaka
PostNapisane: 7 listopada 2015, 17:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1484
Zalezy do czego chcesz sciągac, na pewno musisz nadkola poodkrecac i oslony pod spodem. Ja np. wsadzalem m-pak, wiec belka zostawala, dlatego nie odkrecalem tych duzych torxow, tylko zdjąlem listwy i powyciągalem kołki, pociagnalem zderzak i mialem go w rekach. Natomiast jezeli chcesz go wyciagnac z całą belką to musisz poodkrecac te torxy, no i oczywiscie odpiąć przeciwmglowe. pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] demontaż przedniego zderzaka
PostNapisane: 9 stycznia 2016, 22:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 124
Moje BMW: E46
Nie musisz odkręcać torxów, ale pamiętaj, że dwie spinki są też od spodu belki - w otworze kratki zderzaka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL