BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 15:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 19 lutego 2013, 16:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
To wy nie widzieliście rdzy, ja to mam skorodowane tylne błotniki :zdegustowany: Od początku zimy takie wielkie purchle porosły, że zderzak ode pchały do dołu :zdziwko:

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 19 lutego 2013, 23:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zawsze możesz zarzucić foty :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 24 lutego 2013, 13:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 212
Lokalizacja: LKS
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
Moim zdaniem dyskusja ze auto bite to juz rdzewiuch a ori to nie jest bez sensu..
Bardziej zalezy od tego jak kto dba, jeden całą zimę prawie nie jeździ a jak jeździ to często i dokładnie myje, zeby sól i błoto sniegowe nie robiło roboty. Wiosną umyje dokładnie i od spodu, nadkola itp. i nie rdzewieje tak
A drugi całą zimę trzyma pod blokiem, myc nie myje bo i po co... wiosną zrobi myjką programem za 4zł i sie dziwi ze rdzewieje

_________________
W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno bardzo fajnie, ale to bardzo fajnie, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 2 marca 2013, 17:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 165
Moje BMW: e46
witam. niestety u mnie po naprawie nadkoli przez lakiernika problem wrocil po miesiacu(po powtornej naprawie na gwarancji ,wrocil po tygodniu....) oczywiscie nie bylo sensu juz do niego wracac...wiadomo czemu...z blotnikami przednimi na razie w takim razie daje se spokoj(choc rozgladam sie na szrotach, moze znajde ori w dobrym stanie.?)ale na dole drzwi i na tylnym nadkolu pojawily sie male(na razie ) ogniska rdzy.na razie chce je zabezpieczyc przed dalszym procesem gnilnym. Ma ktos jakis pomysl jak to zrobic?. kiedys na fordzie zdarlem po prostu takiego purchla nozem i zeskrobalem i zapackalem jakas substancja ktora miala pomoc. rdza nie wyszla w tym miejscu przez nastepnych kilka lat. niestety nie pamietam jak nazywal sie ten preparat, wiem tylko ze byl w kolorze czarnym i nakladalem go pedzelkiem.ktos moze wie jak nazywaja sie takie produkty i gdzie ich szukac?

_________________
moja "baśka" viewtopic.php?f=6&t=82026


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 3 marca 2013, 01:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
To są chyba jakieś jaja :P

Gość nie wie pewnie co robi i nie wykonuje tego jak należy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 3 marca 2013, 15:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 212
Lokalizacja: LKS
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
dziwny ten lakiernik jakiś skoro tak sprawa wychodzi:d

_________________
W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno bardzo fajnie, ale to bardzo fajnie, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 3 marca 2013, 20:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Prędzej czym później wiadomo że to wyjdzie ale nie w takim czasie o jakim piszesz :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 3 marca 2013, 22:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Ale zaraz, bo czegoś nie kapuję :D Jak ma wyjść skoro wyczyści się do zdrowej blachy nie zostawiając grama rdzy? No nie mówcie, że nie da się tego zrobić tak aby było cacy? U mnie wyszło ponownie ale to dlatego, że osoba od której kupiłem zrobiła na odpier***, aby sprzedać i mieć z głowy...

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 4 marca 2013, 06:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 88
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e36 coupe m-pakiet
Kod silnika: m50b20
Da się bo czasami blacha rdzewieje od drugiej strony i nic nie da że się od zewnątrz ja wyczyści ,a w bmw w co drugim blacha rdzewieje przez złe zabezpieczenie blachy od środka :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 4 marca 2013, 11:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 165
Moje BMW: e46
no tak ale ja pytam o nazwe srodkow zabezpieczajacych przed rdza, ktorymi mozna tak na doraznie zapackac by rdza dalej nie szla. to ze spier...to sam przeciez wiem i tego nie ma juz co komentowac. teraz sprawa najwazniejsza jak zabezpieczyc by dalej nie gnilo? mysle o czyms "na chwile". wyszyscic rdze zlekka i zapackac a na wiosne wziasc sie za to jak sie nalezy. zna ktos moze dobre preparaty reagujace na rdze?

_________________
moja "baśka" viewtopic.php?f=6&t=82026


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 5 marca 2013, 16:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
ja w środę oddaję auto do poprawek rdzy na nadkolach tylnych oraz na masce od spodu na rogach. Przy okazji rozbiorą mi progi i zobaczą czy tam nic nie ma, oraz przednie nadkola od wewnątrz. Dodatkowo mam na klapie malutki pęcherz rdzy na samym jej dole. Cena za całość tj. oba tylne nadkola + maska po obu stronach + progi + przednie nadkola +tylna klapa = 1000 PLN.

pytanie do Was tylko czy jest to możliwe, że wykonawca zrobi mi to od środy od około 18 a odbiór ma być w sobotę wieczorem.. czy jest to fizycznie możliwe bez "fuszerki" ponoć daje gwarancję na robotę i robi porządnie, żeby klient nie wracał hmmm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 5 marca 2013, 23:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeśli wszystko elegancko poschnie do dalszych prac to tak... a warunki do tego każdy blacharz/lakiernik ma inne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 11 marca 2013, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: E36 316i BENZ
Kod silnika: M43B16
Witam. Podepnę się pod temat. W moim compakcie lewe przednie nadkole wygląda tak samo jak u Miksona z tym że było ono już poprawiane wcześniej (ja wtedy nie byłem właścicielem). I tu pytanie: czy bawić się znowu u lakiernika czy poszukać elementu w kolorze??? Bo z takimi parchami nie da się jeździć :zdegustowany:

_________________
♡BMW♡


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 11 marca 2013, 15:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Praktycznie niemożliwe że korozja może być tak zaawansowana w bezwypadkowym E46.

E46 owszem korodują, ale są to punktowe ogniska korozji - tutaj jest ona na poziomie poloneza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 12 marca 2013, 21:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Mi tez się widzi że naprawiana była w poprzedniej e36 jebłem delikatnie błotnikiem w bramę i zdarło do blachy duży kawałek lakieru i po 5 latach delikatny ''szron'' rdzy wyszedł :hyhy: ( a gdzie tu mowa o przegniciu )na obecnej e46 rok 2000 (nie lakierowana ) nikt nie znajdzie nawet 1mm rdzy w podwoziu to samo na jednym wahaczu troszkę,ale to parę kropek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 12 marca 2013, 23:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1746
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 M3 + E60
Kod silnika: S54 + M54
Oj widzialem sporo zgnitych e46, nigdy nie bitych i u pierwszego wlasciciela. Taki maja niestety urok :] Szczegolnie ochoczo gnija wlasnie nadkola.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 13 marca 2013, 13:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Im szybciej się z tym zrobi porządek tym lepiej a dużo ludzi czeka sobie czeka ee jeszcze nie teraz bo nie wygląda aż tak źle... a tego nie robie bo zaraz na sprzedaż i taki później jest finał :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 25 marca 2013, 00:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Witam Panowie, widzę że temat znany, więc tylko wkleję swoje i poczekam na porady.

Mam do wymiany parę przednich błotników w E46 przedlift - oczywista sprawa, rdza wylazła na krawędziach. Naturalnie chciałbym zamontować błotniki oryginalne, ale otrzymanie ich w idealnym stanie i dodatkowo w kolorze graniczy z cudem... można powiedzieć, że jest niemożliwe ze względów fabrycznej wady tych elementów. Coraz bardziej zastanawiam się nad montażem zamienników + profesjonalne lakierowanie.

Koledzy czy warto bawić się w zamienniki przednich błotników?? Czy ktoś z Was skorzystał z takiego towaru?? Jak to wygląda po czasie eksploatacji?? Czy spasowanie elementu jest w porządku bez widocznych wad itp?? Bardzo proszę o podpowiedź użytkowników z doświadczeniem w tej materii. Biorę pod uwagę towar z tego ogłoszenia: http://allegro.pl/blotnik-bmw-3-e46-98- ... 93919.html

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 25 marca 2013, 11:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
A czemu nie oryginał + profesjonalne lakierowanie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 25 marca 2013, 13:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Jednak będzie naprawa moich. Po ustaleniach z blacharzem-lakiernikiem u którego będę wykonywał naprawę zamienniki nie wchodzą w gre. Dam znać o wyniku naprawy. Pozdr.

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL